Operace křečových žil

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.2.2006 19:26 - Jana Novotná

Mám křečové žíly,nevím jaké to je po operaci nebo jestli má někdo zkušenosti s jinou metodou než je klasická operace.

reagovat 24.2.2006 15:12 - Pavel

Taky mám žilní nedostatečnost a křečové žíly, ale nejsou příliš velké, tak to na operaci ještě není. Kvůli žilní nedostatečnosti musím nosit kompresní punčochy a stav žil se už několik let prakticky nemění. Podle velikosti křečových žil je možná operace nebo zásah laserem nebo sklerotizace. Určitě bych to probral aspoň se dvěma lékaři. Mne jeden už objednával na operaci a druhý prohlásil, že je to zbytečné.
Po operaci se musí určitou dobu poctivě nosi kompresní punčochy. Operace odstraní poškozené žíly, ale většinou nezabrání vzniku nových.
Docela dobrý článek je na http://www.practicus.cz/index.php?rok=2004&cislo=9

reagovat 20.6.2006 23:26 - Milanos

Také jsem podědil částečnou žilní nedostatečnost. Docela by mě zajímalo vyjádření někoho, kdo prodělal odstranění pomocí moderní metody, např. CHIVA a jak se nyní cítí. Zajímalo by mě především: Bolí Vás nohy? Jak je to se sportem? Doporučil by jste to?

reagovat 23.6.2006 18:33 - Martina

Dobrý den,taky jsem měla problémy s křečovými žilami. Kolegyně z práce mi doporučila Flebologii,MUDr.Horákovou, Holečkova ul.,Pha.Pomocí malých vpichů a místního znecitlivění trpělivě (jedna noha trvala cca 10hod.,ale dá se to vydržet, pí Doktorka je moc milá)odstraní všechny kosmetické křečové žíly a odstraní i žíly kmenové, čímž se uleví srdci a nohy jsou apk hrozně "lehké". Mám po zákroku dva roky, nikde ani žilka, jediné,co jsem musela po zákroku dodržovat, byla pravidelná chůze v době rekonvalescence dle jejího "receptu".

reagovat 24.6.2006 08:21 - Romina

Martino, zajímalo by mě, jestli paní doktorka Horáková má smlouvu se zdravotními pojišťovnami, nebo jestli ordinuje "komerčně" (tedy za hotové). Je to na Praze 5? A musíš mít doporučení od všeobecného lékaře, nebo tam můžeš jít přímo?

A jaký je ten její "recept" v rekonvalescenci?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.11.2017 14:38 - Eva z Plzně

Dobrý den, už máte operaci...

Dobrý den, já jsem podstoupila též operaci u MUDr.Horákové,mám udělanou 1 nohu,tzn.přední část cca 8 hod,3 kmenové žíly,zadní část nohy 4 kmenová žíla,dodržuji režim,vše se dá zvládnout,ale potom nožka bude parádní,platila jsem celkem 45.000,- Kč. S MUDr.Horákovou jsem velice spokojena,má vřelý přístup k pacientům.Jsem velice ráda,že jsem do toho šla,hlavně se nebát a DODRŽOVAT CHOZENÍ,JAK URČÍ mudR.hORÁKOVÁ.

reagovat 6.3.2018 22:46 - Jana

Napisi taky svou zkusenost a věřte,,ze me vice nikdo na dalsi zákrok nedostane,maximálně na sklerotizaci.
Jsem 5 tydnu po operaci hlavní kmenové zily laserem .
Operace proběhla v poradku , ovsem vse dalsi bylo velmi velmi neprijemne a z me strany neočekávané .
Druhy den po operaci jsem dostala zanet temer pres polovinu stehna.. tedy mazání protizanetlivymi mastmi , bandaze. Soustavna pece . Noha bolava, zatuhla po cele straně stehna, bobule u trisla i nad kolenem, stale opecovavam a situace se mění k lepšímu velmi pomalu. Esteticky je stehno osklive , vznikly nerovnosti a pigment v miste zánětu. Navic nezmizely zadne žilky nikde na lytku jak mi bylo lékařkou slibovano.. navic od lekare temer nic k vylepšení nedoporuceno, pouze bandaz a cas.. sama alespon jemne masiruji , aby se noha vrátila do původního stavu. Velmi di rozmyslete zda jakýkoliv invazivní zákrok je treba.. ja vlastne nemela zadne potíže jen popraskane netlicky na lytku.. a verila lekari, ze ma kmenová zila je skutecne nemocna tedy krev neproudí jak ma. Jsem presvedcena ze lhala pro byznys .. nikdy vice !

reagovat 19.4.2018 21:55 - Matej

Dobrý den,taky jsem měla...

Dobrý den , rozhodují se nad zákrokem u paní doktorky Horákové , jaký je prosim Vas stav nyní , tedy 14 let od operace ? Dekuji moc za případnou odpověď . Matěj Haluška

reagovat 20.4.2018 16:56 - Před několika

lety jsem byl na operaci varixů na jedné noze. Bylo to klasicky, tedy naříznutím žíly po cca 15 cm od třísel až do kotníku a následným vytažením. Bolest celé nohy po operaci šílená. Měl jsem pocit, že se mi musí noha roztrhnout (bolest a zároveň tlak snad milion atmosfér). Nošení punčochy taky nic moc. Nejde to natáhnout přes kotník a pak to buď studí a nebo je v tom horko. Marodil jsem tři měsíce. Už bych do toho nešel i když mám i na druhé noze taky varixy.

reagovat 20.4.2018 19:03 - Pod

Kudlu dobrovolně nikdy

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *