Otoskleróza

Archiv příspěvků

reagovat 14.10.2009 10:19 - Iva

Paní Hano,jak velkou ztrátu sluchu jste před operací v Pardubicích měla?Měla jste i šumění nebo hučení v uchu?A po operaci slyšíte ticho?Nebo šumění zůstává?Já mám ješte k tomu ke všemu stálý tlak v uších.Na operaci půjdu později,zatím slyším ještě dobře.

reagovat 14.10.2009 10:27 - Hana Svobodová

Ahoj všem. Podstoupila jsem...

Ještě jsem se chtěla Hanko zeptat, jestli se ti může dostat do ucha voda,mám 2malé děti a v létě v bazénu to člověk neuhlídá,kolikrát mě strčí,takže zajedu pod vodu a při umývání vlasů taky nateče do ucha voda.Díky za odpověď

reagovat 14.10.2009 11:06 - jinys

vice pribehu na www.tojesila.cz

Full Spectrum kurkumin

reagovat 14.10.2009 11:07 - Hanka

Pro Hanu - Ano, operovali mi jen jedno ucho, druhé prozatím není na operaci, i když předpokládám, že časem se také zhorší - většinou je otoskleroza dříve nebo později v obou uších. Nyní slyším na obě uši zhruba stejně - tedy operované je na tom stejně jako neoperované. V nemocnici jsem byla týden, kdy jsem měla v uchu tamponádu, bohužel i bolesti, takže jsem se dopovala brufenem (ale je to individuální, paní, která byla se mnou, bolesti žádné neměla; navíc si myslím, že mě to bolelo v důsledku té tamponády, protože ucho tím bylo dost ucpané). Podle lékaře není žádné omezení potřeba, ani mi nebylo řečeno, že by se voda neměla do ucha dostat.
Pro Ivu - Ztrátu sluchu jsem měla cca 50 dB, nyní kolem 20. Problémy s šuměním nebo hučením v uchu jsem neměla, takže v tomto nemůžu hodnotit.

reagovat 16.10.2009 13:18 - Hana Svobodová

Pro Hanu - Ano, operovali mi...

Hanko,ta tamponáda znamená,že máte něčím vycpané ucho?Dobra tu píše,že měla obvazy,takže asi něco na uchu a převázané.A musela jste kýchat jinak,než jste byla zvyklá,aspoň zezačátku?Díky za odpověď

reagovat 16.10.2009 14:41 - Iva

Hanko, jak hodně je to nepříjemné, když je ztráta sluchu 50 dB? Co všechno je a není slyšet? Mám ztrátu 30 dB a slyším dobře. Nepůsobí to na psychiku, když se sluch zhoršuje? Díky za odpověď.

reagovat 19.10.2009 00:40 - Jana

Ahoj všem,jsem po operaci s oběma ušima. Teď mi změřili audio - 1,6%ztráty, což je úplné nic.Předtím jsem měla na jednom 43% a na druhém 52%.Byla jsem již hodně nedoslýchavá. Po operaci jsem šla vždy za týden do práce. Úplná pohoda. Zachránilo mi to mé povolání, prtože se živím hudbou. Nemocnice Homolka-Praha, pan doktor Janoušek.
Hodně štěstí všem,
Jana

reagovat 19.10.2009 13:58 - Hela

Paní Jano, po kolika měsících jste šla na operaci s druhým uchem? Šumělo Vám v uších nebo šumí teď po operacích?

reagovat 19.10.2009 14:37 - Hana Svobodová

Ahoj všem,jsem po operaci s...

Ahoj Jano,to ti hodně srazili tou operací nedoslýchavost,většinou tu píší,že po operaci mají kolem 20% a ty 1,6.Šla jsi po týdnu do práce,děláš s hudbou a tobě ten hluk nevadil?Jak tady čtu,hluk v prvních měsících nedělá dobře.Díky za odpověď

reagovat 20.10.2009 10:26 - Jana

Helo a Hano,
s druhým uchem jsem šla na operaci po 9ti měsících.
S druhým uchem jsem musela začít cvičit na nástroj doma za týden po operaci. Vadily mi vysoké tóny, jinak to bylo v pořádku.Ty vysoké tóny se později srovnaly. Ptala jsem se operatéra, říkal, že cvičit na nástroj klidně můžu(i když má být člověk 3týdny v klidu, ale říkal, že cvičit můžu..).S prvním uchem jsem šla po týdnu učit.Vadily mi ty zvuky týden, pak se to opět srovnalo. Myslím, že pan dr. Janoušek na Homolce to umí opravdu hodně dobře, na tom je vidět i délka rekonvalescence a hlavně i ten geniální výsledek.
Všem doporučuji, ahoj,
Jana

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *