Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2008 20:29 - Michael

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

reagovat 19.8.2008 22:43 - Tomáš

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

reagovat 19.8.2008 22:47 - Ivan

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.


reagovat 19.8.2008 22:49 - Martin Veselý

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

reagovat 19.8.2008 22:49 - Hiphop

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.8.2017 01:03 - mamut

Tak ano. Ovšem tohle se...

Těžko svádět genetické predispozice a vyšinutost jedinců na společnost. Ve společnosti, jako celku, se vždy najdou nějací jedinci, kteří se liší od celku svým závadovým chováním. Společnost, či spíše někteří její jedinci vč. rodičů, kteří přišli s Hepnarovou do styku, mohli být k její osobě a jejím problémům lhostejní, mohla se vyskytnout i jistá (a možná očekávaná a vyprovokovaná) averze vůči jejímu jednání, která ji jen utvrdila v jejích úmyslech, ale s úspěchem by se dalo pochybovat o tom, že za její jednání je společnost, jako taková, zodpovědná. Pachatelé zločinů si vždy hledají i ta nejnesmyslnější ospravedlnění a výmluvy pro své činy, aby si alespoň ve svých očích připadali jako nevinná oběť režimu a okolí.

reagovat 7.8.2017 15:47 - D

Těžko svádět genetické...

... s úspěchem by se dalo pochybovat o tom, že za její jednání je společnost, jako taková, zodpovědná.

Ano, ale záleží na tom, kdo to bude posuzovat. Jak správně řekla Hepnarová, společnost je příliš velký suverén na to, aby odsoudila sama sebe.

reagovat 7.8.2017 16:40 - mamut

... s úspěchem by se dalo...

Všichni pachatelé trestných činů jsou "nevinní". Vnímáno jejich očima.

reagovat 7.8.2017 16:40 - mamut

... s úspěchem by se dalo...

Všichni pachatelé trestných činů jsou "nevinní". Vnímáno jejich očima.

reagovat 7.8.2017 16:42 - mamut

Všichni pachatelé...

Že by mi blbla myška ? Kliknul jsem jen jednou a pan Parkinson mi zatím s tělem necvičí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *