Otoskleróza

Archiv příspěvků

reagovat 12.10.2009 09:40 - Dobra

Moniko, držela bych palce tomu miminku. Ale nemám s otosklerozou a těhotenstvím zkušenost. Mě to potkalo později. Držím palce při rozhodování.

reagovat 12.10.2009 12:56 - Jana

Můj operátér, který mi srazil ztrátu sluchu na levém uchu z 57% na pouhých 1,6% mi řekl, že když se udělají operace před těhotenstvím, tak se to potom nezhorší. Mělo by to zůstat konstatntní. Ale hlavně je udělat před těhotenstvím.
AHoj,
Jana

reagovat 12.10.2009 14:40 - Monika

Můj operátér, který mi srazil...

Jani, no tak uvidíme, mě zase říkali, že se to zhorší a pak je možné udělat reoperaci No tak jedno ucho mám, tak kdyžtak nebudu slyšet jenom na jedno :-) a v jaké nemocnici Ti to pan doktor řekl??? Já byla v Motole.

Mladý ječmen

reagovat 14.10.2009 09:28 - Hanka

Ahoj všem. Podstoupila jsem úspěšnou operaci otosklerozy na pravem uchu před dvěma lety v Pardubicích. Operace proběhla pod celkovou narkozou, komplikace nebyly a doma jsem poté byla max. měsíc. Je pravda, že je potřeba se zpočátku šetřit, nenamáhat se fyzicky, stejně tak potvrzuji, že je zpočátku nepříjemné být v prostředí se zvýšeným hlukem, ale během několika týdnů vše odezní a od operace vedu normální život bez omezení, tak jako před ní - jen lépe slyším:)
Pro Moniku - můj ošetřující lékař mi potvrdil, že otoskleroza nebrání v těhotenství a není pravidlo, že by se ti během těhotenství mohla nemoc zhoršit - prostě u někoho to tak je a u někoho ne, jako s jinými zdravotními komplikacemi. Pravděpodobnost zhoršení je ale u neoperovaného ucha větší.

reagovat 14.10.2009 10:18 - Hana Svobodová

Ahoj všem. Podstoupila jsem...

Hanko,a jak dlouho jsi ležela v nemocnici?A ty máš operované jen jedno ucho?Mě se to právě hodně zhoršilo v době kojení,ale operaci ještě nemám,celkem se toho bojím.

reagovat 14.10.2009 10:19 - Iva

Paní Hano,jak velkou ztrátu sluchu jste před operací v Pardubicích měla?Měla jste i šumění nebo hučení v uchu?A po operaci slyšíte ticho?Nebo šumění zůstává?Já mám ješte k tomu ke všemu stálý tlak v uších.Na operaci půjdu později,zatím slyším ještě dobře.

reagovat 14.10.2009 10:27 - Hana Svobodová

Ahoj všem. Podstoupila jsem...

Ještě jsem se chtěla Hanko zeptat, jestli se ti může dostat do ucha voda,mám 2malé děti a v létě v bazénu to člověk neuhlídá,kolikrát mě strčí,takže zajedu pod vodu a při umývání vlasů taky nateče do ucha voda.Díky za odpověď

reagovat 14.10.2009 11:06 - jinys

vice pribehu na www.tojesila.cz

reagovat 14.10.2009 11:07 - Hanka

Pro Hanu - Ano, operovali mi jen jedno ucho, druhé prozatím není na operaci, i když předpokládám, že časem se také zhorší - většinou je otoskleroza dříve nebo později v obou uších. Nyní slyším na obě uši zhruba stejně - tedy operované je na tom stejně jako neoperované. V nemocnici jsem byla týden, kdy jsem měla v uchu tamponádu, bohužel i bolesti, takže jsem se dopovala brufenem (ale je to individuální, paní, která byla se mnou, bolesti žádné neměla; navíc si myslím, že mě to bolelo v důsledku té tamponády, protože ucho tím bylo dost ucpané). Podle lékaře není žádné omezení potřeba, ani mi nebylo řečeno, že by se voda neměla do ucha dostat.
Pro Ivu - Ztrátu sluchu jsem měla cca 50 dB, nyní kolem 20. Problémy s šuměním nebo hučením v uchu jsem neměla, takže v tomto nemůžu hodnotit.

reagovat 16.10.2009 13:18 - Hana Svobodová

Pro Hanu - Ano, operovali mi...

Hanko,ta tamponáda znamená,že máte něčím vycpané ucho?Dobra tu píše,že měla obvazy,takže asi něco na uchu a převázané.A musela jste kýchat jinak,než jste byla zvyklá,aspoň zezačátku?Díky za odpověď

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Nemoci > Otoskleróza

registrace | přihlásit se