Operace trhliny v konečníku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2007 17:58 - Katka

Mám už hodně roků nehojící se trhlinu v konečníku.Je asi 1-2cm od vnějšku.Dlouhá léta velmi bolí při stolici a potom několik hodin po ní.Někdy drobně krvácí.
Chodila jsem na pravidelné kontroly na rektoskopii a doktor teď rozhodl, že mě bude v narkoze operovat.Doslova napsal do zprávy "plánov. divulse anu a excise fissury".
Hrozně moc se bojím,jednak bolesti po operaci,dále toho,aby to doopravdy byla jen trhlina a ne nic vážnějšího a hlavně potom,aby se operací tam dole nic nepokazilo.Mojí tchýni před moc lety operovali klasickou operací hemeroidy a porušili jí svěrač.
Kdo máte zkušenosti, prosím poraďte !

reagovat 17.1.2007 08:01 - jana

moje mamka byla před 10 lety na operaci hemeroidů taky v narkoze...nechci te strasit,ale tyden potom proplakala bolesti,dodnes ma problem udrzet prdiky...ale je to uz davno,mozna jsou nove metody a ta trhlina mozna nebude jak hemeroidy..

reagovat 17.1.2007 08:29 - iva

dnes a před 10 lety je rozdíl ,zeptejte se na postup operace,můj známy byl na operaci ted a chvalil si že po operaci konečně bolest přešla,

reagovat 17.1.2007 10:29 - Katka

Ivo a ten tvůj známý nemá porušený svěrač, nebo tak něco (ale to by ti stejně neřekl,že?) a pooperační bolesti byly velké a jak dlouho byl v nemocnici ?

Díky za odpověď,moc se bojím a pořád na to musím myslet.

reagovat 17.1.2007 12:15 - Petr

katko hlavne je dulezity to resit...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.8.2017 12:50 - Maja

Holky moje...

Zaječická je co?????děkuji maja

reagovat 27.11.2017 20:07 - Anet

Tak se jdu k Vám přidat. S řitní trhlinou mám problémy už cca 7 let a byla jsem na 3 zákrocích. První zákrok byla divulse, druhý zákrok byl odstranění výčnělku neboli uzlíku laserem a třetí zákrok jsem podstoupila ted a byla to opět divulse,pak odstranění vnitřních polypů a excise toho hrbolku(uzlíku). Ten uzlík se mi neustále dělá z té fisury a už jsem z toho opravdu zoufalá. Koukám na svůj zadek 5 dní po operaci a opět se mi tam udělal..já už fakt nevím co je špatně, jestli doktor nebo já..Myslela jsem si, že mi to doktor odstraní a ono ne..vystřídala jsem 2 doktory a je to furt stejně. Ten 3. zákrok byl utrpení. Probudila jsem se v děsných bolestech a nepomohla ani injekce od sestry na bolest a když ted vidím, že to tam mám znovu a že, to bylo asi zbytečné, tak mi je z toho do pláče :(. Sice odstranil vnitřní polypy, ale ta debilní boulička se tam zas vytvořila :(. Máte s tím někdo zkušenost?

reagovat 23.12.2017 20:13 - B.

Ke komu chodite?mně ten hrbolek odstranili,vnitřní i vnější polypy,pistel,vše pryč,divulsi nedelali.mám pokoj uz 9 měsíců.

reagovat 7.1.2018 11:36 - Tomáš

Zdravím,
asi před 14 dny mě začalo bolet okolí konečníku, jelikož to nepřešlo a měl jsem k tomu i vysokou teplotu, šel jsem s tím na chirurgii. Tam mi bylo provedeno vyšetření přes konečník (docela nepříjemné, ale šlo to), navíc ho museli dělat 2x, protože si paní doktorka nebyla jistá s diagnózou - nejdříve tvrdila, že to je jen podražděné. Poradila se s panem doktorem, který určil řitní trhlinu na č. 6, s doporučením používat čípky a mast Faktu. Tyto přípravky jsem měl už doma, mazal jsem se s tím už dříve, jelikož jsem občas našel krev ve stolici a cítil nateklé žíly. Dříve to sice pomáhalo, ale teď už moc ne - o tom jsem je informoval. Po dokončení vyšetření jsem nemohl pomalu ani jít, šel jsem domů s obrovskou bolestí. Bolesti potom pokračovali a já se asi třetí den rozhodl, že půjdu ještě k jinému doktorovi. Ten to komentoval slovy “trhlina jako prase”, tak jsem se ho zeptal, zda je to tedy na operaci a on řekl, že není. Dal mi nějakou injekci - která by to prý měla zacelit a umrtvit, což se asi nestalo. Možná na malou chvilku. Řekl mi, ať vůbec nepoužívám různé masti a kůry, že mám úplně rozmočený konečník. Napsal mi vlastní mast na předpis a jel jsem domů - s menší bolestí. Měl jsem potom opět velké teploty, které mám občas i teď. Trpím nyní obrovskou bolestí, můžu jen ležet nebo chodit předkloněný. Mám problémy si dojít na malou. O velké potřebě ani nemluvím - nejde to vůbec, na záchodě vždy trpím jak pes a do teď jsem si nedošel (už je to 2. den, co jsem nebyl), mám bolestí sevřený svěrač. Zítra tam jdu na kontrolu a mám docela strach, co mě čeká. Kdybych předtím vůbec nikam nechodil, možná by to bylo lepší - přijde mi, že mi to natrhli v nemocnici, kde vyšetření přes konečník, probíhalo dle mě dost hrubě. A tak se s bolesti okolí konečníku, stala bolest celého konečníku. Dříve jsem si bezproblému došel i na záchod, což po podstoupených vyšetření, už nejde. Paráda. Zajímalo by mě, kolik doktorů, ještě budu muset navštívit, aby mi opravdu pomohli. Držte se! :)

reagovat 8.1.2018 12:27 - Eva

Hezký den,
jsem 3 týdny po operaci akutní trhliny konečníku a ráda se podělím o moji zkušenost. Trhlina se mi objevila už víckrát, ale vždy se sama spontánně zahojila. Ta poslední bohužel ne. Mám sedavé zaměstnání, což tomu určitě nepřidalo. Asi měsíc jsem se snažila trhliny zbavit sama a to především mastí Faktu (ta mi vždy pomohla), čípky Hemagel Procto, sedacími koupelemi v dubové kůře apod. Všechno bylo tentokrát marné. Navštívila jsem obvodní lékařku, která mi předepsala nějaké léky na žíly, doporučila pokračovat v sedacích koupelích a vypsala neschopenku. Byla jsem už v takovém stavu, že jsem dokázala ležet pouze na břiše. Bolest mě budila v noci, střídavě šílené pálení a bodání. Jenom zakašlat nebo polknout vodu bylo strašně bolestivé. Od bolesti už nezabíral ani Brufen. Nechala jsem si napsat doporučení na chirurgii. Tam mi pan doktor sdělil, že se jedná o akutní trhlinu a jsou dvě možnosti. Buď si koupím Dilatan, jehož používání mi může časem pomoci nebo podstoupím operaci, kde trhlinu vyříznou a sešijí. Okamžitě jsem se rozhodla pro operaci. Volný termín byl za 14 dní. Pan doktor mi do té doby doporučil Strachovy čípky (vyrábějí je pouze v lékárně u Milosrdných bratří v Brně). Tyto čípky sice trhlinu nevyléčí, ale opravdu mi pomohly od té největší bolesti. V nemocnici jsem strávila celkem 5 dní. Operaci mi provedli ve spinální anestezii, která je k organismu šetrnější. Mám vysoký krevní tlak, proto mi nedoporučili celkovou anestezii. Po operaci jsem musela ležet 9 hodin v klidu na zádech. Od bolesti jsem dostávala léky a injekce. Domů mě pustili 3 den po operaci. Úplně bez bolestí jsem byla asi 14 dní po operaci. Dosud užívám Detralex a dělám si koupele v hypermanganu. Koncem týdne jdu na kontrolu a doufám, že se už vrátím do zaměstnání. Operace nebyla procházka růžovou zahradou, ale určitě mi pomohla a dá se to vydržet :-). Nebojte se a jděte do toho.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *