Parodontologická operace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2007 21:31 - Eraser

Mám problémy s odhalenými krčkamy. Minulý týden jsem byl na kontrole na parodontologii. Byl jsem pochválen za výbornou hygienu a bylo mně řečeno, že zuby mně kvůli tomu odhalování nevypadnou. Ale že dáseň může ještě ustoupit. Můžou mně udělat operaci, která odhalování zastaví a zakryjí mně neesteticky odhalený krček u horní jedničky. Mám si rozmyslet jestli tu operaci chci nebo ne a případně kdy. Prý by to nebylo vhodné na zkouškové období když letos končím VŠ. Na mou otázku jak moc je to drastický zákrok mně bylo řečeno, že jsou lepší věci a že tak týden po operaci to nebude nic moc. Máte někdo s takovou operací zkušenost?

reagovat 8.1.2007 02:28 -

To tím trpíš už v tomhle věku! Já myslela, že to mají lidé v pokročilejším věku ...

reagovat 8.1.2007 13:18 - Eraser

Tohle není parodontóza, ale atrofie dásní. Můj táta to má taky cca od 20, teď je mu 60 a má všechny zuby a pěkný a nikdy s tím nic nedělal. Ale já to mám spíš na předních zubech a to vypadá blbě...

reagovat 8.6.2008 11:10 - justyna

snad mi někdo poradí- nejsem si jistá, jestli se jedná o stejnou operaci o jaké se mluví výš, takže- je mi 30 a nedávno se mi začaly kývat dva přední horní zuby a ten jeden vystupovat dopředu, byla zjistěná paradentoza a doporučená operace předních 6-ti zubů a za čtvrt roku zbytek stoliček. Prý se to umrtví injekcemi-to mi nevadí-pak se dásně nějak rozřežou, vyčistí, v případě potřeby nějak vyplní a znova sešijí. Mám z toho panickou hrůzu, prý to nebolí, jen je to nepříjemné. Nemáte s tím někdo zkušenost? Hrozně se bojím, že to i přes ty injekce třeba ucítím, ráda bych kdyby mi někdo kdo na tom byl dal osobní informace. Dík

reagovat 8.6.2008 11:48 - kris

Jedná se o takzvanou otevřenou kyretáž, absolvoval jsem to na dolních řezácích. Opravdu to nebolí, neboj. Justyno, kdo a kde ti tu operaci provádí? Hradí ti to pojišťovna? Kolik musíš doplácet?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.6.2008 13:58 - justyna

samozřejmě už z toho dělám překlepy, jméno v předcházejícím článků je justyna.

reagovat 12.3.2009 22:13 - Mona

A mohu se zeptat, jak se to celkově dlouho hojilo? Mne zubar rekl, ze celkove az 6 mesicu. Po tydnu se pry vyndavaji stehy.

reagovat 13.3.2009 07:03 - justyna

Ahoj Moni, mě se to ještě nezahojilo. Začalo to hnisat. Na paradontologii mě řekli, že to teď musí všechno ven a budou do kosti nastřelovat čepy pro nové zuby.

reagovat 4.5.2009 17:48 - Lucie

Ahoj Justýno,za týden mě čeká také otevřená kyretáž horních i spodních zubů a strašně se bojím nemůžu už ani spát,tak doufám že to přežiju.Myslíš že budu schopná jet pět týdnů po operaci na dovolenou k moři?A prosimtě bude to hodně oteklé po operaci?

reagovat 29.6.2009 20:11 - pepka

chtěla jsem se zeptat jestli ma někdo zkušenost s odstraněnim zubniho kamene pod dasněmi leasrem.děkuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *