Pauza v braní horm. antikoncepce... dotaz!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.11.2003 13:18 - Koffina

Ahoj, dobrý den.
Mám dotaz jak na paní doktorku, tak na ostatní dívky a ženy, co berou nějaký ty prášky. Jednou jsem byla nucena přestat brát prášky (zapomněla jsem si je u přítele). Poslední (desátej z balení 21 ks) jsem si vzala v sobotu. V úterý jsem šla na gyndu s tím, že mi předepíše další (to platíčko, co jsem zapomněla, bylo stejně poslední) a hned je začnu brát. Ovšem paní doktorka mi řekla, že dalších 21 prášků budu muset začít brát až dostanu další menstruaci. Jenže když neberu prášky, mám menstruaci nepravidelnou a je tedy možné, že to dostanu až třeba šest, sedm týdnů po té předtím. Zítra 14.11. to bude 28 dní od posledního prášku, co jsem měla. Myslíte, že mám počkat až tu menstruaci opravdu dostanu nebo si můžu vzít "první" prášek kdykoli??

reagovat 13.11.2003 17:25 - Katka

A to jsi po té, co jsi přestala brát ty prášky (myslím ten 10. poslední) nezačala krvácet z vysazení???Takže pokud tomu rozumím tak, že těch 28 dní bez MS je ta doba od té poslední 10.tablety , a že poslední krvácení tedy bylo cca před 40 dny, tak je nejlepší zajít zase na gyndu, ať Ti píchnou injekci na vyvolání MS a první den toho menses nasadit 1. tabl. HA. To bude asi nejlepší, pro zach cyklu.
Mě se stalo něco podobného, ztratila jsem v cizině zbytek balení a jako poslední jsem užila 13. tabletu z plata, za tři dny po tom vysazení se dostavilo krvácení a já na radu doktora nasadila 1. den nové balení a vše bylo OK. Pokud jsi toto prošvihla, tak asi čekáš až MS bude zase a pokud je to nepravidel, tak postup viz výše, injekce a tak.
Ahoj k.

reagovat 14.11.2003 07:35 - Koffina

Ahoj Katko, tak předně abych to upřesnila... menstruaci jsem dostala dva dny po vysazení toho desátýho prášku. A nestihla si mezitím zajít pro další. Ale z toho, co píšeš, tuším, že stejně budu muset čekat na další menstruaci. Ta už ovšem měla přijít (pokud počítám 28 dní od prvního dnu menstruace do začátku té další).
Než jsem brala prášky, tak jsem měla menstruaci nepravidelnou. No takže asi dám na tebe a v pondělí si nejdřív gynekoložce zavolám, jestli teda má cenu chodit, jestli mi tu injekci píchne nebo budu muset čekat, až to přijde samo.

reagovat 20.1.2004 17:33 - sluníčko

Pravdu ma gynekolozka, nepocitej, ze ti MS prijde presne na den jako kdyz beres prasky. Proste pockej. Az to bude ten 40. nebo 50. den, tak ma teprv cenu si rikat o injekci (injekce jsou zas dalsi hormony, abys pak nebyla prehormonovana).

reagovat 23.1.2004 21:56 - Lili

Prehormonovana nebude, pretoze hormony z pilulky sa vylucia z tela do jedneho dna. Hm...ostava len cakat na menzes, ja ho mam pravidelny, aj ked som tablety vysadila po roku nepretrziteho brania.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.1.2012 18:02 - Katka

HA nejsou lentilky. Jejich...

Promiň ale připadá mi to, že si myslíš jak kdybych na braní HA nějak kašlala, stalo se mi teďkom poprvé a je celkem jasné že mám strach! A taky předchozí den jsem si vzala HA v 9 hodin večer, takže předpokládám, že by se ten čas měl o něco posunout.

reagovat 31.5.2012 19:00 - stef

Chtěla by sem se zeptat kolik se maj brat antikoncepční pilulky w 15 letech ??

reagovat 4.11.2012 10:04 - misa

Na měsíc jsem vynechala antikoncepci a po tom měsíci ji zase začala brát, byl to unáhlený krok a ted ji nepotřebuju. Bylo by lepší dobrat všechny plata nebo ji přestat brát?

reagovat 1.1.2013 22:39 - Jana

Chtěla bych se zeptat trpela sem střevní chřipkou a beru uz druhe plato antikoncepce prave zacinam a kdyz spočátku se nkteré prášky kvůli tomu neudrželi ale poté už druhý týden maximálně jeden a pak celý týden už v pořádku a všechny ve mně zůstaly a měla sem styk poslední týden....nemůžu otěhotnět bude působit dobře a všechno ? děkuji

reagovat 21.7.2014 15:43 - monika

chtěla sem se zeptat beru antokoncepci a v pulce baleni sem to dostala .. nevite někdo co mam delat, dekuju za odpoved

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *