Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2008 20:29 - Michael

Četli jste tuhle knihu od Romana Cílka? Vražedkyně Olga Hepnarová je tu líčena jako oběť. Co si o tom myslíte?

reagovat 19.8.2008 22:43 - Tomáš

Myslím si, že těžká psychopatka rozhodně byla. Jak dalece zodpovídala za to, co udělala, to už dneska těžko někdo posoudí...

reagovat 19.8.2008 22:47 - Ivan

Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: ,,Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila." V novinách psali, že na popravu ji museli táhnout tři chlapi a ona se s nima prala. V televizi byl dokument o katovi, který ji popravoval. Říkal, že to byla nejhorší poprava, co dělal.


reagovat 19.8.2008 22:49 - Martin Veselý

Na začátku knihy Oprátka za osm mrtvých snad byla (nebyla?) novinová zpráva, ale možná, že se jen pletu. Prý vyšla ještě jedna kniha o velkých kriminálních případech, kde Hepnarová byla jednou z kapitol... A taky se tomu snad věnoval jeden díl Osudových okamžiků... Kamera nelže, docela bych ten díl rád sehnal...

reagovat 19.8.2008 22:49 - Hiphop

Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)(slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.8.2018 14:49 - D

No nestačím zírat, co se...

Cokoli od popravy v drsnějších státech USA až po nějaký liberální blázinec jinde.

Podstatné však je, že se černoprdeláči rádi dramaticky vyjadřují o různých časových jednotkách, jako je rok, měsíc, týden, den, či hodina. Hodina hlavně.

reagovat 20.8.2018 14:53 - D

by jí za to ještě...

Kdyby najela třeba do Zemana a jeho poradců, chuť k jídlu by mi to v žádném případě nevzalo. Nikomu ale nedoporučuju, aby najel do Zemana a jeho poradců.

reagovat 20.8.2018 15:54 - Jsi

Kdyby najela třeba do Zemana...

jen blbeček, který jen uráží. A Zeman je přeci jen ochranou před takovými ukecanými hňupy.

reagovat 20.8.2018 20:31 - 20.8.

Dokázal by kardinál Duka...

To jako myslíš lásku k Cikánům?

reagovat 22.8.2018 00:32 - bič

Cokoli od popravy v...

Jo, pleju len.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *