Pedagogické minimum - nezvládám studium

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.10.2009 11:28 - Karel M

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenost se studiem pedagogického minima. Učím v hudební škole a abych si nemusel po roce 2010 hledat jiné zaměstnání, musím si doplnit tzv. pedagogické minimum. Studium jsem zahájil v letošním roce, ale to jsem netušil do čeho jdu. Dostali jsme CD, kde jsou všechna témata a články z psychologie, didaktiky, obecné pedagogiky aj. Je tam velké množství pojmů, vysvětlení a pouček. Množství stránek mě překvapilo, je toho opravdu dost. Zkoušel jsem včera studovat první kapitolu (Obecná pedagogika), ale nedaří se mi to, zůstal jsem na první stránce. Nejedná se jen o výrazy, ale i jejich vysvětlení, zapamatovat si spojitosti mezi nimi. Je tam hodně pojmů a není šance to zvládnout. I když jsem za kurz zaplatil 7500,-Kč, přemýšlím o tom, že to ukončím. Nechtěl bych to sice hned vzdávat, ale dokážu rozumně odhadnout, na co stačím a co už je nad mé síly. Je na to nějaký návod, abych se neučil 12 hodin denně a z toho si ještě 80% nezapamatoval? Nestudoval jsem žádnou VŠ, navíc v mém věku se informace hůře ukládají do paměti. Učení mi nešlo ani na střední, měl jsem horší prospěch, i když jsem se poctivě učil. Díky za tipy a rady.

reagovat 18.10.2009 18:18 - jana

Já myslím, že to vzdávat tak brzo nemáš. Těžko si něco zapamatujes z první kapitoly napoprvé, kdyz neznás pojmy. Precti si i druhou, třetí a lépe pak pochopís první. A ty pojmy si najdi ve slovníku, abys věděl o co se jedná. Určitě to hned zezacatku nevzdávej. Je krize, misto budes potrebovat:) a urcite se ti to bude hodit.

reagovat 12.11.2009 23:39 - Petr

Chtěl bych se zeptat, jestli...

Ahoj kájo,

Také jsem studoval pedagogické minimum a není to zrovna nejlehčí. Nicméně pokud jsi dodělal střední školu nebo gympl, tak by to pro tebe neměl být větší problém. Nevzdávat se!!!! Pokus se z přednášek vytěžit maximum! Pokud to děláš na Národním Institutu pro další Vzdělávání, tak tam si vybírají nejlepší lektory z ČR. Proto by výuka měla být opravdu vydatná a pochopitelná...:) Přeji hodně štěstí...:)

reagovat 9.1.2011 23:54 - iarda

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to se studiem pedagogického minima? Vím, že pro přijetí k tomuto studiu je třeba mít vysokoškolské vzdělání. Stačí pouze bakalářské nebo je třeba i magisterské? Zajímalo by mě také, jak je to s uplatněním takto vystudovaných pedagogů? Jsem vystudovaný zdravotnický záchranář s 2letou praxí v nemocnici a rád bych se zaměřil na výuku na střední nebo vyšší zdravotnické škole. Děkuji.

reagovat 9.3.2011 13:16 - Pája

Dobrý den. Chtěl jsem se...

Některé kurzy jsou i pro středoškoláky, podívej se na internet je tam toho spousta k výběru.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.6.2011 07:43 - hujerka

Ahoj,
prosím poraď, kde...

na Slezské univerzitě v Opavě je to možné, přihlášky se podávají do 30.6. 2011, cena se odvíjí od počtu přihlášených, čím víc, tím nižší cena, což může být i 4tisíce. Je to ideální i při zaměstnání.

reagovat 8.6.2011 07:47 - hujerka

jsem vyučená prodavačka a...

to by se mi líbilo, ale teď je to nesrovnatelné, 4 semestry na VŠ, tj. 2 roky, obhajoba závěrečné práce, zkoušky...za půl roku? No, to asi nemělo moc úroveň. Pojmout celou didaktiku, psychologii, spousty dalších předmětů a povinnou praxi v zařízení s vypracováním podkladů...nasbírat kredity, to není jen tak...

reagovat 8.6.2011 12:10 - k

to by se mi líbilo, ale teď...

a co byste jako chteli? ziskat ped. minimum jen za hezkej usmev? jen to jen dobre, ze nase decka budou ucit vzdelani lide.

reagovat 25.10.2011 15:46 - Mili

a co byste jako chteli?...

no no kolego, lidi zde píšou své zkušenosti...nikdo jsme nečekal, že nám spadou diplomy do klína...každé studium je náročné a obnáší spoustu přípravy, času a obětování. S tímto vědomím musí člověk do studia jít...nevzdávejte se!! Pevné nevry a hodně sil...

reagovat 8.12.2014 11:12 - Matějka

Dobrý den, kolik hodin musím absolvovat v pedagogickém minimu ?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *