Péče o osobu blízkou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2006 11:55 -

Prosím jaké mám možnosti získat péči o osobu blízkou.Jsem doma se synem je inv.důchodě s diagnózou z psychiatrie.Jaké máte zkušenosti.Prošla jsem celou úřední anabází a zkončila u verdiktu posudkové lékařky která prohlásila že se syn učeše a obuje tak není co řeši nemáme nárok.Jsem doma bez jakýchkoli příjmů.Děkuji velice za to že se se mnou podělíte o svoje zkušenosti. weselada"seznam.cz

reagovat 23.7.2007 16:21 - Jana

Také mám péči o osobu blízkou.Pokud se syn sám obleče,učeše,umyje,a pod.tak asi těžko dostanete péči na syna.Jinak,je ještě řešení,odvolat se!

reagovat 24.9.2007 08:39 - Markéta.

Náhodou jsem najeli na tyto stránky a vaše skušenosti mě ohromili.Jsem také doma se synem kterému bude 14 let.Již od června beru na něj péči o osbu blízkou.Můj syn má také psichiatrickou diagnozu která je spojena s neurofibromatozou jako základním onemocněním.vůbec jsem neměla žádný problém získat na něj péči a ani jsem nemusela ke komisi.Pouze mi domů přišel pán ze soc. a také se zajímal zda se syn učeše,nají atd....To on zvládá.navštěvuje zš.a přesto mi to dali.je to zejména o lidech kteří tam sedí ani né tak o nařízeních které mají na papíře.Sice nám uznali jen druhý stupeň ale bereme i ZTP již 3rokem.tak si myslím že máme dost na to abych se mohla o něj vklidu starat.Objíždíme totiž neustále odb. lékaře.Které máme v Praze v Motole.Skuste se tedy odvolat a neházejte hned flintu do žita.Držím palečky všem.

reagovat 27.10.2007 16:48 - Věra

Ahojky tak se připojuji k diskusi jsem teď dobrovlně nedobrovolně ošetřovatelka maminky s celodenním úvazkem . První krok byl sehnat mamince polohovací postel neuvěříte nemocnice , pečovatelská služba aj instituce na skladě nemají k zapůjčení , žádost na VZP nekonečné vyřizování a spěchalo to takže jsem ji koupila v bazaru . Další věc potřebovala by domů kyslík ne pořád , jen občas taky nenožné tabulky na poskytnutí jsou tak přísné , že nemá šanci ho dostat zakoupení je drahá záležitost tak nevím jak to budu řešit. Další perlička naše bytová správa mi nabídla , že jí můžu platit byt přes inkaso ptala jsem se jak bude vyůčtování no šekem , ale zapoměli mi říct , že bude do vlastních rukou což mi na poště nedají tak jsem naháněla pošťačku se šekem ať přinese peníze mamce domů .Jak budu mít zas něco tak se mileráda podělím mějte se hezky

reagovat 28.10.2007 08:33 -

Zkuste se obrátit na Ligu za práva vozíčkářů, mají tam poradenství pro Osoby s postižením, je to bezplatná linka 800 100 250

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.11.2016 19:54 - Anna

Dobrý den,

potřebuji poradit od někoho, kdo má zkušenosti s podobnou situací. Mám tatínka po dvou mrtvicích. Je mu 72 let, chodí s obtížemi, není schopen si dojít nakoupit, není schopen si zatopit (žije v rodinném domě na vsi), neuvaří si. Většinu dní jen proleží v posteli. Trpí silnou hypertenzí a často je mu zle a mívá kolapsové stavy, kdy se mu udělá nevolno a omdlí. Sám se obleče, nají, dojde si na wc, ale to je tak vše. Zažádala jsem si o příspěvek na péči, ale teď koukám na různé diskuze na internetu a začínám mít pocit, že jsem to přehnala, že na nic nebudeme mít nárok, jelikož táta nemá invalidní důchod, ani není ležák. Ale přitom se o sebe sám nepostará! Je silně podvyživen a je velmi slabý, potřebuje rozhodně péči! Nemáte někdo zkušenost? Dokáže mi poradit, jestli budu před posudkovou komisí za blázna, nebo mám nárok na příspěvek na péči? Jsem ochotna s tátou být doma a se vším mu pomoci. Děkuji za odpověď.

reagovat 8.11.2016 20:17 - Lara

Dobrý den,

potřebuji...

Tatínek má nárok na příspěvek na péči, určitě se vejde aspoň do toho nejnižšího. Musíš ale nějak při pohovoru, až si zažádá a přijde sociální pracovnice, prokázat, že o něj opravdu pečuješ

reagovat 8.11.2016 20:50 - Tom

Dobrý den,

potřebuji...

Pár poznámek k Vašemu dotazu.

Vzhledem k věku tatínka, ani nemůže mít invalidní důchod. Má starobní důchod, takže tímto si hlavu nelámejte.

Za blázna nebudete, protože ten popis prodělaných komplikací mluví za vše, nicméně dnes je trend šetřit a současná prováděcí vyhláška k příspěvku je hodně přísná.

Přijde k němu pracovnice na sociální šetření a tam bude potřeba vše, co píšete té pracovnici vylíčit. Nicméně jsem se již setkal i s vyjádřením posudkáře, že místní šetření bylo nadhodnoceno a není podloženo diagnózami.
Jinak, obecně se to dá shrnout takto: pokud to má člověk v palici v pořádku, má v pořádku jemnou motoriku a ujde 200 m, byť s přestávkami, tak do vyšší než první skupiny se nedostane.
Ale třeba budete mít více štěstí a bude to alespoň "dvojka".

reagovat 22.8.2018 12:49 - AlenaDvorackova

Zdravím, ráda bych se zeptala, jak je to s důchodem, když pečuji o dítě do věku 10 let, které má I. stupeň závislosti. Nemohu chodit do zaměstnání a tudíž si vydělávat na důchod. Na https://www.1job.cz/prispevek/Pece-o-osobu-blizkou-a-zamestnani jsem se dočetla, že se však doba strávená péči o osobu blízkou započívává do důchodu. Také tam píšou, že až nastoupím do zaměstnání, tak že mám ze zákona nárok na úpravu pracovní doby, je to pravda?

reagovat 22.8.2018 18:53 - Jestli

Zdravím...
je to u dětí jinak nevím, ale u péče o dospělé se péče ve stupni 1 na důchod nepočítá. Doma pečujeme o dospělého syna (za drábka mu snížili stupeň 3 na 1) a na důchod se to nepočítá. A otázka úlev v práci? To je jednoduché. Nic si silou nevynutíte i kdyby to bylo v zákoně 100x napsáno. Kde vám nebudou chtít vyjít vstříc, ta vás jednoduše nezaměstnají. To je celé. Jinak my jsme se tenkrát odvolali a do dnešního dne, tedy více než 6 let není odvolání vyřízené. Zákony v této zemi platí jen pro lidi, nikoliv pro stát. Ten si může dělat, co chce. Půl roku máme v ruce rozsudek Nejvyššího správního soudu, který celé řízení označil za nezákonné a je nám (zatím) naprosto k ničemu. Stát rozsudek nerespektuje a směje se nám do očí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *