Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2008 20:29 - Michael

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

reagovat 19.8.2008 22:43 - Tomáš

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

reagovat 19.8.2008 22:47 - Ivan

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.


reagovat 19.8.2008 22:49 - Martin Veselý

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

reagovat 19.8.2008 22:49 - Hiphop

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2018 09:32 - Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Ďábelskou možností pak...

Velmi cenný komentář! Jeho autor musel hodně prožít!

reagovat 13.2.2018 10:25 - bič

Ďábelskou možností pak...

A co tady předstíráš ty ?

reagovat 13.2.2018 10:27 - bič

Velmi cenný komentář! Jeho...

Zážitky z klecového lůžka jsou zřejmě nepřenositelné.

reagovat 13.2.2018 10:28 - luci

Velmi cenný komentář! Jeho...

Je zajímavá ta lidská mentalita.Zvláště humanita k vrahům,je zřejmě prioritou této společnosti/pseudodemokracie/,aby se zločincům neublížilo.Hlavně aby nebyla dotčena jejich práva.Tohle myšlení je opravdu pod logikou řeznických psů.To že ti parchanti definitivně odepřeli svým obětem základní právo,právo na život je jaksi opomíjeno.A svými činy se vlastně samy postavily mimo zákon,kterého se najednou vehementně dovolávají.Norové jak známo to v případě pana Breivicka dovedli až k absurditě.

reagovat 13.2.2018 10:55 - bič

Je zajímavá ta lidská...

Však na to ta "vyspělá" civilizace také dost brzo dojede. Prostě ji převálcuje ta vitálnější a drsnější, kterou pragmaticky bude zajímat jen vlastní prospěch a ne nějaké ujeté kecy neukojených feministek, leseb a gayů, popř. "ochránců" lidských práv. Časem se namnoží nové generace "inženýrů a doktorů" a celá EU půjde do kytek. Všichni víme, jak dopadlo impérium Říma. Nic netrvá věčně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *