Dá se odpustit nevěra?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.5.2005 13:46 - Milena

Co si myslíte,dá se odpustit nevěra? Můj manžel mě podvádí s o 2 roky mladší holkou.(ona 26,já 28 a on 32) Měla jsem podezření a dělala mu scény. On tudíž logicky utíkal k ní. Pak jsem mu to konečně dokázala, když jsem přišla za ním do práce a ona mu tam pomáhala s papíry. Naštěstí měl v sobě tolik slušnosti a nedělal ze mě blbce. Řekl, že to ukončí,ale po dvou měsících jsem zjistila, ze to pokračuje. Dušuje se, že miluje jenom mě,že si ji nikdy nevezme,ale stále to není schopný ukončit.To mě moc trápí,protože je jasný,že prostě má rád dvě ženy. Já se ale nedokážu o něj dělit. Vím,že není můj majetek, ale věrnost je pro mě důležitá. Ještě ho pořát po deseti letech miluji, ale nevím, jak dál.

reagovat 17.5.2005 18:56 - Milena

Tak co nemáte nikdo žádnou zkušenost?

reagovat 17.5.2005 19:05 - Pavla

Zkušenost s tímto naštěstí nemám,ale jak to tady pročítám témata typu e-mail=nevěra nebo mobilní tel.=nevěra, tak mám pocit, že každý vztah muže a ženy ať je ze začátku braný třeba jenom ze srandy se zvrtne do opravdové nevěry. Pro mě teda už je nevěra i intimní dopisování s druhým člověkem. A docela mě děsí v jaké to žiji společnosti. Nejsem zas taková moralistka, to zase né, ale určitý zásady ve vztahu by měly být. A když si pomyslím, že si dvá slibují lásku, úctu a věrnost dokud je smrt nerozdělí, tak by si to měli pořádně rozmyslet než to všechno zahodí.

reagovat 17.5.2005 20:06 - Lenik

Ahojky,
možná to nebude úplně k tvému problému, ale také se to týká nevěry. Nejsem si jistá, jestli bych dokázala odpustit já. Zatím jsem se s tím nesetkala a doufám, že nesetkám. Musí to hrozně bolet. Když ale můj přítel odjel na půl roku do zahraničí, jednoho dne se to stalo u mě. Podvedla jsem ho. Přišel na to po návratu, byl nešťastný, říkal, že to byla velká rána.... ale nakonec mi odpustil. A za to jsem mu neskutečně vděčná a vážím si toho gesta. Opravdu to pro mě moc znamená. Nevím, zda tě tvůj muž ještě podvádí, ale pokud už je to pryč, zkus mu odpustit. Ale jak říkám, nevím, jestli bych to sama dokázala...

reagovat 17.5.2005 20:12 - Milena

Děkuji Ti za Tvůj příspěvek. Právě nevím co mám dělat, protože ho fakt ještě miluji,ale na druhou stranu je to tak ponižující, že nevím jestli na to jsu schopná zapomenout. A jak Váš vztah funguje? Není narušený? Nevím jestli bych to partnerovi čas do času nepředhodila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.10.2015 17:13 - Táňa

Táňo, plně tě chápu a...

Ďakujem ti Radek, vážim si toho. Ako tu tak čítam, nezisťujem nič nového. Aj v mojom okolí, keď som si prežívala svoje, boli rôzne reakcie. Nie raz som počula vetu "máš čo si chcela", ale našťastie bolo aj dosť takých ktorý ma dokázali pochopiť a povzbudiť. Najmä vtedy keď poznali celý môj príbeh a nielen jeho časť. Veľkým šokom bolo napríklad zistenie že najviac ma odsudzujú tí od ktorých som čakala najväčšiu morálnu podporu. (napríklad moja mamina) Lenže ľahké je odsúdiť niečo čo sa jej osobne netýka a čo nikdy sama neprežívala.
Dnes, s odstupom času, je to už o dosť lepšie. Ľudia okolo mňa si na to zvykli a berú ma takú aká som.
Ja teda neviem čo je horšie zlo? Žiť vo vzťahu kde nič nefunguje a tváriť sa akoby nič alebo urobiť niečo bláznivé, hoc aj nad rámec morálky a prežívať aspoň malý kúsok šťastia?
Okolo nás je plno rozvedených. Veľká väčšina z nich kedysi začínali ako ľúbiace sa páriky, ktoré sa držali spolu za ruky a všade si hrkútali. Kam sa vytratila tá ich láska a prečo je dnes všetko inak? Túto otázku som si svojho času kládla aj sto krát denne..

reagovat 28.2.2018 13:56 - Simona

Myslíte že toto by mělo smysl?Už jsem zoufalá https://zrazeni.webnode.cz/

reagovat 28.2.2018 15:01 - Pavla

Nevěra se odpustit dá, ale už tomu člověku nikdy nemůžeš stoprocentně důvěřovat. Udělal s jednou milenkou, proč by měl mít zábrany s další, i když možná dostal v tom mil. vztahu pěkně za uši. Prostě ruku do ohně po tom všem za něj už nikdy nedám, na rozdíl od dob dřívějších. Prostě život mě naučil a poučil. I s tím se dá dál s ním žít. A spokojeně, bez nějaké hořkosti, se svým svědomím čistým a to je pro mě hlavní. Moje svědomí. A věříš, že docela dobře? Prostě si sundat růžové brýle a myslet si, že máš ideálního manžela. Ne. Je stejný jako 99 procent všech ostatních.

reagovat 28.2.2018 21:04 - Fghvds

Pohled z druhé strany. Všechny mé partnerky byly nevěrné. Některé mně, jiné se mnou. Všechny.

reagovat 1.3.2018 11:06 - ono taky

záleží na tom s kým ta nevěra je. Při nevěře ze zoufalství nebo nízkém sebevědomí prostě nevěrník bere brak. Pak není co odpouštět, ale nevěrníka politovat, nebrat to jako nevěru . Takový nevěrník si musí být vědom toho že někde zavadil o smetí nebo mu samo smetí vlezlo do cesty. Prostě odpad nemůže být konkurencí. Normálního chlapa trkne že by dopadl jako dědeček co měnil až vyměnil. A dopadl by jak sedlák u Chlume nebo od jinud to je jedno.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *