Otřes mozku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2004 17:44 - Vika

Kamarádka spadla na náledí a má prý slabý otřes mozku. Vypadá ale podle mě úplně zdravě. Chtěla bych se zeptat, čím se slabý otřes mozku projevuje a zda to může mít nějaké následky... Díky předem za odpověď.

reagovat 28.11.2005 21:03 - Maruska

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat dneska jsem zkolabovala,byla jsem na neurologii i na rentgenu hlavy mám otřes mozku s komocí mozkovou.Lékaři mě strašně nutí do nemocnice,ale já podepsala reverz.Udělala jsem správně?vždyť ležet můžu i doma...Odpovězte mi moc prosím,Děkuji

reagovat 28.11.2005 21:20 - Šarik

Pokud je tam komoce, tak může dojít k rozvoji otoku mozku, případně i drobné krvácení. Neudělalas dobře žes tam nezůstala na pozorování. Kdyby došlo k nějakému zvratu třeba během spánku, tak je tu riziko vážného poškození mozku (případně smrti).

reagovat 12.4.2006 12:41 - Vlastimil

Upadl jsem na náledí,na na pravou zadní stranu kousek od Nadmozečku občas mě bolí hlava na tom místě neměl jsem tam žádnou krevní srařelinu jen tam pám prý Telísko O.T neohraničené.

rendgen byl v pořátku Ct taky dobré ale EEg špatné a na vísledek magnetické rezorance čekám,bojím se že tam mám národ :´-(

reagovat 10.6.2006 00:42 - ja

treba ne, dá se to dobře pozorovat na CéTé, může to být zánět po nárazu... a jak to tedy dopadlo ??? VLASTIMILE ????

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2012 21:52 - lili

dobrý den, kamarád spadl ze svahu. Má oteklou čelist, dělali mu CT hlavy dvakrát a výsledky měl v pořádku. Už je to 3 den a stále je ospalý a zmatený. Chvíli mluví normálně a pak nesmysly, pak zas usíná. Je to běžné u otřesu mozku? děkuji

reagovat 23.7.2012 00:16 - Mary

Když se dělá CT, píchnou do žil kontrastní látku, která je pěkné svinstvo. Několika lidem způsobila zánět žil, má prostě vedlejší účinky, což nikdo z doktorů neřeší, nejsou placení od toho, aby pacienta informovali,že. Je dobré dodržet pitný režim, pít hlavně vodu, a nejíst vůbec nic sladkého. Cukr je jak známo zabiják imunity.

reagovat 5.10.2012 16:16 - Nela

Zdravím, měla bych jednu otázku.

Dneska jsem utíkala a zklouzla jsem se po kovovém pruhu podlahy - měla jsem blbé boty a venku bylo mokro. Ale nějak jsem nepřemýšlela nad tím, že to může klouzat.

Švihla jsem s sebou o betonovou podlahu a udeřila jsem se do hlavy. Docela dost, ale v bezvědomí jsem asi nebyla, přinejmenším si toho nejsem vědomá (vím, zní to blbě). Když jsem vstala, opravdu hodně mě bolela hlava.
Udeřila jsem se do levé strany hlavy, kousek od spánku, potom jsem chvílkama neviděla prostorově na levé oko (když jsem koukala dopředu, tak to bylo v pohodě, ale jakmile jsem se snažila zaostřit věci, co byly vedle mě, a koukala jsem u toho pořád dopředu, tak mi před očima běhaly takové průhledný šmouhy. Stále mě bolí hlava a když třeba do něčeho trochu víc kousnu, tak cítím bolest u spánku.

Chtěla bych vědět, jestli by to nemohl být slabý otřes mozku, nebo něco takového.

Díky za odpověď.

reagovat 20.6.2013 16:01 - Jana

Prosím,před rokem jsem měla dopravní nehodu na babetě /velký otřes mozku,pár dnů jsem o sobě nevěděla a asi měsíc potíže s pamětí,ptala jsem se na tytéž věci několikrát atd/,celý rok nic ani bolesti hlavy.V těchto vedrech jsem byla celý den u vody na sluníčku,vypila 2,5 l vody,večer mi nic nebylo,slunce snáším dobře,opaluji se do dněda. V noci jsem se probudila,bylo mi trochu divně,ale jen málo,šla jsem se napít a upadla,probrala jsem se na zemi v kleče čelem na podlaze,vstala a udělala asi dva kroky a znova se probrala na podlaze.Do rána jsem spala klidně,další dva dny jsem raději v klidu doma. Je mi 58let,čelo mám nateklé ale ne modřiny. Na zvracení mi není,mám jít k lékaři?Děkuji

reagovat 5.7.2016 12:44 - Alois Němec

Dobrý den. Jeden spolužák mě trefil menším kamenem do halvy. Nevytvořila se asi žádná boule a ani jsem nezvracel.Takže může jít o slabší otřes mozku?,protože jsem někde četl,že i drobná poranění potřebují léčit a někdy to trvá i dlouhou dobu,než člověk funguje jalo ko dříve. Ale omluvil se mi,což mi pomohlo alespon psychicky,lae fyzicky ne.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *