Operace prostaty metodou PVP

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.11.2009 23:41 - Mirek

Zajímaly by mě zkušenosti pacientů s operací PVP. Jedná se o novou metodu operace zbytnělé prostaty (BHP) pomocí výkonného laseru (greenlight). Nejdéle se provádí asi v FN Plzeň, asi 3 roky. Tato operace se vyznačuje oproti klasické operaci menším krvácením, takže pacient může opustit nemocnici již druhý den. Nicméně ze zahraničních diskuzních fór vím, že doléčení se může protáhnout až na několik měsíců včetně různých možných komplikací. Hledám pacienty po této operaci, kteří by se chtěli svěřit se svými zkušenostmi jak těsně po operaci tak po delší době. Já sám po 6 týdnech stále cítím bolest při močení, kterou bych lokalizoval do oblasti prostaty a svěrače. Po 3 týdnech se ještě objevovala krev v moči. Jsem tímto vývojem mírně zklamaný (popis od výrobce laseru vyznívá velmi optimisticky), i když by to mohlo být samozřejmě i horší.

reagovat 5.2.2010 15:34 - rybber

Jsem 10 dnů po operaci, krev v moči nemám, nemám ale i moč. Vždy jen pár kapek. Stolici jen po projimadle. S výsledkem jsem silně zklamán, snad se situace zlepší.

reagovat 2.10.2010 11:10 - Milan

letos jsem byl operován laserem,v Olomoucké nemocnici,jsem taky 3.týden po opoeraci a mám stejné komplikace v podobě krve v moči a a velice nepříjemného svírání při domočení,bylo mě doporučeno užívat švícarské brusinkové tobolky,měl jsem i teplotu,která odezněla po zvíšení dávky těchto tobolek,taky jsem očekával lepší výsledky,snad se to zlepší.

reagovat 2.10.2010 11:22 - Milan

Jsem 10 dnů po operaci, krev...

Ještě se chci vyjádřit ktomu,že v Plzni se operace laserem provádí asi 3roky,kolik je to v Olomouci ve vojenské?Škoda,že nemáme příspěvky pacientů z Plzně,jestli tamní pacienti mají podobné zkušenosti,nebo lepší,pokud to nějaký pacient z Plzně bude číst at se taky vyjádří.Potkal jsem se v Olomoucké nemocnici s jedním pacientem,který už má ty problémy 1rok,a bude se rozhodovat,co s tím dál.Ale toto je jen pár příspěvků,je třeba,aby nás bylo více!

reagovat 5.10.2010 19:31 - Milan

Zajímaly by mě zkušenosti...

Pane Mirek,Váš příspěvek pochází z1511.2009,mohl by jste se vyjádřit,jak se cítíte v současnosti,je tomu bezmála rok,určitě by to zajímalo další pacienty,mě se stav zhoršil ,té krve mám zase o něco více,pokud se můj stav nezlepší do rána,ta navštívím svého urologa,pak se zase ozvu Milan

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.4.2015 13:17 - Káča

tohle je téma pro Hanyse.

reagovat 21.4.2015 21:50 - Tonda

Dobry den,prosim můžete...

Operace ne,je třeba vyzkoušet bylinné přípravky, urinoterapii,cvičení a pohyb.
Snížil jsem prost.koeficien o polovinu,
a zmenšil prostatu-během 9 měsíců.

reagovat 4.6.2015 19:11 - Ivan

Mám 4 měsíce po operaci v Praze Krči, v noci
co 2 hodiny, k ránu co 1 hodinu močím. Po vymočení inkontinence,což sem před operací neměl. Lituji, že sem nešel na tu tradiční operaci, možná že jsou tam výsledky lepší.

reagovat 2.12.2015 10:52 - Zbyněk

Jsem po operaci odstranění močového měchýře ( dle tzv Studera , což je vytvoření nového MM), s tím souvisí i odstranění prostaty a semenných váčků. Jsem necelý měsíc po operaci a teprve včera mi byl vyjmut katetr a prozatím to s udržením moči moc nedávám a nekontroluji i když dnes je to již lepší než včera. Nikde jsem nenašel diskuzi přímo kde by diskutovali pacienti se stejnou operací a našel jsem jen tuto diskuzi . Prosím pokud máte někdo podobný problém , jak dlouho je únik moči ( snad to není trvalé) Případně abych zde nepřekážel , můžete mě někdo nasměroval na správnou diskuzi, ale domnívám se že zde snad nepřekážím. Díky

reagovat 30.4.2016 00:52 - Iva

Jsem po operaci odstranění...

Já se připojím. Manžel byl před měsícem na klasické operaci zvětšené prostaty, dostal zánět do pravého varlete, tak to také dali pryč. Neustále inkontinence, bez plínek nemůže nikam. Myslím, že na žádnou operaci neměl chodit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *