paradentoza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2003 12:43 - Zuzana

Léčba, příčiny

reagovat 5.6.2003 11:14 - Lenka

Je mi 35 a už 2 roky mám zánět dásní na různých místech, můj zubař mi to uvolňuje, ale to mám za následk uvolnění zubů.Takže nyní mám v pohybu 4 zuby.Koupila jsem si Q10 tablety i pastu, vyplachuji Corsodylem, po každém jídle používám mezizubní kartáčky.Snažím se dodržovat životosprávu, piji Aqalineu, jím ryby a syrovou zeleninu.Co dál?

reagovat 5.6.2003 14:52 - Radka

Ta to jsem znala taky včetně silného krvácení dásní. Když jsem se ptala svého zubaře co s tím mám dělat, tak mi v podstatě řekl, že smířit. Pak jsem se přestěhovala a narazila na jednu moc prima zubařku, která mi doporučila užívání zubní pasty s obsahem aloe. Dásně se velice rychle zahojily. Přestalo krvácení, drobné záněty se ztratily a navíc mám dlouho příjemný pocit svěžesti v ústech. Na zubech se neusazuje plak ani zubní kámen. Teďka mám doma zubní pastu, gel a sprej (všechno z aloe) a mám klid.

reagovat 5.6.2003 18:16 - Karel

Radko,
to zní slibně. Napiš nám, postiženým prosím bližší údaje. Značka, cena ..

reagovat 12.6.2003 14:11 - Josef

Já jsem s paradentózou začal také brzy, asi ve 31 letech. Teď mám pokoj a myslím, že je třeba hlavně důkladně vyléčit veškeré zánětlivé procesy v těle. Dále místa, která jsou již zasažená, řešit (operace dásní, odstranění neperspektivního zubu, zpevnění zbývajících můstkem, doplnění chybějících zubů implantáty popř. zpevnění chybějící zubní kosti biokeramikou). Po každém jídle se snažím si zuby vyčistit, používám mezizubní kartáček, zubní kámen si odstraňuji sám. Celkově se snažím žít zdravě, i když taky hřeším:-)) Dásně už nikdy nebudou jako zamlada (zůstávají uvolněné), ale nekrvácí a nejsou postižené zánětem. Zajímavé je, že ke zhoršení stavu u mě dochází pravidelně s každým deštěm.
Jak ale zánět vznikl, nevím. Myslím ale, že je to vnitřní příčiny a jako každý jiný zánět je velmi usnadněn při snížené imunitě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2015 08:49 - denča

Dobry den mam 12 let a vzdy jsem se o zuby starala. Ale posledni dobou se mi trochu zacali pohybovat predni a dolni ctyri zuby..... a citim v nich takovzy tlak.. jak se to da upevnit aby se mi to nelyvalo? Prosim poradte

reagovat 22.2.2017 19:24 - Janice z Brna

K péči o dásně při výskytu zánětlivých problémů nebo krvácení dásní, při příznacích parodontózy se nám osvědčil Parodontol bylinný gel na dásně HERBADENT. Je vhodný k péči o dásně s otlaky pod snímatelnými náhradami, nebo po rovnátkách. Je s vysokým obsahem bylinného extraktu

reagovat 22.3.2017 09:39 - Pavla Kontiklová

jo jo, Herbadent značku doma také používáme. i pro děti tam kupujeme zubní pastu s ženšenem, má nasládlou chuť a další bylinné produkty, ty bylinné koupele s levandulí nemají chybu.

reagovat 24.2.2018 15:58 - Klára

Také se připojuji u nás pužíváme také bylinnou zubní pastu Herbadent a k tomu i ústní vodu,má velmi příjemnou chuť.

reagovat 27.2.2018 11:22 - Eva

Vynikající pasta, která je poměrně nová, je enzymel. Používala jsem ji i během těhotensví. Manžel bral k tomu i wobenzym a opravdu se mu to hodně zlepšilo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *