PEKARNA U ZLATE MAMY

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.12.2007 17:48 -

.....venovano Vinari, Amazonce, Koprive
a vsem co radi pecou nejen sladke cukrovi,
ale sladka slova a miluji zivot
i pres jeho krutosti.....
AB

reagovat 8.12.2007 22:20 - Vinaří

..Tak tady si dárečku?! :-)(milý úsměv)...tak já teda rozbaluju zlatou stužku:-)) veselý úsměv

reagovat 8.12.2007 22:27 - amazonka

já ho miluji :)) přátelský ůsměv plný radosti

reagovat 8.12.2007 22:32 - Vinaří

Tak co, přestěhujem se?...když tam u Ríši bylo tak útulno:-) nostalgický úsměv

reagovat 8.12.2007 22:34 - amazonka

to bylo a je vid..to by chtělo se zeptat víc hlav víc ví,co na to cukrářka kopřiva :) milí ůsměv

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.2.2017 06:42 - sam

Proroctví? Kdo ví, jak to bylo. Ale, když už mě to nevede k uvěření, tak aspoň k zamyšlení :-)Četla jsem její proroství, ale nepřesvědčilo mě to.
Je hodně věcí, které si nedovedeme vysvětlit, taky jsem se s tím setkala, ale proroctví, kartám nebo snáři nevěřím. Snář... měli jsme nemáme. Kdo ví, kde je, prostě se půjčil a nevrátil. Ale nevím, jestli v dnešní době někdo věří na sny. Ty nám budoucnost nepřinesou, tu si tvoříme sami.

reagovat 25.2.2017 15:58 - Václav Neckář

https://youtu.be/x_mRK0Dyuj0

reagovat 26.2.2017 08:56 - Plavci

https://youtu.be/HvabjMgLEQM

reagovat 26.2.2017 12:53 - Sny

Sen je iluzorní prožitek složený z obrazů, hlasů a pocitů. Všechny tyto vjemy vytváří náš mozek během spánku. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů, ze vzpomínek, představ a někdy i z přání spícího. Sen tedy může být i významná psychologická událost.

Někteří vědci a také paravědci tvrdí, že sny mají svůj jasný význam, a pokud ho nepochopíme, je chyba na naší straně. Jiní odborníci se naopak výkladem snů zabývají a pomáhají lidem jejich sny rozklíčovat a pochopit.
Snář

Pro jednoduché a pohodlné určování významu snů vznikly speciální výkladové knihy - snáře. Na trhu je nepřeberné množství snářů od českých i zahraničních autorů, musíme ale počítat s tím, že v každé knize bude výklad trochu jiný.

Nic zaručeně spolehlivého v tomto směru neexistuje, jen na internetu nalezneme nesčetné množství odlišných výkladů našich snů.

Dá se pak tedy snářům vůbec věřit, nebo je lepší nespoléhat na nic kromě své vlastní intuice?
Špatné a zlověstné sny

Někdy lidé zažívají během snění velmi silné emoce – většinou se jedná o strach z něčeho nebo z někoho. Tyto strašidelné, násilné, vražedné nebo jinak znepokojivé sny se označují jako noční můry a noční děsy.

Mohou se objevovat v důsledku oslabení organismu ve spojení s horečkami, pokud se však objevují u fyzicky zdravého člověka a zasahují do běžného života tak, že ovlivňují psychiku a stav mysli, je dobré navštívit odborníka.
Kolikrát v průběhu spánku sníme?

Většina lidí prožije za noc 8 až 10 snů. Někdy o nich ani nevíme, nevnímáme je a pak tvrdíme, že sny nemáme. To ale není pravda.

Kdysi existovala domněnka, že činorodí a aktivní lidé mají snů více než ti línější, ženy více než muži. Tyto názory však byly postupem času vyvráceny. Dokonce bylo prokázáno, že i zvířata prožívají sny – ale o čem, to nikdo nezjistil.

Vzpomínka na sen může být po probuzení velmi živá a věrohodná, ale většinou se velmi rychle vytrácí. Myslíme si, že si svůj sen lehce zapamatujeme, a ejhle – po dalším procitnutí nevíme nic.

Naprostá většina snů zůstane bez vytvoření výraznější paměťové stopy zapomenuta. Pokud si chce člověk své sny pamatovat, je dobré si je hned po probuzení zapsat. Není tak od věci mít na nočním stolku připravenou tužku a papír.
Jak dlouho sen trvá?

Dříve se soudilo, že sen trvá pouze několik sekund, ačkoli z našeho subjektivního pocitu probíhal půl noci. Od této domněnky se dnes upouští a přijímá se názor, že sny probíhají víceméně v reálném čase, to znamená, že trvají tak dlouho, jak je vnímáme.

Rovněž tvrzení, že sny jsou pouze černobílé, bylo již vyvráceno.

reagovat 26.2.2017 17:34 - sam

Sny.... zajímavé. Je taky zajímavé jak lidé všemu uvěří.
Šmejdi. Tak jsem se jako většina z nás s tím setkala. Zaklepou, nabídnou levnější elektřinu, dokonce mi kdysi zaklepal Polák s kobercem přes rameno a zaručená kvalita proše pani. A ze zvědavosti jsem byla na jedné nabídce s prodejci hrnců. :-) Nebyli dotěrní, vnucující, tak jak je vylíčeno v dokumentu Šmejdi. Ale viděla jsem to tak Na vlastní oči. Taky občas nějaký dealer zazvoní na mobil. Zarazím je vždy v počátku. Po druhé připomenu, že už volali a nemám zájem a po třetí, to prostě nedám a jsem ostrá :-)). Možná máte takové známé, z kterých tihle šmejdi vytáhnou vaše mobilní číslo. Takže je třeba i v tomto dávat pozor.
Hezký večer :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *