Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2008 20:29 - Michael

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

reagovat 19.8.2008 22:43 - Tomáš

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

reagovat 19.8.2008 22:47 - Ivan

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.


reagovat 19.8.2008 22:49 - Martin Veselý

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

reagovat 19.8.2008 22:49 - Hiphop

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.12.2017 23:16 - Baleárie Sladoretová

že na výsledku by se to...

Přesně tak. A třebas na Severním Sentinelu by tě porazili a vyjedli až do morku kostí, i kdybys byl třeba němý a negramotný.

reagovat 11.12.2017 14:30 - Při svých útocích

využili Džochar a Tamerlan momentu překvapení, a nedali svým obětem šanci. Jednali jistě nelegálně. Byly však jejich činy zároveň i nečestné? Těžko více než činy profesionálních pilotů bombardérů vzdušných sil různých velmocí, bombardujících, vedle legitimních vojenských objektů, i různá obydlí civilistů, školy či nemocnice. Navíc Džochar a Tamerlan zabíjeli naprosto nezištně, zatímco ti piloti za - vesměs velmi dobrý - žold.

Džochar pak navíc i čestně nesl svůj soud, a čestně si vyslechl i svůj rozsudek smrti.

Měl by být Džochar popraven? Jistě ano. Měl by však zkapat nějakou injekcí jako pokusná myš? Jistě ne.

Měl by zemřít tím nejčestnějším způsobem na pěkném veřejném místě, a při daném hrdelním aktu by na něj měli v pozoru hledět vojáci různých elitních jednotek, a čestně, ano čestně (!!) mu salutovat!

reagovat 11.12.2017 16:41 - Tady je památná fotografie

popravy garottou, při které čestně stojí voják v pozoru v pozici "na prsa zbraň":

https://i.ytimg.com/vi/kvswK8xjcLw/hqdefault.jpg

reagovat 11.12.2017 17:23 - Džochar a Tamerlan

upřímně chtěli potrestat Západ za jeho křivdy vůči Ummě, celosvětové to komunitě muslimstva, v jejíž existenci oba smrtelně vážně věřili.

Po svém zatčení a během svého soudu si to však Džochar nechal rozmluvit jinými autoritami, a nakonec se omluvil příbuzným svých obětí.

reagovat 11.12.2017 21:32 - Vehementně masivní vážnost a síla narativity,

s jakou džihádisté odpalují své nálože a střílejí na Západě, zde typicky bývají málo chápány a zhusta bagatelizovány.

Běžní lidé v Evropě či Americe si málo uvědomují hloubku přesvědčení džihádistů o jejich vlastní pravdě a intenzitu jejich - Západu nepřátelské - víry. Nejednou dokonce považují džihádisty za jakési potroublé pověrčivé šašky, které by šlo od jejich činnosti odradit například tím, že by se dopadeným z jejich řad dostalo nějakého ignominiózně svatokrádežného nakládání jako součásti jejich trestu, jelikož by pak oni uvěřili, že podobné ignominiózně svatokrádežné nakládání by je zbavilo šance odebrat se k Alláhovi do muslimského nebe.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *