Osteoporóza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2000 11:41 - Doktorka

Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

reagovat 25.1.2001 15:54 - nada

Toto onemocnění postihuje tak širokou veřéjnost a to jak ženy a muže, že je až zarážející, že se k tomuto tématu zatím nikdo nepřidal. Mám svoje zkušenosti,bohužel né dobré. Chce to cvičit a nebýt líný. Vydržet zdravě jíst. Hodně calcia je v brokolici a mandlích.Ty je lépe osmažit, protože lépe vážou vápník.

reagovat 29.1.2001 10:48 - Uli

co mám dělat v prípadě, kdy mám 100% positivitu na hormon estrogen a ten jak je známo podporuje vstřebávání vápníku, co činit aby klouby tolik nebolely , jsem 2 roky po hystero-ovarioktomii,beru Tamoxifen, poraďte, děkuji

reagovat 7.3.2001 14:57 - Vilík

Docela mne to zajímá i když to není zatím můj problém. Čtěte články o překyselování organismu, které vzniká nesprávnou skladbou stravy - přílišnou konzumací kyselinotvorných potravin. Podle mne to má veškerou logiku - na neutralizaci kyselin tělo potřebuje vápník (tak jako na kyselou půdu na poli se používá vápnění) a ten si bere právě z kostí a zubů. Když máte v kupě informace a zamyslíte se nad tím, co jíte, mělo by to být jasné. Bojím se, že o chemických procesech při trávení se od lékařů nic nedozvíme. Myslím, že je čas starat se o sebe - to za nás nikdo neudělá. Hlavně zdraví!!reagovat 25.5.2001 21:37 - Dasulka

Mám takový problém-čas od času mi totiž při chůzi "praská" v kloubech-nebolí to,je to jenom nepříjemný.Na začátku to bylo jenom koleno-teď už se ale přidaly i kyčle a kotník.Mléčných výrobků se snažím jíst dost,tak nevim čim to je.Jediný,čeho jím poměrně dost je maso(drůbež a ryby),ale nikde jsem neslyšela o tom,že zrovna maso by špatně působilo na klouby.Jinak jím zdravě a miluju pohyb,takže tím to asi také nebude.Navíc je mi teprve 17,takže stářím by to také být nemělo.Tak kde je chyba??????

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.11.2015 16:17 - Vladimír

Jako u většiny chronických nemocí si osteoporózu způsobujeme sami svou výživou. Osteoporóza je způsobena vysokými dávkami vápníku v naší stravě bez jeho vyrovnání množstvím dalších vazebních minerálů (naše kosti totiž neobsahují jen vápník, ale celkem 11 dalších minerálů), což způsobuje, že se takto dodaný vápník v těle neváže a navíc to spouští kaskádu dějů, které naopak vedou k úbytku kostní hmoty. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek. Dále poradím, jak si je doplnit a upravit si výživu tak, abyste se osteoporózy sami zbavili a nebyli závislí na doktorech a jejich chemických lécích. Existuje přímá souvislost mezi naší výživou a konkrétními nemocemi. U osteoporózy je tato souvislost zřejmá. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

reagovat 27.11.2015 19:42 - Tak

Osteoporóza je v podlední době velký byznys doplňků s Ca. Přitom stačí zvýšit tělesný pohyb, chodit pěšky, v kétě se přiměřeně opalovat a jíst ryby. Dobrý den.

reagovat 26.10.2016 10:09 - Vladimír

Osteoporóza je způsobena zhoršeným metabolismem vápníku v našem těle, protože v dnešní stravě chybí důležité vitamíny a minerály, které tento metabolismus řídí. Bez nich se vápník dodaný ve stravě i doplňcích neváže v kostech a zubech (osteoporóza) a naopak se ukládá v měkkých tkáních a cévách,
kde být nemá (ateroskleróza), což způsobuje infarkty a mrtvice. Často slýchané rady doporučující při osteoporóze více vápníku (mléčné výrobky a doplňky s vápníkem) tudíž celou situaci paradoxně ještě více zhoršují. Používám přístroj, který změří jaké minerály a vitamíny Vám v těle chybí. Poradím, jak je doplnit, abyste se osteoporózy trvale zbavili a současně snížili i riziko infarktu. Kontakt a dotazy na 608 155 338.

reagovat 28.9.2018 15:55 - Lenka

Nemoc nedostatku jídla,diet,modelek, žen na dietách, anorektiček.
Velmi vážné, lámavost kostí ve stáří, krčky apod.
Zlomený krček ve stáří vede velmi často k smrti, protože se již nezhojí.

reagovat 28.9.2018 15:56 - Lenka

Jako u většiny chronických...

Takže když hodně jíte jogurty a sýry a maso, tak chcete říci, že máte slabé kosti?!
Není to blbost!?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *