Parkinsonova nemoc

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2000 11:27 - Doktorka

Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

reagovat 7.2.2001 09:03 - Vladka

Mojí mamince nedávno objevili Parkinsonovu nemoc. Dostala nějaké prášky a dost. Četla jsem , že existují i jiné léčebné postupy, cvičení, úprava životosprávy apod. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, napište, prosím, ráda bych si maminky ještě hodně let užila a chci pro to udělat maximum.

reagovat 22.3.2001 09:43 - katka

Chtela jsem pozadat jestli namate a nebo nevite nejake dalsi informace o teto nemoci(popr.mi poslat na email).Sice to mate perfektne vypracovane,ale porad to nevystihuje jak se vlastne muze ten pacient stravovat.Mate tam sice vyber potravin,ale kdyz je pacient diabetik tak se ta strava jeste zuzi ,takze nema moc velky vyber z vybranych potravin.Nemohli by jste to vice rozsirit..?dekuji

reagovat 11.4.2001 18:42 - Radek Bláha

Máme babičku, která má pokročilé stádium Parkinsonovi nemoci a nevíme co tato nemoc obnáší a jak jí pomoc.Proto prosím má-li někdo zkušenosti nebo informace o této nemoci napište nám.Děkujeme

reagovat 29.7.2001 20:34 - Oldřich Vrána

V loňském roce mi podle potíží na které si stěžuji řekla má neuroložka, že mám parkinsonovu nemoc. Je mi 51 let a je to sakramensky špatný pocit. Vám, co chcete vědět skoro vše o této nemoci, doporučuji knihu - PARKINSONOVA NEMOC - od Jan Roth, Marcela Sekyrová, Evžen Růžička a kolektiv. Výborná kniha pro nemocné a jeho nejbližší. Vydalo nakladatelství MAXDORF.
internet: www.maxdorf.cz
e-mail: maxdorf"maxdorf.cz
Jestli jsem tímto někomu pomohl, budu jenom rád.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2016 12:24 - Katka

Naše babička má už 4-5 let parkinsona a teda problémy s chůzí vůbec nemá. Kdyby neměla léky, tak se uklepe k smrti a asi by jí postupně odešly nervy. Kromě předepsaných prášků ji ještě kupuju kapky s cannabidiolem.

reagovat 27.5.2016 22:38 - Saurus

Četl jsme kdysi na mlade frontě članek http://zpravy.idnes.cz/v-praze-budou-zkoumat-konopi-icci-dlj-/domaci.aspx?c=A151215_140507_domaci_hro a tak jsem po tom patral. Dokonce jsme volal na obchodni linku abych se jich ruzně poptal. Nechapu proč se o tom u nas vic nemluvi veřejně. Ve světě je to běžny lék jenom tady jsme pořád sto let za opicema.

reagovat 22.11.2016 11:13 - E666

Dobrý den,
uvítám Váš opravodý názor, protože stojím před situací, ze které nevím, jak ven.
Příteli (40 let) diagnostikovali parkinsna (zatím první stádium - jen třes ruky a nohy)s tím, že se jedná s největší pravděpodobností o genetickou dispozici a zbývá mu tak cca 15 let (což může být i dříve i o něco později, podle stavu nemoci).
Stojím před rozhodnutím, jestli bychom měli mít dítě či nikoli. Dítě pravděpodobně bude parkinsna mít také (zejména bude-li to kluk). Přítelův strýc i otec na parkinsona umřeli. To že se jedná o genetickou dispozici je víc než jasné a lékař se k tomu také přikláněl.
Já jsem otázku dítěte zavřela s tím, že se nemohu dívat na to, jak mi umře on a po té i dítě za x let. Přesto moc uvítám Váš názor, jestli by jste s mužem, který má parkinsna chtěli mít dítě (i s přihlédnutím, že dítě bude asi také parkinsna mít) či by jste v tomto případě dítě nechtěli s takovým chlapem?

Jedná se o mi o názor, jestli by jste v tomto případě dítě chtěli či nechtěli? Čím více názorů, tím lépe. Opravdu se jedná o těžké rozhodnutí.

Předem moc děkuji

reagovat 22.11.2016 12:39 - Hanka

Dobrý den,
uvítám Váš...

Asi bych se rozhodovala podle jiných parametrů než podle této nemoci. Úplne 100% jistotu, že to dítě zdědí nemáš a zároveň si myslím, že v případě Parkinsonovy choroby se v budoucnosti určitě objeví nějaká účinná léčba. Spíš by si třeba měla zvážit, jestli by si případně chtěla a zvládla dítě vychovávat sama. Jaké máš rodinné zázemí - babičky, tety...

reagovat 17.9.2018 15:48 - Vladimír

Bez vyřešení prvotní příčiny Parkinsonovy nemoci nepřináší užívání jakýchkoli léků trvalé výsledky. Touto příčinou jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující chronické záněty nervů v těle a buněk v mozku. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit výživu, abyste si Parkinsonovu nemoc sami trvale odstranili, a žádné léky jste nepotřebovali. Kontakt 608 155 338.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *