Operace trhliny v konečníku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2007 17:58 - Katka

Mám už hodně roků nehojící se trhlinu v konečníku.Je asi 1-2cm od vnějšku.Dlouhá léta velmi bolí při stolici a potom několik hodin po ní.Někdy drobně krvácí.
Chodila jsem na pravidelné kontroly na rektoskopii a doktor teď rozhodl, že mě bude v narkoze operovat.Doslova napsal do zprávy "plánov. divulse anu a excise fissury".
Hrozně moc se bojím,jednak bolesti po operaci,dále toho,aby to doopravdy byla jen trhlina a ne nic vážnějšího a hlavně potom,aby se operací tam dole nic nepokazilo.Mojí tchýni před moc lety operovali klasickou operací hemeroidy a porušili jí svěrač.
Kdo máte zkušenosti, prosím poraďte !

reagovat 17.1.2007 08:01 - jana

moje mamka byla před 10 lety na operaci hemeroidů taky v narkoze...nechci te strasit,ale tyden potom proplakala bolesti,dodnes ma problem udrzet prdiky...ale je to uz davno,mozna jsou nove metody a ta trhlina mozna nebude jak hemeroidy..

reagovat 17.1.2007 08:29 - iva

dnes a před 10 lety je rozdíl ,zeptejte se na postup operace,můj známy byl na operaci ted a chvalil si že po operaci konečně bolest přešla,

reagovat 17.1.2007 10:29 - Katka

Ivo a ten tvůj známý nemá porušený svěrač, nebo tak něco (ale to by ti stejně neřekl,že?) a pooperační bolesti byly velké a jak dlouho byl v nemocnici ?

Díky za odpověď,moc se bojím a pořád na to musím myslet.

reagovat 17.1.2007 12:15 - Petr

katko hlavne je dulezity to resit...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2018 12:27 - Eva

Hezký den,
jsem 3 týdny po operaci akutní trhliny konečníku a ráda se podělím o moji zkušenost. Trhlina se mi objevila už víckrát, ale vždy se sama spontánně zahojila. Ta poslední bohužel ne. Mám sedavé zaměstnání, což tomu určitě nepřidalo. Asi měsíc jsem se snažila trhliny zbavit sama a to především mastí Faktu (ta mi vždy pomohla), čípky Hemagel Procto, sedacími koupelemi v dubové kůře apod. Všechno bylo tentokrát marné. Navštívila jsem obvodní lékařku, která mi předepsala nějaké léky na žíly, doporučila pokračovat v sedacích koupelích a vypsala neschopenku. Byla jsem už v takovém stavu, že jsem dokázala ležet pouze na břiše. Bolest mě budila v noci, střídavě šílené pálení a bodání. Jenom zakašlat nebo polknout vodu bylo strašně bolestivé. Od bolesti už nezabíral ani Brufen. Nechala jsem si napsat doporučení na chirurgii. Tam mi pan doktor sdělil, že se jedná o akutní trhlinu a jsou dvě možnosti. Buď si koupím Dilatan, jehož používání mi může časem pomoci nebo podstoupím operaci, kde trhlinu vyříznou a sešijí. Okamžitě jsem se rozhodla pro operaci. Volný termín byl za 14 dní. Pan doktor mi do té doby doporučil Strachovy čípky (vyrábějí je pouze v lékárně u Milosrdných bratří v Brně). Tyto čípky sice trhlinu nevyléčí, ale opravdu mi pomohly od té největší bolesti. V nemocnici jsem strávila celkem 5 dní. Operaci mi provedli ve spinální anestezii, která je k organismu šetrnější. Mám vysoký krevní tlak, proto mi nedoporučili celkovou anestezii. Po operaci jsem musela ležet 9 hodin v klidu na zádech. Od bolesti jsem dostávala léky a injekce. Domů mě pustili 3 den po operaci. Úplně bez bolestí jsem byla asi 14 dní po operaci. Dosud užívám Detralex a dělám si koupele v hypermanganu. Koncem týdne jdu na kontrolu a doufám, že se už vrátím do zaměstnání. Operace nebyla procházka růžovou zahradou, ale určitě mi pomohla a dá se to vydržet :-). Nebojte se a jděte do toho.

reagovat 28.6.2018 18:30 - Monca

Ahojte,Mateji,jak na tom jsi?mam uplne stejny problem jak ty.Trhlina se mi objevila pred 10tilety,po roce trapeni jsem ji nevylecila ale asi uspala.ted se s ni zase trapim od konce leta lonskeho,mela jsem 2mesice klid ale zadrbala jsem si to stravou a malo jsem i pila,biju se do hlavy ze si to tak zadrbavam sama.Operaci se vyhybam co se da,kazdy doktor mluvi jinak.Jeden ze operace pomuze,druhy ze se to stejne vraci a operovane misto je citlivejsi ue ma dilatovat a ze se to zhoji.Si rikam vse se preci da zhojit,jste tu nekdo kdo treba lecite trhinu dyl s zbavili jste se ji?uzivam laktulozu at mam mekou stolici,jim zdrave,preci neni mozne ze se to nezhoji!

reagovat 29.6.2018 08:33 - Monca

Zajimalo by me jestli se treba i po roce nekomu trhlina zhojila a ma klid??

reagovat 6.7.2018 10:53 - drSOlfernus

Zdravím všechny ve spolek!

Řitní trhlina je onemocnění s naprostou nejasnou etologií a hlavně neexistuje žádné elegantní a konečné řešení. Chirurugický zákrok je v drtivém procentu případů nezbytný. Divulze konečníku je minimálním opatřením z chirurugického pohledu. Trpím na toto neskutečně bolestivé a omezující onemocnění 6 let a příští týden podstoupím divulzi a chir. ošetření spodiny řitní. Není to k normálnímu žití, člověk takto stižený musí podstoupit cokoli, aby uchoval naději na stav bez bolesti. Alespoň na nějakou dobu, když už to není možné trvale. Přeji sobě i každému zvlášť naději na zlepšení!

reagovat 16.9.2018 09:19 - Zuzka

Dobrý den byla jsem před 4 dny na operaci chronické fisury která byla bolestivá a i dost viditelná proto a i z estetického a hygienickeho důvodu jsem musela operaci podstoupit . 2 dny v nemocnici jsem měla sice bolesti ale otvor vypadal jak by měl bez kůže navíc a bez velkých komplikací. Pod 2 dnech jsem byla propuštěna z nemocnice ale ještě ten den přišla nečekaná komplikace. Od lékaře mi bylo sděleno jen že se jedná o pozdní otok. Nebylo mi vysvětleno proč se otok udělal až pár dní po operaci a jak dlouho bude trvat než tak moc viditelný otok zmizí a zda nebude problém s kůží co je teď kvůli totoku tak natáhlá. Mám strach že výsledek operace bude špatný a esteticky to bude jako před tím. Moc Vám děkuji aspoň za nejakou radu a odpověď

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *