Pertez

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.11.2001 22:58 - Tomaszková

Mám vnuka, který má čtyři roky a lékaři zanedbaný pertez. Již v roce a půl jsem měla podezdření na toto onemocnění, ale rentgen byl lékařen odmítnut. Po další urgenci, zhruba před rokem mu byla nasazena Atlanta, jako to nejlepší. Po půl roce má vybočenou páteř a kratší nohu o 1 cm. Prosím, co dál. Vím rovněž o léčbě v Košumberku, ale názory se rozchází, prosím, poraďte.


reagovat 24.4.2002 23:26 - BRANDEJS

Vážená paní,nyní Vám vylíčím náš příběh.Mám syna(3),který měl již před rokem bolesti nohou, a tak byl v Rychnovské nemocnici na pozorování.Nic se neprokázalo,a tak byl propuštěn domů.Po půl roce nastaly bolesti větší,až jsem si všiml,že je jedna noha kratší.Znovu jsme tedy navštívili jiného odborného lékaře.Ten udělal RTG a zhrozil se,v jakém stádiu je nemoc.Okamžitě nás poslal na vyšetření do Košmberka(Hamzova odborná léčebna),kde nás již za další týden přijali na léčbu.Je to nejodbornější pracoviště tohoto druhu u nás.Léčba je opravdu dlouhodobá,ale prognóza na vyléčení je 99%.Syn je v perfektní psychycké kondici,je tam již pět měsíců a opravdu se tam těm dětem moc věnují.Bude tam však min. ještě půl roku,ale lepší řešení neexistuje!Jezdíme za ním každý výkend,na štěstí to máme jen 40 km.Pokud budete chtít poradit,klidně se na nás obraťte. Zdraví Vás Petr Brandejs,Vamberk.

reagovat 22.11.2002 12:50 - Martina

Vážená paní,mám syna kterého také postihl Perthes.V sedmém roce jeho věku si začal stěžovat na bolest v tříslech,po 1/2roční léčbě u lékařky nás konečně poslala k odborníkovi do nemocnice/tam nám řekli, jak to s tou jeho nemocí vypadá a o co se vlastně jedná.Nabídli nám 3způsoby léčby.Nohu na řemínek a nepoužívat-dokad se toto nespraví-není záruka/promiňte píši laicky/,nebo do sanatoria lehnout a opět nohu nepoužívat,nobo operace.Zvolili jsme po úvaze operaci.Dneska je mu 12let.Chodíme na kontroly jednou za 1/2roku.Zatím je vše bez problémů nohu má kratší o 1/2centimetru a v 50letech ho čeká operace kloubu/umělý kloub/.Řeknu Vám, že dneska vůbec nelituji, že jsem ho na tuto operaci dala.Může skákat běhat-samozřejmě nemůže vykonávat sport aktivně.Ale jak si vzpomenu,že stál u okna a plakal proč zrovna on musí být doma a nemůže běhat/ze začátku nemoci/a takto by byl dejme tomu s řemínkem 2roky na noze a potom by se zjistilo, že to nepomohlo.No opravdu jsem ráda.Ale to je samosebou můj názor.

reagovat 16.3.2003 16:42 - vyska

Mám sedmiletého syna.Už asi 1 měsíc trpí "nočními můrami".Budí se s pláčem a zpocený pravidelně asi 3* za noc každý den.Když se ráno vzbudí tak si nic nepamatuje.Zajímá mi možný důvod těchto nočních stavů.Mám navštívit se synem psychologa nebo mu mohu nějakým způsobem pomoci sám ???

reagovat 23.7.2003 21:50 - Brandejs

Po delší době bych se chtěl podělit o výsledku naší léčby v Košumberku.Syn byl po roce a čtvrt propuštěn po oboustranném,velice rozvinutém Perthézu a výsledek je vynikající.Je bez potíží,v perfektní kondici jak fyzicky,tak po duševní stránce.Délka nohou se srovnala na milimetr a je radost pohledět na to,jak zase běhá jako čipera. Žádná další,doplňující operace ho již nečeká.Proto doporočuji všem,kdo se s touto vzácnou nemocí setká,ať volí sice dlouhodobou,ale účinnou léčbu.Opravdu se to do budoucna vyplatí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2014 17:24 - Silvie

Ahoj Žando!

Jsem...

Dobrý den,
narazila jsem na Váš příspěvek na netu...

Jak synovi nemoc dopadla?

Můj 7,5 letý klučík má také Perthes a nastupujem do Košumberku na rehábky...

Měli jste nějaké soc. přídavky?

Prosím o veškeré rady...
Děkuji velmi Silvie
siraon@seznam.cz

reagovat 8.6.2016 17:33 - Katka

Sma jsem se s petezovou...

Kate, kdy jste byla v Košuberku? Ráda baych kontaktovala své kamarády z dětství, kde jsme na tzv lehárně trávili dlouhé a dlouhé hodiny v nečinnosti. Jsem ročník 1976

reagovat 20.1.2018 20:39 - Klara

Ahoj,
je mi 32 let a v...

Zdravím mám stejne problémy... Můžeme si napsat ... Můj email Klara.krislova@seznam.cz

reagovat 20.1.2018 20:39 - Klara

Zdravím mám stejne problémy... Můžeme si napsat ... Můj email Klara.krislova@seznam.cz

reagovat 20.1.2018 20:40 - Klara

Zdravím mám stejne problémy... Můžeme si napsat ... Můj email Klara.krislova@seznam.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *