Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

Archiv příspěvků

reagovat 19.8.2008 20:29 - Michael

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

reagovat 19.8.2008 22:43 - Tomáš

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

reagovat 19.8.2008 22:47 - Ivan

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.


Živiny pro mozek

reagovat 19.8.2008 22:49 - Martin Veselý

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

reagovat 19.8.2008 22:49 - Hiphop

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

reagovat 19.8.2008 22:50 - Hanča

Docela mu to zhnusila? To je škoda, takový krásný řemeslo!!!

reagovat 19.8.2008 22:51 - Wendy

Ať už problémy Olgy Hepnarové byly klasifikovatelné jako nemoc nebo ne, ona věděla naprosto přesně, co dělá, a věděla, co ji za to čeká.

reagovat 19.8.2008 22:53 - Kaash

Případ O.H. ukazuje na problémy doby, kdy byli všichni se vším rychle hotovi, nikdo nic neřešil, nikdo nedokázal nemocné osobě pomoct. Ze zlomku fakt udělali rychle závěr. Přečtěte si knihu R. Cílka Oprátka za osm mrtvých, a potom suďte. Dozvíte se tam, co O.H. vedlo k jejímu činu a jak se k ní společnost chovala. A to neberte jako omluvu jejího počínání.

reagovat 19.8.2008 22:54 - Láďa

Tak tak... Každej, kdo knihu četl, píše podobně... Z útržků, který jsou kdekoliv na netu si nelze udělat objektivní obrázek... Tenhle případ mě před časem natolik zaujal (mimo jiné i proto, že to byla hezká mladá holka), že mi informace z netu nestačily a knihu jsem si objednal.

reagovat 19.8.2008 22:56 - Jandolni

Teda Láďo, taková povrchnost... Celý příběh Tě zaujal mimo jiné proto, že to byla hezká, mladá holka.

Já Ti to řeknu svými slovy: Měla morfologické znaky stejné jako člověk. Krásná tvář a slušné tělo, hezká mladá holka. Chápeš ty morfologické znaky? A proto někteří a nejen Ty se mylně domnívají, že o člověka skutečně šlo.

Jenomže tady je ten omyl. Úkladného vraha není možno za člověka považovat, to bychom se nikam nedostali. Úkladný vrah je něco jako bílý žralok poblíž pláže v letní sezóně. Je třeba lidi před ním chránit. Anebo něco jako potkan. Až na pár fanatických ochránců zvířat, nikoho nenapadne protestovat proti tomu, že postavím někde u potkaní díry past, která sklapne a jaký potkan byl. Fanatičtí ochránci práv zvířat sice protestují, ale my je ignorujeme.

Stejné to musí být s úkladnými vrahy. Obnovit trest smrti. Fanatičtí pseudohumanisté sice budou protestovat, ale rozumně uvažující lidé je musí ignorovat.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *