Opuštění nezdravých vazeb k materiálním věcem - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.2.2010 14:02 - monáda

krásný článek ano je to tak není trvalého štěstí v žádném předmětu ani v žádném člověku na světě.

reagovat 18.2.2010 23:31 - Milan

ano,štěstí je nedosažitelné,můžeme dosáhnout pouze chvilkové radosti z uspokojení touhy. Štěstí přichází v okamžiku,kdy už po ničem netoužíme,není plodem touhy,je zdrojem a podstatou života o které člověk jenž celý život usiluje po naplnění,nic neví a to je smutné.

reagovat 19.2.2010 07:17 - granvin

štěstí je dosažitelné, ale jak píšeš, vedou k němu jiné cesty než po kterých jsme zvyklý chodit.

reagovat 19.2.2010 18:24 - Milan

štěstí je dosažitelné, ale...

Ahoj Gravine,
jaké to jsou ty jiné cesty,které vedou ke štěstí?
Měj se.

reagovat 19.2.2010 23:49 - Granvin

"Štěstí přichází v okamžiku,kdy už po ničem netoužíme,není plodem touhy,je zdrojem a podstatou života o které člověk jenž celý život usiluje po naplnění,nic neví a to je smutné."

Co se změní pokud si to člověk uvědomí? A má možnost nějak se přiblížit stavu, kdy po ničem netouží? Jak se přiblížit k podstatě života?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2010 15:19 - monáda -jen názor

osvícenci je to jedno přišel s holým zadkem a stejně tak i odejde ...:-)Dopadlo by to tak jak to dopadnout má..bud by se angažoval nebo ne ale žádná histerie s toho...

reagovat 3.3.2010 23:24 - Milan

Ahoj Milane, ráda čtu tvoje...

Ahoj Kleo,
velice pěkný příspěvek.
Píšeš o zachování krásného kousku přírody s celým svým ekosystémem. Když dokážeme vnímat tu krásu a bráníme ji před zničením,myslím že si dokážeme uvědomit v tomto případě jak je tato krása svatá a láska ji přirozeně brání.
Když jedná ego,bojuje,nadává,přesvědčuje ale vytváří konflikt i když z lásky.
Když jedná s krze ego Bůh,protože ego pochopilo svou destruktivní činnost,že je zrojem konfliktů,nepřátelství a proto přirozeně ztichne, pak v ostatních je probuzena láska vliven poznání skutečnosti a nic se neprodává a kousek ráje je alespoň dočasně zachráněn.
Měj se hezky.

reagovat 17.3.2010 21:34 - Klea

Ahoj Kleo,
velice pěkný...

Ahoj Milane a Monádo,
vaše názory jako kdyby byly blízké a přitom rozdílné.
To, co píše Milan cítím jako souznivou informaci s tím, co cítím já.
To, co píše modáda, mi přijde občas jako přístup dokonalého flegmatika:-) promiň monádo, ale věta "kde není chtění tam je klídek a pohodička" mě stále tošku dráždí:-)

Nedávno jsem viděla krásný film o tygřím chrámu - je v Thajsku a mniši se tam snaží zachránit poslední žijící tygry - žijí tam s nimi a dalšími zvířaty v dokonalém souznění. Je to však docela makačka - musí jednat s úřady, které jim hážou klacky po nohy, získávát sponzory, spolupracovníky... Prostě ti mniši se snaží a něco chtějí. Jak vidíte tuto situaci vy dva? :-)

reagovat 17.3.2010 22:18 - Milan

Ahoj Milane a Monádo,
vaše...

Ahoj Kleo,
ten dokument jsem sice neviděl,ale podle toho co popisuješ,tak těm mnichům jde o to zachovat to co je naší přirozenou součástí a proto to úsilí má svůj význam a smysl. A to,že úřady jim házejí klacky pod nohy se při dnešní mentalitě těchto úředníků,kteří již stratili bytostní poměr s přírodou,ani nedivím. I když je to velice smutné. Sám za sebe vím,že každá živá bytost má vrozenou určitou inteligenci a úlohu ve stvoření.Tito mniši to nejen vědí,ale dokáží zřejmě navázat takový vzájemný vztah, kdy jeden druhého respektuje a nejsou si vzájemně nebezpeční. Když překročíme pomyslnou hranici strachu,tak tento strach neovlivní tygra k útoku. Myslím si,že kolem těchto nádherných zvířat panuje mnoho nepravdivých pověr a legend. Věřím tomu a mám to i vyzkoušené,že nepřenášíme-li vlastní naučený strach na ostatní zvířata,ale i lidi pak tyto vztahy jsou uplně rozdílné než když tomuto strachu podléháme. Když máme opravdový a hluboký vztah ke všem,pak o ně projevujeme přirozený zájem a zkoumáme jejich způsoby života,proto jim můžeme lépe rozumět a respektovat jejich přirozenou úlohu i práva,tím přestáváme být nebezpeční my jim a oni nám.
Měj se hezky.

reagovat 18.3.2010 10:40 - monáda

Ahoj Kleo,máš pravdu v tom co píšeš ano je to ušlechtilé chránit přírodu,zvířata-vše co k ní patří taky protože jsme její součástí.Mniši i nemniši,já i ty nejsme činiteli-to není zahálka...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *