Operace hlasivek

Archiv příspěvků

reagovat 31.3.2011 21:59 - Dominika

Dobrý den, většinou se nepřidávám,ale hodně slušně řečeno, jsem podělaná strašně...Dnes jsem byla na foniatrii pro potvzeni na vysokou a zjistili mi, že mám jak polypy tak reinke edém na hlasivkách, příští pátek jedu na vyšetření do Prahy, můj hlas mě živí. Jenže co je mi divný, tak já mám chraplák odmala...to jsem tam měla ten otok pořád? Hrozně se bojim, nebejvám nemocná,ani jsem nikdy neměla problémy.....Aspoň tohle fórum mě trochu uklidnilo...:)

reagovat 4.4.2011 15:39 - Radka

Dobrý den, většinou se...

Dobrý den,Dominiko!Určitě nechci,abyste byla podělaná strachy,proto píšu znovu:-)Nechci být teď za hrdinu, "podělaná" jsem byla totiž stejně jako Vy:-)Chraplák jsem měla taky odmala, na VŠ jsem nastupovala na hudební výchovu a po roce jsem musela přestoupit na jiný obor, protože můj chraplák to nezvládal:-(Kdybych věděla,jak ta operace pomůže,jdu na ni už tenkrát. Věřte mi,není se čeho bát - Reinkeho otok nebo polyp, je to vlastně podle mě "prašť jako uhoď"-zkrátka něco vyříznou a je to daleko lepší. Ráno už nemusím vstávat o dvě hodiny dřív, abych se rozmluvila, fakt je to fajn!Jelikož se mluví o Reinkeho otoku jako o "nemoci upovídaných kuřaček",je asi třeba přestat kouřit dvacet denně a hlas si šetřit - to druhé u mě určitě nehrozí, ukecaná budu totiž pořád, tak jsem jen sekla s kouřením:-)Vy se držte, opravdu se není čeho bát a jestliže doktoři navrhnou operaci, určitě na ni jděte, moc se Vám uleví.Držím palce!!!Radka.

reagovat 8.4.2011 12:29 - nikol

tak ja idem utorok a tiez bojiim len dufam ze moj hlas amstrong a deti sa ma boja xxix bude troska lepsi po operacii

reagovat 13.4.2011 11:16 - Ivana

Dobrý večer, paní...

Díky moc za tento příspěvek, taky jdu na operaci hlasivek, jsem už tzoufalá, a už se těším a doufám,že vše dobře dopadne.Nejhorší pro mně je že nemůžu zpívat a číst dětem pohádky, to mně ničí... Doufám že po operaci to bud možné. Je dobré si přečíst něco uklidňujícího.

reagovat 7.5.2011 19:35 - zdeněk

Jsem po operaci asi dva roky.Mám tam příspěvky v roce 2010. Cítím,že není vše úplně v pořádku. Možná,že to zase roste.Četl jsem i starší příspěvky. Psal tam otec,že syn to měl dvakrát negativní a po třetí operaci to bylo pozitivní. Nepřeskočili jsme.

reagovat 18.9.2011 12:23 - Katka

Za 14 dní jdu na operaci s...

po první operaci se mi hlas vrátil 4 den, po druhé operaci jsem mluvila hned

reagovat 20.9.2011 18:00 - Lucka

Zatim mi zakrok jenom hrozi, je mi 18,zpivam profesionalne a snazim se to zachranit zatim prirodni medicinou..kolik priblizne operace vlastne stoji?

reagovat 26.10.2011 17:12 - Alena

Dnes je tomu přesně týden, co jsem byla na operačním sále odtranit polyp. Operace trvala krátce, pod celkovou narkózou. Zatím stále chraptím, méňě, ale chraptím, už se nemohu dočkat dne, kdy uslyším svůj "starý dobrý hlas". Nezbývá než doufat, že to bude, co nejdříve.

reagovat 15.11.2011 14:07 - Josef

Ahoj všem. 20.10.11 mi byl vyoperovám z levé hlasivky polip o velikosti 4mm x 2mm. Histologie nedopadla dobře, jedná se o karcinom levé hlasivky. Lékaři mi dávají 98% šanci na vyléčení, ale doporučili hlasivku ještě ozářit- začínám 24.11.11. Nevím co vše mě čeká, strach nemám, ale i tak bych byl rád, kdyby mi někdo poradil na co se mám připravit. Moc děkuji a přeji hezký a příjemný den.

reagovat 24.11.2011 20:12 - Lucie

za jak dlouho po operaci...

jsem po operaci druhý den a mluvím už normálně.Akorát když mluvím déle škrábe mě v krku,tak se snažím mluvit co nejméně..respektive vůbec.A co se týče kouření,přestala jsem,bylo mi to několikrát řečeno a mám to i napsáno v propouštěcí zprávě...prý pokud se nebudu chtít vrátit,v horším případě s nádorem je samozřejmě logické nekouřit.a výsledek histologie mě teprvé čeká

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Lékařské zákroky,přístroje a vyšetřovací metody > Operace hlasivek

registrace | přihlásit se