Pětina mladých z pražských tanečních párty má zkušenosti s extází - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.3.2001 14:27 - Milan

Před asi 14 dny jsem poprvé a 100% naposled vyzkoušel drogu-extázi. Je mi 25, jsem vysokoškolsky vzdělán a od svých 14 let zapřísáhlý nekuřák a piju pouze přiležitostně(samoz. alkohol)
Extázy jsem vyzkoušel jenom po dlouhém přesvědčování a ujišťování svých kamarádů a tvrzení,že mi bude jenom dobře a nebude to mít žádné negativní účinky.
Skutečně tomu tak bylo, ale jenom asi tak půl hodiny, do doby než se kamarádi, s nimiž jsem tam byl a kteří mi přislíbili, že na mě dohlídnou,někam vytratili a já dostal strach, že by se mi mohlo něco přihodit a nikdo blízký nebude v okolí. To co následovalo potom už v životě nechci zažít,zúžené hrdlo, nemožnost se pořádně nadechnout, nevolnost, výrazné pocení. Toto naštěstí trvalo asi další 1,5 hodiny a celou tu dobu jsem prosil všechny svaté, aby to přestalo.
Proto bych rád varoval všechny, kteří o vyzkoušení tohoto svinstva uvažují, ať si pořádně rozmyslí, jestli by jim to nemohlo náhodou víc vzít, než dát.

reagovat 24.3.2001 21:12 - happy

Seš asi pěknej debil, že se necháš takhle překecat! Když sis to bral, měls to hlavně chtít ty sám NE?? A když ti kulatý nejedou tak skus něco jinýcho, je toho v dnešní době dost.

reagovat 7.4.2001 23:43 - Majk

Mě je 18 a chtěl bych přidaj svůj "skvělej" zážitek na éčku. Měl jsem ho poprvý. Bylo to super, skvělej zážitek. Akorát, že sem se trochu přehřál a dehydratoval (tělo se sice chtělo napít, ale mozek chtěl pařit - tak sem pařil), ale vo to nejde. Jakmile sem se napil, bylo všechno zase v pohodě. Horší to bylo po probuzení. Den předtím sem v Tripmagu čet článek o otm, jak jedna Angličanka si dala kouli (která byla prej čistá a brala už dřív) a umřela na zástavu přívodu kyslíku do mozku. To jsem si asi vzal do hlavy (když jsem si to éčko bral tak s malym strachem, a to byla asi ta příčina mých problémů. Ráno sem se vzbudil a vykoupal a co se dělo pak bych už nechtěl zažít. Nevim jak se to zpustilo, ale asi jsem si vzpomněl na tu noc a začalo to. Taky sem měl úzký hrdlo, potil jsem se, klepal a hlavně jsem měl strašnej strach, že umírám. Trvalo to asi 3 hodinky, z toho ta 1. byla nejhorší. Druhej den se mi to stalo taky, ale míň, a třetí už jenom malinko. A i teď, když někdy si dokážu ten pocit zase vyvolat. Je to fakt hnus. Ale ta extáze byla super. Asi to zkusim znova, ale nevim...

reagovat 23.4.2001 21:14 - Terry

Když si člověk bere kolečko, musí být v pohodě a nesmí se ničeho bát. Jinak ho to může hodit do depky. Taky je důležitý příjemný prostředí a lidi. Potom je to fakt super, nepopsatelný !!!!

reagovat 16.5.2001 19:12 - Maximiq

Jste volové,
extáze jako jakákoli jiná droga se musí brát v naprosté psychické pohodě. Jinak se to může zvrtnout. A ještě k tomu napoprvé. Tys nepociťoval přímo negativní účinky MDMA, ale měl jsi normální depku z toho, že si zůstal sám. Měl jsi se uvolnit a vychutnat si to a ne se zbytečně stresovat!
Netvrdím že extáze nemůže zabít, ale vzhledem k tomu, že ji na světě berou miliony lidí každý víkend a smrtelných případů je pár za rok.... Jde spíš o vrozenou poruchu (nedokrvování mozku), kterou extáze rozjede, než pouze o MDMA.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.11.2008 12:53 - 23

extáze je pecka a srát na wás

reagovat 12.11.2008 12:54 - 23

ale piki je zatim furt piko

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

reagovat 16.9.2012 20:29 - sisi

ale piki je zatim furt piko...

Jo extáze. Pro mě nádhera!!!! Já si to naprosto užívala. Kdo s tím začíná měl by si vzít čtvrtku a po 2 hodinách přikrmit. Nedoporučuji brát hned celou. To je jako by jste vypili 2dc vodky najednou. Prostě po malých dávkách nejlepší. A pít pít pít. A taky nemíchat s dalšími drogy. Jako např. alkohol.. To pak dělá větší bordel v hlavě. A souhlasím s Petem, jedno kolo vám stačí.

reagovat 7.11.2014 08:26 - radovan

Před asi 14 dny jsem poprvé...

a co jsi čekal, když myslíš tak negativě, a když to zvyšuje tohle cítění....

reagovat 30.4.2015 15:24 - nikol

Ahoj asi pred 5ti dny jsem si vzala 1,5 koule...na party to bylo skvělý ale dnes jsem mela jít ve škole před tabuli a pohltila me extrémní úzkost ,klepala jsem se a mela těžké deprese..brecela....doufám ze to co nejdříve zmizí. Na ecko jsem cítila extrémní lásku ale ted mám sebevrazedne sklony....nikdo kdo neni zrovna v pohode nebrat!před 2mesici ni umřel táta. Není se čemu divit. Dávejte si pozor

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *