Operace šedého zákalu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.5.2004 18:25 - slávka

máte někdo osobní zkušenosti s operací šedého zákalu? Děkuji za odpověď.

reagovat 12.4.2005 22:59 - webmaster

Předmět: šedý zákal Autor: slávka Datum: 24.5. 2004 8:41:48

Nemáte někdo zkušenosti s operací šedého zákalu? Díky za odpověď
Předmět: šedý zákal Autor: slávka Datum: 12.4. 2005 9:49:03

Zkouším obnovit toto téma. Nikdo tuto operaci neabsolvoval?

reagovat 8.2.2006 07:51 - Hanka

Byla jsem na operaci na oční klinice v Burovicích, operovala mě doc. Pitrová. Vše v pořádku, špatnou čočku zničili laserem a dali novou. Před zákrokem nedávají injekce, ale kapky, zákrok trvá asi 20 minut, nebolí, jen trochu tlak, ale jinak v pohodě. Asi hodinu po operaci se jde domů a druhý den na kontrolu, kde oko odkryjí a vidíš!!!!!!!!

reagovat 27.1.2007 20:15 - qwyx

A není to příšerný, když vám se vám při vědomí rýpou v oku?

Asi mě to taky čeká a bojím se...

reagovat 13.2.2007 10:39 - Jana

Na operaci byl zrovna včera můj otec (69). Slyšela jsem,že to nebolí a tak šel klidný. Čekal na lékaře 3 hodiny, měli tam nějaké zmatky, takže si užil dosti nervů. Zákrok trval 10 minut, celou dobu kapou do oka anest., ale otec říkal, že dosti trpěl. Po celou dobu cítil píchání, bodání, zkrátka bylo to prý velmi nepříjemné. Má jít za měsíc na operaci druhého oka, ale myslím, že už se mu moc nechce. Ovšem dnes sundal obvaz, oko nebolí, a říkal, že je to nádherný pocit vidět čistě všechny barvy, je nadšený.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.11.2016 09:57 - Judita

Dobrý den, čeká mě operace šedého zákalu (podle oční lékařky ho mám po dlouhodobém užívání kortikoidů). Vidím víceméně dobře, akorát občas vidím trochu rozmazaně (není to nic drastického), ale není to tak pokaždé, jsou dny, kdy vidím dobře. S plánovanou operací řeším dilema, pro jaké nitrooční čočky se rozhodnout. Kdybych měla ty obyčejné, hrazené pojišťovnou, tak bych prý dobře viděla na dálku a na blízko bych musela mít brýle (co jsem četla na internetu, tak cca do 3 dioptrií - není to moc?). Co se týče multifokálních čoček, tak jsem četla poměrně dost negativ (a upozornil mě na to i doktor) - stává se, že tyto čočky nesednou, že člověk špatně vidí v noci... Jezdívám občas i potmě, tak mám strach, abych viděla. A další problém je s pooperačním omezení - bylo mi řečeno, že nemám nic těžkého zvedat a nesklánět se. Mám dcery 3,5 a 1 rok a u té roční je to těžké - musím ji přebalovat, obě musím koupat a u všeho jsem skloněná (manžel mi říkal, že by mi při velkém tlaku praskly žilky a oslepla bych a z toho mám panickou hrůzu). Navíc jsou obě, hlavně ta mladší, hodně "chovací". Dá se to nějak zkombinovat nebo je lepší s operací počkat, až budou holky větší? A je riziko, že bych po operaci úplně oslepla? Moc děkuji za odpověď.

reagovat 18.11.2016 14:54 - Lenka

Tak hlavně by manžel neměl říkat, ale konat- pomáhat s dětma tak dlouho, jak to bude potřeba. Soudím, že jste ještě dost mladá, kdoví jestli ty kortikoidy ještě nebudete brát. Já bych počkala.

reagovat 20.11.2016 17:00 - Judita

Tak hlavně by manžel neměl...

Manžel pomáhá, ale taky chodí hlavně do práce. Kortikoidy už pomalu vysazuju, protože takový svinstvo odmítám brát. Je mi 37.

reagovat 20.11.2016 18:26 - mirka

To se říká, že je to svinstvo, ale dobrý doktor je umí používat. Svinstvo jsou i Ibuprofeny...Záleží na co je berete, revmatismus?

reagovat 20.11.2016 18:47 - Judita

To se říká, že je to...

Ne, mám málo destiček. Ale v době, kdy jsem nic nebrala, jsem měla stejný počet, takže jsou mi prášky v podstatě k ničemu. Ne s každým doktorem je možné se dohodnout. Podle mých zkušeností jsou nejhorší ti mladí, co sotva vylezli ze školy, ti jsou hrozně důležitý.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *