Operace nosní přepážky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.10.2005 14:03 - Andy

Ahoj, můj přítel ma křivou nosní přepážku. Už několik let se ho snažím přesvědčit o operativní úpravě-zlepšilo by se mu dýchání atd...Jenže on mi tvrdí, že takový zákrok je velmi nebezpečný a že ho odmítá podstoupit. Zdá se mi to z jeho strany jako výmluva, on je trochu zbabělec. Tak jsem si řekla, že se tady poptám, jestli už někdo náhodou na takové operaci nebyl a pokud jo, tak by mne zajímalo, jak dlouho trvala, jestli byla nutná vícedenní hospitalizace atd...Dík

reagovat 30.10.2006 12:04 - jirka

minulý týden jsem operaci nosní přepážky podstoupil.Jeden den příjem ,druhý den operace v plné narkoze ,dva dny na lůžku ,čtvrtý den vyndání tanponů a následne domů odpočívat.Potom asiDVAKRÁT NA KONTROLU.

reagovat 16.12.2007 14:23 - mira

ceka me taky tato operace

kde ti tu operaci delali a naco si mam dat pozor udajne po operaci jsou zacpane nosni dirky a dýcha se jen pusou neni to problem

nemuzu zratit vedomi a potom se zacit dusit kdyz nos je nefunkcni nebo nemuze ti zapadnout jazyk kdyz si po narkoze a spis_?

skuz mi vylicit co je dulezite.

reagovat 15.1.2008 09:44 - Helena

Ahoj, absolvovala jsem operaci nosni prepazky v lokalni anestezii, injekce nebolela, samotny zakrok taky ne, jen jsem citila tupe jakoby skrabani nejakym predmetem po chrupavce. Potom ale zavedou celym tim nosnim "potrubim" navazelinovany dlouhy tampon, ktery u nosni dirky zavazou a s tim musim vydrzet celou noc. To je jedine neprijemne, ale sestra da na noc prasek na spani, takze jsem trochu i spala, byt na zadech, i kdyz jinak na zadech neusnu. Rano mi vyndali tampon, neboli to, ale pak zacne tect krev z nosu do misky, pak jsem musela hlavu zaklonit a polykat tu teplou krev, fuj, tak to bylo neprijemno, ale tim to skoncilo. Zadnou sadru mi v Olomouci nedavali. Ahoj

reagovat 15.1.2008 11:10 - Jana

Před šesti lety jsem byla na operaci vybočené nosní přepážky na ORL Thomayerovy nemocnice v Praze. V pondělí jsem přišla do nemocnice, v úterý jsem byla v celkové anestézii operována, ve středu mi vyndali tamponádu a ve čtvrtek mě propustili. Vše v pohodě a bez komplikací. Nejhorší byla ta noc po zákroku, kdy jsem měla nos ucpán a musela jsem dýchat pusou, navíc mě tam tampony vadily, můj organismus nejspíš hůř snáší cizí materiály, protože nos jsem měla druhý den po operaci celý fialový, a i doktor mi říkal, že můj organismus se brání, že je to pro něj cizí mít tampony v nose. Vyndavání tamponu sice zabolelo, tekla trochu krev, ale brzy to přešlo. Když jsem šla z nemocnice, byl únor a venku mráz, tak mi pokaždé při nádechu projela (od toho mrazivého vzduchu) ostrá bolest celými čelistmi a zuby, jak jsem to měla v nose obnažené. Taky to brzy přestalo. Pak mě několik dní bolela hlava, jak mi to vzadu v nose oteklo, ale pomáhal Ibuprofen, který otok zmírnil. Do práce jsem šla asi po dvou nebo třech týdnech. V práci mi pak kolegyně říkaly, že prý je můj hlas jasnější, ale já jsem nic ani nepozorovala. V každém případě se mi to v operované dírce uvolnilo a od té doby se mi úplně nezacpává, dostanu-li rýmu. Oddělení ORL ve jmenované nemocnici má dobrou pověst, každý, s kým jsem se setkala a kdo tam na nějakém zákroku byl, si pochvaloval. Já jsem byla také spokojená. Mohu doporučit. Jo a té operace jsem se vůbec nabála. Když mi doktor řekl, že musím na operaci, přijala jsem to, jako by mi řekl dejme tomu to, že bude muset koupit chleba. Prostě mě to ani v nejmenším nevyděsilo a do nemocnice jsem se dokonce i těšila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2017 11:50 - Iris

Před šesti lety jsem byla...

Dobrý den, chci se jen zeptat přítele včera pustili po operaci nosní přepážky, ale téměř nic o péči po operaci a propuštění mu neřekli, jeden z pacientů na pokoji který bl také po stejné operaci mu řekl, že po vyndání tamponády by měl smrkat, ale v nemocnici o tom nepadlo ani slovo, tak si chci jen ověřit, zda u Vás info o smrkání proběhlo a zda jste praktikovala. Děkuji

reagovat 25.3.2017 23:41 - Lucka

Iris, jak to potom dopadlo s informací ohledně smkaní po pritelovo operaci nosní přepážky? Já jsem po ní 3 dny a nevím, zda smrkat, nebo ne..Bojím se, aby se tam něco neutrhlo :-)

reagovat 25.3.2017 23:41 - Lucka

Iris, jak to potom dopadlo s informací ohledně smkaní po pritelovo operaci nosní přepážky? Já jsem po ní 3 dny a nevím, zda smrkat, nebo ne..Bojím se, aby se tam něco neutrhlo :-)

reagovat 7.4.2017 23:07 - Jirka

Tak mám jit na operaci nosni...

Kolin je fajn

reagovat 14.6.2017 09:59 - Marek

Dobry den, jelikož už od malička mám křivou nosní přepážku, tak bych se vás potřeboval zeptat na průběh vyšetření a také na to, jestli vyjmuti nosni prepazky něco stojí (Cena operace). Děkuji za odpověd

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *