Otázky a odpovědi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2001 13:11 - Jiří Mésl

Zákony stvoření jsou jediným zdrojem poznání, umožňujícím pravdivé odpovědi na veškeré otázky lidského bytí.

Svět a život v něm je stále složitější. V lidstvem svobodně zvoleném úpadku se rychle zkalil smysl pro správné a nesprávné, zdravé a choré, právo a bezpráví, přirozené a nepřirozené. To, co kdysi bylo nemyslitelné a nepřijatelné, stává se běžnou součástí denního života. Člověku, který se snaží v narůstajícím zmatku zachovat si důstojnost skutečného lidství, nastoluje život téměř každý den nové otazníky konfrontací trvale platných hodnot a postojů s novými situacemi, které jsou stále neuvěřitelnější a nesou stále čitelnější pečeť celkového dokřivení lidské společnosti.

Odpovědi a řešení dnes hledají vědci, sociologové, teologové i duchovní vůdcové. Jejich závěry a rady jsou směsicí názorů, zkušeností, poznatků i víry v nejrozmanitější věci. Chybí však hlavní a rozhodující: důkladná znalost zákonů stvoření a použití této znalosti jako klíče ke všem otázkám i řešením.

Tato sekce otázek a odpovědí dává každému, kdo poctivě usiluje o správné vřazení se do života, příležitost k zodpovězení svých smysluplných nevyřešených otázek nikoliv z pohledu lidských názorů a pokřivených hodnot, ale skrze účinky zákonů stvoření, které dali všemu vzniknout a jsou proto jedinou pravdivou a objektivní normou čehokoliv.

Tyto odpovědi na otázky jen s jistým zdráháním poskytují příležitost, avšak o nikoho se neu-chází. Cokoliv jiného by bylo v rozporu s posláním, které v sobě nesou.

RUF.cz

Otázky lze zasílat na post"ruf.cz

reagovat 21.11.2001 14:04 - zora

Vy jste Bůh?

reagovat 22.11.2001 00:30 - Jiří Mésl

Z Otázek a odpovědí RUF.cz

Zlo

O t á z k a : Jak vzniklo na světě zlo?

O d p o v ě ď :

reagovat 22.11.2001 07:44 - Renča

Jiří, doufám, že to má nějaké pokračování, jinak by to nedávalo smysl. Nejsme dokonalí, to už víme. Stačí se na sebe podívat, že ? Ale to ještě neznamená, že nemáme šanci. Zajímalo by mě co se vám stalo tak smutného, že se nezmiňujete vůbec o té druhé straně mince, o tom protipólu, o tom druhém (teď nevím jin nebo jang?) prostě o tom Dobru? Pokud chcete říkat A, musíte říct i B. Jinak je to jen kázání, které nikomu k užitku nebude, ať už to píšete z jakýchkoliv pohnutek.
Je dobře, že píšete, že vám to není jedno. Ale nesuďtě

reagovat 23.11.2001 07:56 - Jiří Mésl

Dobrý den R.,


Chcete-li se učit, a ne byť v dobrém radit, pokračování je (již pro mnohé radostné) odka-zemdalší inormace. Přinese-li radost také Vám, zůstává otevřenou otázkou.


Lidem dnes musí postačit na začátek jen to

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.4.2008 17:08 - jozef

prosim vas videl som dabla na nebe nikto mi nevery ale ked som to povedal kamaratovz a ukazal som me to tiez ho vydel , pretim som mal nocne mory kde som ich tiez vydel povecte mi ci som ja ten vyvoleny .odpoven ihned nerad cakam.

reagovat 8.4.2008 17:09 - jozef

prosim vas videl som dabla na nebe nikto mi nevery ale ked som to povedal kamaratovz a ukazal som me to tiez ho vydel , pretim som mal nocne mory kde som ich tiez vydel povecte mi ci som ja ten vyvoleny .odpoven ihned nerad cakam.

reagovat 3.11.2010 15:17 - Adriana

Dobrý den, poslední dobou se mi v noci často stává že z ničeho nic ztuhnu nemůžu se ani hnout a začne mě mrazit jakoby zevnitř těla takový stav trvá většinou tak 2-3 minuty a někdy se opakuje i vícekrát za noc. Je to velice něpříjemné nevíte co to může způsobovat?. Byla bych rádá kdyby mi někdo odepsal na email Ajuska.G@centrum.cz mockrát děkuji cha bych se toho zbavit

reagovat 6.11.2010 07:03 - Jan@VEDA

Adriana: Jde o tzv. spánkovou paralýzu. Popsána je tady: http://www.veda.harekrsna.cz/encyklopedie/duchove_FAQ.htm

Hari Hari

reagovat 31.1.2011 11:17 - Karel Krejza

Zákony stvoření jsou...

Je možno získat el. spojení na pana Mésla?
re.sc.ue@atlas.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *