Pavouci a otěhotnění

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.2.2008 15:54 - Hanele

Mám dotaz, zda někdo nemá podobnou zkušenost. Kamarádka mi líčila, že když čekala dítě, objevili se u ní v bytě - 3.p paneláku - obrovští pavouci, jací bývají ve starých domech. Bylo jich hodně, jednou i tři za večer, už podezírala sousedy, že jí je někdo pouští pod dveře. Situace se opakovala, když začala uvažovat o druhém dítěti. Vzpomněla jsem si, že než jsem podruhé otěhotněla, dělo se u nás doma něco podobného. Ale máme starý dům, tak mi jen byla divná ta frekvence a velikost pavouků - dnes jich potkáme jen několik za rok, ale tehdy to bylo každý večer po několik měsíců. Stalo se to ještě někomu?

reagovat 10.2.2008 18:38 - Anna

Fuj tajbl,já jsem arachnofobik jak vyšitý.Nebojím se hadů,potkanů(dokonce jsem obojí chovala),ale vidím pavoučka,který má 1cm a omdlévám,řvu,utíkám.

Je to zajímavé co píšeš,sice si nepamatuju,jestli jsem to tak měla,ale co bych ráda poznamenala k pavoukům,je zvláštní,že strach z nich mají téměř výhradně ženy a objevuje se to v době puberty.Podle Sigmunda Freuda je strach z pavouků projev strachu z matky a mateřství.

Ze by tu přece jenom nějaká magická spojitost byla?

No já osobně ty šmejdy luxuju a dupu na ně.

U mě doma nemaj co dělat a kdyby byl pavouk velkej jako já a já malá jako on,tak se se mnou mazat nebude,proto výčitky nemám.

reagovat 10.2.2008 19:36 - WOG

Zajímavé téma :D

reagovat 10.2.2008 19:36 - Hanele

Já mám arachnofobii taky, takže mi ten zvýšený výskyt přivodil málem nervové zhroucení, jen mě zaujalo, že se to s kámoškou shodovalo. Ovšem tu hrůzu mám od dětství, leda bych byla v pubertě tak od pěti let:-). S tím strachem z mateřství je to teda zajímavé.

reagovat 10.2.2008 20:18 - WOG

Mám známého který tvrdí že by se raději rval s tygrem než aby vzal do ruky tarantuli.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.2.2008 20:50 - Ivana

Nezbláznili jste se proboha???????????

reagovat 3.6.2008 19:02 - Olda

Proč by měli?

reagovat 27.10.2008 14:21 - Lucka

Mě se to také stalo,najednou bylo doma spoustu malých pavoučkú.Byla jsem v tom i přes antikoncepci.

reagovat 27.10.2008 15:48 -

Pavouci hodne vylejzaj v bar

reagovat 6.9.2012 14:41 - barka

Fuj tajbl,já jsem...

to je dost krutý... nikdo neví, že kdyby nebylo pavouků tak lidi nemaj co žrát! hmyz by zlikvidoval veškerou úrodu. pavouci jsou užiteční. navíc neškodní - jen málokterej náš velkej (jako fakt velkej!) pavouk prokousne lidskou pokožku, a toto ještě ani není cítit, jedovatí a pro člověka nebezpeční pavouci jsou u nás dva a ti žijí jen na jižní moravě. navíc nepřenáší bacily ani nic podobného. zabíjet je jen proto že "nemaj v baráku co dělat" TRAPNÝ!!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *