operace páteřní ploténky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.7.2000 22:41 - matýsek petr

Dobrý den všem.

Po asi ročních problémech s pátěří a několika vyšetřeních na C.T.mi byla stanovena diagnoza výhřez ploténky z doporučením operace.prosím o zkušenosti člověka,který má podobnou operaci za sebou.Přeji stálé zdraví a děkuju za odpověd.

reagovat 26.12.2000 21:14 - Jirí Svoboda

Podle mych zkusenosti jde bez chirurgickeho zakroku vyhrez plotenky vhodnou reflexni masazi a nasledne bioenergeticky napravit .Nejvetsi posun 12 mm se podaarilo na 1 sezeni za 20 min.Nasledny rengen potvrdil napravu a postizeny je bez potizi asi 1 rok.

reagovat 21.2.2001 22:01 - Mirek

Ahojky,
nebudu unavovat vlastni zkusenosti(kazky clovek je troch jiny),
Ale sleduji podrobne celosvetovy nazory i zkusenosti pacientu...
Zde jsou moje postrehy:
Samozrejme ze zalezi na nalezu i to, jak je analyzovan.
Faktem je ze 35% lidi (pres 40let) maji nalez!!
Ne, kazdy ma problem.
Ne kazky problem je stejne resitelny
Je jasne, ze pokud neni absolutne NUTNE(!)NEOPEROVAT, protoze to vede k dalsim problemum.
Operace c.1,c2 atd.
Komplikace, o kterych nikdo nehovori otevrene, ale jsou jich desetitisice! Verte mi.
Cas...technicky pokrok je na nasi strane...
Cas -jako nepritel=>starsi lide se hoji bud pomaleji, nebo nikdy 100%
Hodne stesti.
Pokud chcete, napiste mi,vysvetlim mnohe.
Mirek

reagovat 27.3.2001 09:32 - Marek

Ahoj, já osobně mám již 2 operace za sebou. Doporučuji se poradit s co největším počtem lékařů a reh. pracovníků. Dnes bych asi před první operací více "bojoval" a snažil se to rozcvičit protože komplikace byly jěště únosné a je pravda, že se to tím zlepšit dá. Druhá operace byla pro mne vysvobozením (bez přehánění jsem se na ni těšil), komplikace byly velké a bolestivé. Pokud má někdo problémy s hybností končetin (laicky řečeno odumírá skřípnutý nerv a např. slábne noha) doporučuji nečekat a jít na kudlu. Ze zkušennosti vím, že to tak hrozné není jeden dva dny nic moc, ale pak už dobrý. Ale pane Svobodo, 12mm vrátit zpět za 20 min, to Vám slušně řečeno nevěřím.

reagovat 28.8.2001 21:11 - Dalibor

Sice s časvým odstupem, ale zaujalo mě téma.
K příspěvku J. Svodoby - prosím o sdělení, kde a kdo to umí - to by byla fakt bomba.
Jinak se ztotožňuji s Mirkem a Markem -ikdyž nemám osobní zkušenost, něco málo o tom taky vím. Pokud je výhřez potvrzem na CT event. i na MR a navíc se zhoršuje klinický nález, tedy citlivost na kůži, slabost svalů ev hubnutí končetin, tam je třeba zachránit co se dá . asi jedině operačně. JInak je to ale hodně i o psychice a motivaci nemocného. U nás je stále ještě operace plotýnky spíš "potvrzením pro invalidní důchod" a znám lidi s částečným důchodem, kteří si dobře přivydělávají zednickou apod. POkud je správná indikace k operaci a správná motivace nemocného - třeba pokud podnikateli stojí obchody - pak jsou často pooperační výsledky velmi dobré, rehabilitace velmi rychlá... Mám spíš zkušenosti s lidmi, kteří s malým nálezem mají obrovské potíže a na neschopenku by nešli, "kdyby je zabil". Těm operace nepomůže, ale dostanou důchod.
Takže když je třeba operaci má se operovat, pokud by to šlo bioenergií, byla bylo paráda - ušetřily by i zdravotní pojišťovny :-) Dalibor

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.3.2018 20:16 - Hanka

Zdravím všechny plotynkare.
Potřebuji pomoct. Od listopadu jsem v PN s krční páteří, rehabky a infúze bez efektu. V lednu MRI kdy na neurochirurgii v Ústí potvrzeno: herniace disku C5/C6 více vpravo s utlakem kořene C6. Probehlo následně objednání na obstrik pod CT, který měl proběhnout teď v úterý 20.3. Bohužel mi v pátek volali, že se jim CT rozbilo a termín přesouvají až na konec cervna. Včera jsem zkolabovala a po 5 minutach v bezvědomí, jsem se probrala s tresem celé pravé ruky a jakmile hnu jen trochu hlavou do strany, hned mám mžitky a je mi na omdlení. Dnes mne hospitalizovali na neurologii v Litoměřicích a dali mi kapacky. Ruka se již druhý den stále třese a brni, že necítím jakoby kůži, jen bolest. Co to může být? Tady nic neřeší jen stále čekám a čekám a ruka mi ochabuje víc a víc.
Poraďte mi prosím co dělat, nejraději bych se nechala odvézt do Prahy, ale kam.
Jsem opravdu zoufalá

reagovat 24.3.2018 15:34 - Dalibor

Zdravím všechny...

Hanko napište mailovou adresu,pošlu vám něco co by jste mohla zkusit.

reagovat 10.5.2018 22:04 - Jaroslav

Ahojte. Mám jít na operaci páteře. Oboustranný výhřez plotének a navíc 2 ploténky co mám úplně vysušené. Prý dostanu náhrady a sesroubovat mi to. Má s tímto někdo zkušenosti?

reagovat 20.7.2018 20:02 - Anna

tak tu metodu jsem napsala...

Ano je to Brunkovova metoda,je to vynikající na páteř a měla bych cvičit každý den ale zapoměla jsem ty cviky a nemůžu to nikde najít.Poraďte.....

reagovat 13.9.2018 14:04 - Hanka

Dobrý den, je tu někdo komu zůstal po operaci krční plotenky odumřelý nerv v ruce? Jsem od operace 5 měsíců a necitlivost je stále stejná. Dokonce bych řekla, že horší. Ruka je slabá a téměř nic v ní neudržím. Dnes mi doktor na kontrole řekl, že mám zřejmě trvale poškozený nerv v důsledku těžkého poranění míchy. Je to práva ruka (jsem praváky) a neumím si představit, že už nebude fungovat, tak jak má. Po operaci bederní páteře v r. 2008 mi zůstal odumřelý nerv v levé noze, ale ten mi tolik na funkčnosti nebere. Omezuje mně to, ale normálně chodím, dokud se neunavim. Potom nohu tahám. Ta ruka je pro mně ale mnohem horší. Máte někdo podobný problém a jak jste to řešili? Děkuji a přeji všem zdraví

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *