Označení invalida podvodem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.5.2008 21:07 - Pavel

Zajímalo by mě jestli se dají nějak právně napadnout (a jak) takoví ti řidiči s cedulkou invalida na autě, co ale když je člověk vidí vystupovat z auta jsou naprosto zdraví bez známek jakékoli invalidity. Přijde mi sprosté když tito lidé bezdůvodně zabírají stále více a více vyhrazených míst před domy v ulicích, kde už se beztak špatně parkuje. Zřejmě to povolení jde nějak lehce zfalšovat nebo obejít protože si kolikrát připadám jak v ulicích invalidů.

reagovat 5.5.2008 16:48 - Jan

Mám na to stejný názor, vidím to každý den. Už na ně začínám být alergický. Jsou lidé kteří tuhle malou pomoc potřebují ale zdá se mi, že těch vyčůranějších je nějak víc, alespoň v mém okolí.

reagovat 5.5.2008 17:08 - invalida:-( Milan

ahoj,ja mam plny PID a take oznaceni na aute,na prvni pohled jak rikas,neni to videt,jsem normalne obleceny,chodim,vidim,ale mam umele vyvedene strevo(vyvod-ileostomii)nekdy jsou pro me minuty cenne,kdyz mi podtece podlozka a s prominutim hovinka mi tecou po obleceni a tak opravdu musim zastavit i u supermarket a bezet na nejblizsi WC.proto snad,nelze vsechny hazet do jednoho pytle,to ze na pohled jsem normalni,opravdu jsou pro me nekdy minuty drahe,jinak samozdrejme,take jsem se setkal s takovyma co bezohledne parkuji pul dne na takovem vyhrazenem miste pro nas,co to opravdu potrebujeme,hezky den všem Milan

reagovat 5.5.2008 18:01 - Tom_x

Milane, to čtu a vidím poprvé, že by na stomii dávali znak vozíčkáře. To by mě zajímalo, která měkká úřednice ti toto označení vydala. Nemyslím to zle, sám mám stejnou diagnózu, ale ani ve snu by mě nenapadlo mít na tohle znak.

reagovat 6.5.2008 08:32 - filipiko

Buďte rádi,kdo opravdu tuto modrou kartu nepotřebuje a ten kdo ji zneužívá tomu se to jednou vrátí.Já jako vozíčkář bych radši parkoval někde jinde než na vyhrazeném,ale jedte s vozíkem kilák a uvidíte..A zrovna mě nedávno policie kontroloval chtěla vidět i průkaz ZTP/P jestli je karta opravdu moje.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.12.2009 14:02 - Důchodce

ano zrejmně jste zapoměla na...

ZřejMě jste se zapoMNěl naučit česky. To jde i dneska.

reagovat 16.12.2009 14:53 - důch.

ZřejMě jste se zapoMNěl...

Vy rejpale jeden!
určitě invalida co nemá co dělat tak buzeruje lidi na netu jak psát!
není to snad jedno my jsme tomu ostatní rozumněli!

reagovat 7.1.2011 09:45 - Radka

ano zrejmně jste zapoměla...

Tak já jsem v také V PID a jsem držitelem ZTP. Nejdřív v 27 letech rakovina po roce a půl bouračka natřikrát zlomená páteř. Náslekem ozařování postradiační plexopatie což znamená že necitlivé dolní končetiny a neposlouchají jak by měli. Ale když mě potkáte vypadám docela normálně, normálně moderně oblečená, ve svých 43 letech vypadám i o pár let mladší, a krom nejisté chůze, na první pohled by člověk řekl, že jsem zdarvá. Nebudu tady vysvětlovat jak se má nemoc zhoršuje a jak nemůžu ani zrychlit krok abych neupadla. Jen chci říct že některé nemoci prostě nejsou na první pohled vidět. žádné obálky jsem na úřadě nikomu nedávala a jestli mě nebo ostatním nemocným co mají všechny končetiny na svém místě, někdo tyto "výhody" závidí ráda si to sním vyměním. Moc bych si totiž přála pohybovat se úplně normálně si jít zaběhat nebo zalyžovat. Tím samozřejmě nechci říct že nějaký podvodníci neexistují. Jen chci říct že v dnešní době invalida neznamená starý a beznohý. Tak asi tak.

reagovat 6.3.2011 14:28 - kubas

Mám na to stejný názor,...

jo kamaráde, pokud budeš pořadně makat,taky budeš invalida,v dnešní době ještě spíše,ja už 20 let.

reagovat 6.3.2011 14:29 - kubas

Mám na to stejný názor,...

jo kamaráde, pokud budeš pořadně makat,taky budeš invalida,v dnešní době ještě spíše,ja už 20 let.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *