ortopedické vyšetrení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.11.2004 22:35 - maja

Po bežnej lekárskej prehliadke, poslala detská lekárka môjho syna (13) na ortopedické vyšetrenie (skolióza), tam ho nechal lekár vyzliecť úplne donaha a takto nahého ho vyšetroval asi 5 minút, syn bol s toho, aj keď je ešte dieťa, vidite?ne nervózny, lekár ho mohol vyšetriť aj v spodnom prádle. Má niekto podobné skúsenosti.

reagovat 27.11.2004 23:49 - Mara

BSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reagovat 25.9.2007 14:32 - Helena

Manžel, 22 let, byl poslán na ortopedickou prohlídku. Výsledek vyšetření byl dobrý, žádné léky nemusí užívat. Svěřil se mi, že se také musel svléknout do naha a musel se ohýbat před lékařkou a sestrou v ordinaci. Jak jinak má lékař vyšetřit pohybový aparát?

reagovat 9.8.2008 10:12 - Pavla

Rozhodně ho lékař mohl vyšetřit ve spodním prádle. Držení těla vidí i přes prádlo. U ortopéda jsem byla mnohokrát a kdyby chtěl, abych byla nahá, rychle bych opustila ordinaci.Musíme lékaře tlačit k tomu, aby si uvědomili, že nejsme maso, ale lidské bytosti, které mají city a stud.

reagovat 9.8.2008 11:35 - Janek

Kde se vůbec dozvím, při jakém vyšetření můžu mít na sobě prádlo, co všechno si musím (nebo nemusím) odložit a tak?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2009 18:15 - Petr

U běžných ambulantních vyšetření je třeba se zcela svléci u dermatologa, pokud se jedná o celkovou prohlídku kůže a to včetně záhybů atd., někdy u neurologa, pokud potřebuje posoudit hybný aparát v pohybu, u gynekologa jedná-li se o posouzení stavu po napadení nebo násilí (podrobná zpráva pro polici včetně vyšetření pohlavních orgánů u oběti znásilnění), jinak jsou požadavky na vysvlěčení pacienta neopodstatněné. Odmítnout lze i v případě, kdy nejsou v ordinaci podmínky, např.otevřené dveře do dalších prostor, kde se zdržují jiné, nezúčastněné osoby. Páni doktoři by si měli uvědomit, že pacienti nejsou obtížný hmyz, se kterým si mohou dělat, co chtějí, ale lidé. Svléknutí na nudistické pláži není pro každého to samé, jako svléknutí u lékaře, kdo se nechce svlékat, na nudistickou pláž nechodí. Lékař by měl brát v potaz stud pacienta a navodit takovou atmosféru důvěry, aby vlastní vyšetření proběhlo bez zbytečných emocí všeho druhu.

reagovat 15.5.2010 12:49 - Nela B.

Po bežnej lekárskej...

ja som sa musea vyzliect do pol pasa cize "hore bez" a vystrevoval ma LEKAR ktory ma mal vysetrit na skoliozu hned oproti mal zrkadlo takze podla mna sa mi nepozeral na chrbat. potom si ma k sebe otocil a ked som si rukami zakrivala svoje prednosti dal mi ruky dolu a este pred tym on sam mi rozopol spodne pradlo. bolo to nanajvis trapne a ponizujuce. povedala som mame ze viac sa tam nevratim a mama to akceptuje...

reagovat 19.5.2010 16:28 - Honza

Rozhodně ho lékař mohl...

A co u gynekologa?taky utíkáte z ordinace se slovy že nejste kus masa a máte city? Spíš by lékaři měli tlačit na takovéto lidi...snad si nemyslíte,že Vás vyslíká jen tak pro pobavení.

reagovat 16.2.2011 13:28 - mimísek

Při prvním vyšetření kyčlí u ortopeda, když byly dítěti 3 týdny dcera brečela. Ortoped ji rozevřel nohy do stran pravděpodobně násilím s tím, že lůžka nejsou ještě zcela vyvynutá. Dcera nešla zastavit a pak řvala dalších dvanáct hodin. Byla z toho úplně hotová a my rodiče také. Je to normální? 2/2011

reagovat 23.9.2014 14:02 - Jenda

Před týdnem jsem byl poprvé na ortopedické prohlídce. Mám občasné bolesti v zádech, zejména po delší jízdě v autě. Lékařka mě vyzvala, abych se zcela svlékl. Udělal jsem asi tři dřepy, předklonil se a zvedl pravou a potom levou nohu a kvůli vyšetření kostrče jsem se musel ohnout a vyšetřila konečník. Myslím si, že pokud jste v ordinaci s lékařem sami, není třeba mít stud, lékař nebo lékařka musí vidět pacient komplexně. J.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *