operace čelisti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.9.2005 16:04 - Romana

Ahoj. Prosím někoho , kdo podstoupil operaci čelisti , aby mi napsal svoje zkušenosti.Čeká mě rok a půl s rovnátkama na obou čelistech a pak operace obou čelistí , z čehož mám strach.Vše mi zhruba nastínili doktoři , ale ráda bych slyšela názor někoho , kdo něco takového podstoupil. Díky

reagovat 4.4.2006 17:48 - M

Přesně to co ty mam už za sebou, ráda se s tebou o sve zkušenosti podělím, jestli se ozveš, co Tě zajímá?

reagovat 6.4.2006 17:04 - Lucie

Ahoj mohla by ses prosím ozvat i mě?

reagovat 28.4.2006 14:17 - M

Ozvu se, ale napiš prosím kontakt na sebe - email, to bude asi lepší

reagovat 29.4.2006 15:26 - Vlasta

Ahoj. Jsem strašně ráda, že jsem tuhle rubriku objevila. Čekají mě rovnátka a pravděpodobně i operace čelisti. Chtěla bych někoho z vás, kdo má operaci už za sebou poprosit o to, aby mi napsal, co vše to obnáší - kde se to dělá, jak dlouho to trvá a všechny podrobnosti. Strašně moc Vám děkuju. Hrdlickova.Vlasta"seznam.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2015 20:19 - marc

Operoval tady někdo někdo jiný než pan docent Foltán?

reagovat 27.2.2017 12:02 - Iv

Ahoj, rád bych se s vámi podělil o vlastní zkušenost s operací čelisti a dodal odvahu všem, které tato operace čeká.

Na operaci jsem byl 15.2. 2017 ve FN Brno, operoval mě pan doktor Liberda. Moje vada byl otevřený skus. Operována mi bylo pouze horní čelist, segmentálni Lefort 1. Horní čelist mi byla rozdělena na 4 díly. Celkově posunuta dopředu, v zadní části nahoru. Ač se jednalo o technicky náročnou operaci, vše proběhlo bez komplikací. Pan doktor Liberda je velmi zkušený profesionál, všem bych ho doporučil.

V prvních hodinách po operaci jsem se cítil překvapivě relativně dobře, žádná nevolnost nebo jiné negativní následky anestezie. Během prvních 3 dnů se ale stav pocitově lehce zhorší. Hlavně tím, jak člověk otéká. Můj otok ale nebyl nikterak závratný. Je třeba hodně ledovat. Člověk toho moc nenaspí, špatně se dýchá nosem. Nějaké bolesti jsou, ale spíš slabé. Domů jsem byl propuštěn 3. den po operaci.

Čelisti mám spojené gumičkami. Gumičky dávám za šroubky, které mám navrtané v dásni pod/nad zuby. Ač to zní hrozně, vůbec o těch šroubech nevím. Žádná bolest/zánět kolem.

Hned od prvního dne jsem byl schopný pít ze skleničky. Od třetího dne pří výměně gumiček jsem mohl vypít i něco hustšího. Cokoliv, co není třeba kousat (kaše, jogurty, krémové polévky). Nemocniční strava ale za moc nestojí, doporučuji si tam koupit nějaký Nutridrink nebo jogurtové nápoje. Zpočátku je výměna gumiček docela náročná, ale velmi rychle se dá ta technika osvojit.

První týden po operaci je člověk ještě dost unavený, ale teď, 12. den, už cítím, že mám podstatnou část energie zpátky. Nějaké léky proti bolesti jsem v nemocnici dostával. Doma jsem si pak vzal párkrát ibuprofen. Ale asi po týdnu už nebylo nic potřeba.

Co se jídla týče, tak základ tvoří nejrůznější kaše, vývary, mléčné výrobky. Dále pak Mana, což mi přijde jako skvělý produkt pro tyto stavy. Jedná se o kompletní tekutou výživu. V podstatě by se celé pooperační období dalo žít jen z toho.

I když je ještě brzy na to vynášet konečné soudy o úspěchu operace, tak už teď můžu říct, že změna je to veliká. Moje vada byla výrazná, ale teď už mám zuby parádně ve skusu. Operace to náročná je, ale stav po ní nebyl zdaleka tak špatný, jak jsem očekával. Teď už to chce jen trpělivost při čekání na zahojení (se zagumičkovanou pusou na měkké stravě). Zatím můžu říct, že bych do toho šel klidně znovu. Všem, co váhají - jděte do toho! Myslím, že to stojí za to. Pokud by někdo měl nějaký dotaz, piště do diskuze. Ještě sem určitě nakouknu.

reagovat 24.3.2017 16:12 - Jakub

Dobrý den všem. Já jsem...

Dobrý den přemýšlím o operaci posunutí dolní čelisti, ale pořád se nemohu dopátrat kolik to vlastně bude stát pokud to nebude platit pojišťovna našel jsem ceny 27000 - 39000 nebo taky 200 000 mohli byste mi prosím poradit ?

reagovat 12.4.2017 12:35 - Iv

Tak se běžte zeptat přímo chirurga. To vám asi nikdo jiný jen tak neřekne. Záleží na složitosti zákroku.

reagovat 6.1.2018 20:02 - Radek

Ahoj, rád bych se s vámi...

Ahoj, kolik času přibližně zabrala rekonvalescence ? Letos mě to čeká pravděpodobně v červnu a zajímalo by mě, jestli takhle strávím celé léto.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *