Operace trhliny v konečníku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2007 17:58 - Katka

Mám už hodně roků nehojící se trhlinu v konečníku.Je asi 1-2cm od vnějšku.Dlouhá léta velmi bolí při stolici a potom několik hodin po ní.Někdy drobně krvácí.
Chodila jsem na pravidelné kontroly na rektoskopii a doktor teď rozhodl, že mě bude v narkoze operovat.Doslova napsal do zprávy "plánov. divulse anu a excise fissury".
Hrozně moc se bojím,jednak bolesti po operaci,dále toho,aby to doopravdy byla jen trhlina a ne nic vážnějšího a hlavně potom,aby se operací tam dole nic nepokazilo.Mojí tchýni před moc lety operovali klasickou operací hemeroidy a porušili jí svěrač.
Kdo máte zkušenosti, prosím poraďte !

reagovat 17.1.2007 08:01 - jana

moje mamka byla před 10 lety na operaci hemeroidů taky v narkoze...nechci te strasit,ale tyden potom proplakala bolesti,dodnes ma problem udrzet prdiky...ale je to uz davno,mozna jsou nove metody a ta trhlina mozna nebude jak hemeroidy..

reagovat 17.1.2007 08:29 - iva

dnes a před 10 lety je rozdíl ,zeptejte se na postup operace,můj známy byl na operaci ted a chvalil si že po operaci konečně bolest přešla,

reagovat 17.1.2007 10:29 - Katka

Ivo a ten tvůj známý nemá porušený svěrač, nebo tak něco (ale to by ti stejně neřekl,že?) a pooperační bolesti byly velké a jak dlouho byl v nemocnici ?

Díky za odpověď,moc se bojím a pořád na to musím myslet.

reagovat 17.1.2007 12:15 - Petr

katko hlavne je dulezity to resit...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2018 11:36 - Tomáš

Zdravím,
asi před 14 dny mě začalo bolet okolí konečníku, jelikož to nepřešlo a měl jsem k tomu i vysokou teplotu, šel jsem s tím na chirurgii. Tam mi bylo provedeno vyšetření přes konečník (docela nepříjemné, ale šlo to), navíc ho museli dělat 2x, protože si paní doktorka nebyla jistá s diagnózou - nejdříve tvrdila, že to je jen podražděné. Poradila se s panem doktorem, který určil řitní trhlinu na č. 6, s doporučením používat čípky a mast Faktu. Tyto přípravky jsem měl už doma, mazal jsem se s tím už dříve, jelikož jsem občas našel krev ve stolici a cítil nateklé žíly. Dříve to sice pomáhalo, ale teď už moc ne - o tom jsem je informoval. Po dokončení vyšetření jsem nemohl pomalu ani jít, šel jsem domů s obrovskou bolestí. Bolesti potom pokračovali a já se asi třetí den rozhodl, že půjdu ještě k jinému doktorovi. Ten to komentoval slovy “trhlina jako prase”, tak jsem se ho zeptal, zda je to tedy na operaci a on řekl, že není. Dal mi nějakou injekci - která by to prý měla zacelit a umrtvit, což se asi nestalo. Možná na malou chvilku. Řekl mi, ať vůbec nepoužívám různé masti a kůry, že mám úplně rozmočený konečník. Napsal mi vlastní mast na předpis a jel jsem domů - s menší bolestí. Měl jsem potom opět velké teploty, které mám občas i teď. Trpím nyní obrovskou bolestí, můžu jen ležet nebo chodit předkloněný. Mám problémy si dojít na malou. O velké potřebě ani nemluvím - nejde to vůbec, na záchodě vždy trpím jak pes a do teď jsem si nedošel (už je to 2. den, co jsem nebyl), mám bolestí sevřený svěrač. Zítra tam jdu na kontrolu a mám docela strach, co mě čeká. Kdybych předtím vůbec nikam nechodil, možná by to bylo lepší - přijde mi, že mi to natrhli v nemocnici, kde vyšetření přes konečník, probíhalo dle mě dost hrubě. A tak se s bolesti okolí konečníku, stala bolest celého konečníku. Dříve jsem si bezproblému došel i na záchod, což po podstoupených vyšetření, už nejde. Paráda. Zajímalo by mě, kolik doktorů, ještě budu muset navštívit, aby mi opravdu pomohli. Držte se! :)

reagovat 8.1.2018 12:27 - Eva

Hezký den,
jsem 3 týdny po operaci akutní trhliny konečníku a ráda se podělím o moji zkušenost. Trhlina se mi objevila už víckrát, ale vždy se sama spontánně zahojila. Ta poslední bohužel ne. Mám sedavé zaměstnání, což tomu určitě nepřidalo. Asi měsíc jsem se snažila trhliny zbavit sama a to především mastí Faktu (ta mi vždy pomohla), čípky Hemagel Procto, sedacími koupelemi v dubové kůře apod. Všechno bylo tentokrát marné. Navštívila jsem obvodní lékařku, která mi předepsala nějaké léky na žíly, doporučila pokračovat v sedacích koupelích a vypsala neschopenku. Byla jsem už v takovém stavu, že jsem dokázala ležet pouze na břiše. Bolest mě budila v noci, střídavě šílené pálení a bodání. Jenom zakašlat nebo polknout vodu bylo strašně bolestivé. Od bolesti už nezabíral ani Brufen. Nechala jsem si napsat doporučení na chirurgii. Tam mi pan doktor sdělil, že se jedná o akutní trhlinu a jsou dvě možnosti. Buď si koupím Dilatan, jehož používání mi může časem pomoci nebo podstoupím operaci, kde trhlinu vyříznou a sešijí. Okamžitě jsem se rozhodla pro operaci. Volný termín byl za 14 dní. Pan doktor mi do té doby doporučil Strachovy čípky (vyrábějí je pouze v lékárně u Milosrdných bratří v Brně). Tyto čípky sice trhlinu nevyléčí, ale opravdu mi pomohly od té největší bolesti. V nemocnici jsem strávila celkem 5 dní. Operaci mi provedli ve spinální anestezii, která je k organismu šetrnější. Mám vysoký krevní tlak, proto mi nedoporučili celkovou anestezii. Po operaci jsem musela ležet 9 hodin v klidu na zádech. Od bolesti jsem dostávala léky a injekce. Domů mě pustili 3 den po operaci. Úplně bez bolestí jsem byla asi 14 dní po operaci. Dosud užívám Detralex a dělám si koupele v hypermanganu. Koncem týdne jdu na kontrolu a doufám, že se už vrátím do zaměstnání. Operace nebyla procházka růžovou zahradou, ale určitě mi pomohla a dá se to vydržet :-). Nebojte se a jděte do toho.

reagovat 28.6.2018 18:30 - Monca

Ahojte,Mateji,jak na tom jsi?mam uplne stejny problem jak ty.Trhlina se mi objevila pred 10tilety,po roce trapeni jsem ji nevylecila ale asi uspala.ted se s ni zase trapim od konce leta lonskeho,mela jsem 2mesice klid ale zadrbala jsem si to stravou a malo jsem i pila,biju se do hlavy ze si to tak zadrbavam sama.Operaci se vyhybam co se da,kazdy doktor mluvi jinak.Jeden ze operace pomuze,druhy ze se to stejne vraci a operovane misto je citlivejsi ue ma dilatovat a ze se to zhoji.Si rikam vse se preci da zhojit,jste tu nekdo kdo treba lecite trhinu dyl s zbavili jste se ji?uzivam laktulozu at mam mekou stolici,jim zdrave,preci neni mozne ze se to nezhoji!

reagovat 29.6.2018 08:33 - Monca

Zajimalo by me jestli se treba i po roce nekomu trhlina zhojila a ma klid??

reagovat 6.7.2018 10:53 - drSOlfernus

Zdravím všechny ve spolek!

Řitní trhlina je onemocnění s naprostou nejasnou etologií a hlavně neexistuje žádné elegantní a konečné řešení. Chirurugický zákrok je v drtivém procentu případů nezbytný. Divulze konečníku je minimálním opatřením z chirurugického pohledu. Trpím na toto neskutečně bolestivé a omezující onemocnění 6 let a příští týden podstoupím divulzi a chir. ošetření spodiny řitní. Není to k normálnímu žití, člověk takto stižený musí podstoupit cokoli, aby uchoval naději na stav bez bolesti. Alespoň na nějakou dobu, když už to není možné trvale. Přeji sobě i každému zvlášť naději na zlepšení!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *