paradentoza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2003 12:43 - Zuzana

Léčba, příčiny

reagovat 5.6.2003 11:14 - Lenka

Je mi 35 a už 2 roky mám zánět dásní na různých místech, můj zubař mi to uvolňuje, ale to mám za následk uvolnění zubů.Takže nyní mám v pohybu 4 zuby.Koupila jsem si Q10 tablety i pastu, vyplachuji Corsodylem, po každém jídle používám mezizubní kartáčky.Snažím se dodržovat životosprávu, piji Aqalineu, jím ryby a syrovou zeleninu.Co dál?

reagovat 5.6.2003 14:52 - Radka

Ta to jsem znala taky včetně silného krvácení dásní. Když jsem se ptala svého zubaře co s tím mám dělat, tak mi v podstatě řekl, že smířit. Pak jsem se přestěhovala a narazila na jednu moc prima zubařku, která mi doporučila užívání zubní pasty s obsahem aloe. Dásně se velice rychle zahojily. Přestalo krvácení, drobné záněty se ztratily a navíc mám dlouho příjemný pocit svěžesti v ústech. Na zubech se neusazuje plak ani zubní kámen. Teďka mám doma zubní pastu, gel a sprej (všechno z aloe) a mám klid.

reagovat 5.6.2003 18:16 - Karel

Radko,
to zní slibně. Napiš nám, postiženým prosím bližší údaje. Značka, cena ..

reagovat 12.6.2003 14:11 - Josef

Já jsem s paradentózou začal také brzy, asi ve 31 letech. Teď mám pokoj a myslím, že je třeba hlavně důkladně vyléčit veškeré zánětlivé procesy v těle. Dále místa, která jsou již zasažená, řešit (operace dásní, odstranění neperspektivního zubu, zpevnění zbývajících můstkem, doplnění chybějících zubů implantáty popř. zpevnění chybějící zubní kosti biokeramikou). Po každém jídle se snažím si zuby vyčistit, používám mezizubní kartáček, zubní kámen si odstraňuji sám. Celkově se snažím žít zdravě, i když taky hřeším:-)) Dásně už nikdy nebudou jako zamlada (zůstávají uvolněné), ale nekrvácí a nejsou postižené zánětem. Zajímavé je, že ke zhoršení stavu u mě dochází pravidelně s každým deštěm.
Jak ale zánět vznikl, nevím. Myslím ale, že je to vnitřní příčiny a jako každý jiný zánět je velmi usnadněn při snížené imunitě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2018 11:22 - Eva

Vynikající pasta, která je poměrně nová, je enzymel. Používala jsem ji i během těhotensví. Manžel bral k tomu i wobenzym a opravdu se mu to hodně zlepšilo.

reagovat 22.3.2018 14:28 - Karolina

Mám začínající paradentozu,celý život jsem se zuby neměla problém a teď v padesáti mi začala paradentoza.

reagovat 22.3.2018 15:11 - Růžena

Mám začínající...

Zkuste potírat dásně citronovou štávou, ale jen dásně - ne na zuby. Též mlgání kvalitnéího kokosového oleje či výplach koloidním stříbrem pomáhá.

reagovat 25.3.2018 11:42 - Vivien

Zkus si koupit zubní pastu herbadent.Mě hodně pomohla se zubama.

reagovat 29.3.2018 01:00 - Eva

Já si nemůžu vynachválit wobenzym a enzymel pastu. Důležité je každý večer čistit zuby mezizubními kartáčky, aby se tam bakterie množily co nejméně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *