periorální dermatitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2000 21:48 - Sárina

Mohl by mi někdo poradit co dělat s periorální dermatitidou? Mám ji už skoro tři roky. Jsem už po dvouletém léčení a víc pro mě dermatologové prý udělat nemohou. Mám stále moc citlivou pleť, reaguje na všechno zrudnutím a pupínky, na ovoce, zubní pastu, zimní období, dokonce na pouhý dotek. Kosmetiku nemohu používat vůbec. Pleť mám přesušenou, protože mi nic nepomáhá a nic používat nemohu. Pleť je vrásčitá, suchá a ošklivá, je mi 20 let. Stydím se za to, prosím poraďte nějaké přípravky, ale opravdu dokonale hypoalergenní přípravky a kosmetiku, na ceně nezáleží. Co by mi mohlo pomoct? Děkuji

reagovat 30.12.2000 12:42 - Doktorka

Přesná příčina vzniku periorální dermatitidy není známa, ale dává se do souvislostí s přecitlivělostí na chemické látky v kosmetice. Dporučovala bych vám proto 100% přírodní kosmetiku bez jakýchkoliv chemických konzervantů (hl. parabenů). Osobně mám u klientek dobré zkušenosti s Hydrofilním olejem neutrálním od AOK na mytí obličeje ( viz. www.001shop.cz pod kat. číslem 01060001) a s Krémem na obličej od Lavery, který je určen na vysoce alergickou pleť (01060201). Je si však třeba dávat pozor i na zubní pasty a nepoužívat žádné s obsahem máty, mentolu či fluoru. Dá se sehnat např. přírodní zubní pasta od Weledy s obsahem mořské soli nebo Pasta pro choulostivé zuby a dásně od Lavery, které je specielně určená pro lidi s periorální dermatitidou (04020201). k mytí obličeje bych vám radila používat raději destilovanou vodu než chlorovanou z vodovodu a vnitřně užívat 200 m.j. vitamínu E denně.

reagovat 30.12.2000 13:34 - Soňa

Paní doktorko, já trpím periorální dermatitidou také již dlouhou dobu. Přesto když jdu do společnosti nutí mě to zamaskovat obličej makeupem a pak po pár dnech mám výbuch pupínků a vypadám strašně. Do společnosti chodím málo, stydím se za to. Vyzkoušela jsem toho už tolik, je možnost se dermatitidy zbavit úplně? Existuje i dekorativní kosmetika pro takto citlivou pleť? Mohu pomoci své pleti lepší stravou? Teď v zimním období jsem zoufalá, moje pleť vypadá katastrofálně když výjdu na mráz. Mám hrozně zanešené póry a nečistou pleť, existuje přírodní kosmetika pro čištění pleti? Kde ji seženu? Prosím poraďte, předem Vám moc děkuji!

reagovat 30.12.2000 15:57 - Jirí Svoboda

Oba pripady maji spolecneho jmenovatele ,spatnou funkci ledvin. Otazka terapie je sirsi a vyzaduje dalsi presne informace . Je mozna konsultace na tel. 0643/413435 7.00 -9.00 rano i soboty a nedele.

reagovat 1.1.2001 11:41 - Doktorka

Přírodní dekorativní kosmetiku vyrábí firma Lavera a Dr. Hauschka ( ta je poněkud dražší). Od Lavery snad co nejdříve umístíme make-upy a pudry na www.001shop.cz Tam je možno sehnat i přírodní kosmetiku na čištění obličeje. Jenom kosmetika však definivně p. dermatitidu nevyléčí. Jak je popsáno v příspěvku výše, jde vždy při kožních problémech o oslabení funkce vnitřních orgánů (ledvin, jater). K celkové léčbě bych doporučila homeopatii. Strava je též důležitá. platí základní pravidla, která jsou popsána u léčby akne (viz. diskusní téma nebo akne v databazi nemoci - viz. horní lišta této stránky).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2017 20:37 - Kosmetička

Ahoj, chtela jsem se zeptat,...

Já mám zkušenosti, že PD mají holky, co zároveň mají v těle pomnožené kvasinky, takže antibiotická léčba může celý problém s PD ještě zhoršit. Určitě je nejlepší nejdříve vyzkoušet přírodní protikvasinkovou léčbu.

reagovat 11.8.2017 20:40 - skutečná doktorka

Já mám zkušenosti, že PD...

absolutní blbost!!! jako kosmetička by jste se měla dovzdělat...

reagovat 24.1.2018 17:34 - Světla

Dobrý den! mám PD, vrátila se mi po 7 letech a bojuju s ní teď již sedmý měsíc. Minulý týden jsem byla u kožní paní doktorky, dostala jsem 1% taninový roztok k omývání 2xdenně a antibiotika Deoxymykoin 1tbl 100mg 1x denně, jinak nic, neomývat vodou, ničím nemazat. Je to dneska již 10 den a je to čím dál horší, celý den svědí, vyskakují nové pupínky a kůže je červená a zduřelá. Mám v léčbě pokračovat, dojde ke zlepšení, nebo je léčba nedostatečná?

reagovat 24.1.2018 19:06 - Mex

Nedělej nic- kup si Bkomplex forte a obličej občas promaž lenienskou z lékárny- kupuje se do kelímku. Nejez nic kyselého a hlavně buď v pohodě.

reagovat 24.1.2018 19:15 - :

doxycyklin je potřeba užívat po dobu aspoň 3 týdnu!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *