Oddálení menstruace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.8.2001 20:04 - Simča

Za měsíc jedu na dovolenou, ale zrovna v té době mám dostat menstruaci. Slyšela jsem o tom, že se menses dá oddálit nějakou tabletkou. Ale narušuje to hormonální hladinu v těle a může to mít i nepříjemné vedlejší účinky. Mám to zkusit? Musím si zajít k doktorce? Antikoncepci neužívám!

reagovat 17.8.2001 08:46 - Natálie

Tabletky na to jsou. to je pravda, ale já zkusila něco jiného. Nemohu se za to zaručit, ale pravda je, že jsem během dovolené a ještě potom očekávanou menstruaci nedostala. Menstruaci sice nemam úplně pravidelnou, ale většinou tak o den, dva. Tak týden před očekávanou menstruací jsem si každý den ráno vymačkala jeden citrón do vody a vypila. Dělala jsem to tak celých 14 dní dovolené a výsledkem bylo, že jsem pak už nervózně očekávala, kdy to přijde.

reagovat 17.8.2001 08:58 - Jarka

Paní doktorko, také se připojuji k tomuto dotazu. Mám jet na dovolenou k moři a zrovna v té době očekávám menstruaci. Vzhledem k tomu, že trpím neustálými gyn. záněty- kvasinky, a jiné, těšila jsem se, že se budu často koupat, neboť jsem slyšela, že na gynekologické problémy je moře dobré. Ale paní doktorka - gynekoložka mi předepsala na oddálení prášky Noristen (tak nějak podobně) a já jsem na letáčku přečetla, že kontraindikací je děložní myomatóza (a já mám myom) a dále jako nežádoucí účinky je uvedeno - plísňová onemocnění!!! Takže teď nevím, chci se léčit u moře, ale díky práškům na oddálení mám riskovat zase kvasinky, které mám i tak často? (jinak se léčím dietou a různými přír. preparáty samozřejmě také)Neexistuje ještě něco jiného, šetrnějšího? Antikoncepci již neberu. Moc prosím o brzkou odpověď. Děkuji.

reagovat 19.8.2001 20:06 - Doktorka

Hormonální preparáty bych vám opravdu nedoporučovala kvůli možným nežádoucím účinkům. Já osobně mám též dobrou zkušenost s pitím citronové šťávy - v mém případě oddálení o 1 týden.

reagovat 20.8.2001 11:41 - Jarka

Paní doktorko, prosím ještě o uvedení jak často, jaké množství a kdy před očekáváním menstruace začít pít citronovou šťávu? Ztotožňujete se s návodem uvedeným výše nebo máte jinou zkušenost? A mohu dávky ještě zvýšit, abych měla větší jistotu? Děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.1.2017 12:18 - Martina

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda mužů byt tehotna menstruaci jsem jela na posledy 11.12 a tet jsem ji jela mito 8.1.a nedostala jsem ji a test mi vyšel nrgativni dekují za odpověď

reagovat 22.1.2017 19:26 - Martina

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda mužů byt tehotna menstruaci jsem jela na posledy 11.12 a tet jsem ji jela mito 8.1.a nedostala jsem ji a test mi vyšel nrgativni dekují za odpověď

reagovat 1.2.2017 21:37 - vera_18

Zdravím, chtěla jsem se zeptat. V březnu odjíždím na lyžařský kurz a zjistila jsem, že bych měla dostat menstruaci. Průběh tohoto období nesnáším moc dobře, často zvracím apod., a tak jsem přemýšlela, že bych si nechala předepsat prášky. Je mi 16, ale i tak mám obavy si prášky předepsat, ačkoli se zde nepíše o jakýkoliv nežádoucích účincích. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet citrón. Měla jsem v plánu ho jíst (nebo pít citronovou šťávu) týden před lyžákem, ale pak mě napadlo. Kdybych si opozdila už menst

reagovat 1.2.2017 21:43 - vera_18

Zdravím, chtěla jsem se zeptat. V březnu odjíždím na lyžařský kurz a zjistila jsem, že bych měla dostat menstruaci. Průběh tohoto období nesnáším moc dobře, často zvracím apod., a tak jsem přemýšlela, že bych si nechala předepsat prášky. Je mi 16, ale i tak mám obavy si prášky předepsat, ačkoli se zde nepíše o jakýkoliv nežádoucích účincích. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet citrón. Měla jsem v plánu ho jíst (nebo pít citronovou šťávu) týden před lyžákem, ale pak mě napadlo. Kdybych si opozdila už menstruaci, která mě čeká v nejbližší době, posunulo by se mi to tak, že bych ji na lyžáku nemusela vůbec mít? Dekuji za odpověď.

reagovat 1.2.2017 21:49 - vera_18

Zdravím, chtěla jsem se...

.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *