Ostropestřec mariánský pro podporu jater - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2002 11:55 - Martim

Kde mohu neco podobneho koupit?

reagovat 29.7.2002 22:55 - Jana

V každé lékárně. Lepší jsou rozhodně celé plody. dají se umlít i mlýnkem na mák. 5 minut se vaří,deset minut stojí.

reagovat 18.6.2003 22:58 - Ema

slyšela jsem že lze i plody rozžvýkat a zapít - Je to možné? a Kolik denně? Zabírá i na přebytek tuku a cholesterolu? Nevadí při cukrovce? DíkyEma

reagovat 15.6.2005 11:46 - jirka

co prosím znamená "odtučněná semena"?melu si je v mlínku na kávu a zapíjím vodou.dík

reagovat 6.7.2005 21:18 - Filip Matzke

Jsem se někde dočetl, že ostropestřec mariánský (Silybum marianum) pomáhá při otravě muchomůrkou zelenou - a sice, že brání navázání amanitinu na membránu a tím i vstupu do buňky... Je to pravda?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.2.2018 11:41 - Katka

ALT 1,08
AST 0,79
GGT...

Tak nejlepší je asi oboje, třeba postupně. Každé působí jinak. Je možné ještě přidat B-komplex. Ten dělá játrům též dobře.

reagovat 22.2.2018 19:55 - Jirka K.

Katko, mnohokrát děkuji.

Ono se o něm všude píše ve významu, že "Silymarin/ostropestřec napravuje...atd.", to jsou ty kúry (se vším všudy co k nim patří). To je mi jasné.

Ale právě že zrovna tak frekventovaně se všude píše i "Silymarin/Ostropestřec chrání...", "Silymarin (Ostropestřec) brání... atd.". A právě to jsem pochopil tak, že by to mělo být myšleno ve významu jakési prevence. A to je přesně to, o co mi v dotazu šlo, což jsi mi potvrdila.

Takže ještě jednou děkuji

Jinak - k Ostropetřci jako takovému (semínka) panuje na internetu dvojí stanovisko - první je čaj z rozemletých semínek s dlouhou dobou louhování (já jsem to vždy na konci i vyjedl ze skleničky). Pak jsem objevil druhé stanovisko - a to, že Ostropestřec nesmí být vystaven vyšší teplotě (dokonce píší 40°C), tak v dalším roce jsem kousal, což mi chuťově i vyhovovalo, ale myslím, že jsem si přivodil poškození zubů - přece jenom jsem měl asi také použít mlýnek...
Co se týče toho B-komplexu, někde jsem četl že to má na svědomí některý provitamín B z celého komplexu, ale už si nepamatuji který. Samozřejmě pan Google to bude vědět hned :) .

reagovat 23.2.2018 05:41 - Leni

Já jsem také chroustala semínka, logicky mi to přijde účinnější než čaj. A levnější. Je pravda, že na zuby je to nápor.

reagovat 23.2.2018 06:05 - ha ha

Tak možná pomůžu játrům a jako bonus si zničím zuby a to se vyplatí. Bobe

reagovat 23.2.2018 07:28 - Hanka

Katko, mnohokrát...

V kvalitním B-komplexu jsou zastoupeny i látky jako cholin, inositol, L-methionin, které pomáhají zabraňovat hromadění tuků a cholesterolu v játrech, předcházet žlučníkovým a jaterním potížím, ztukovatění jater a detoxikují játra. Těmto látkám se říká lipotropní faktory a je možno je zakoupit jako stejně jmenovaný doplněk nebo jak jsem již uvedla v kalitním B-komplexu - např https://www.001shop.cz/p/b-komplex-50/.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *