oddaleni menopauzy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.5.2002 08:21 - Renata

Je mi 43 let. Mam 2 dospele dcery. Vzdy jsem se hodne venovala sportu a ruznym aktivitam. Pokud mi to momentalni situace dovoluje, venuji se jim dal. Jsem hodne pracovne, fyzicky vytizena a temer stale ve stresu. Mam pritele o hodne mladsiho a ziji aktivnim intimnim zivotem.
Citim a citila jsem se vzdy mladsi, ale cas je neuprosny a ja bych chtela pokud mozno potlacit menopauzu.
Nikdy jsem neuzivala hormonalni antikoncepci. Mam jiz od r.1987 nitrodelozni telisko. Prodelala jsem nekolik infekci a zanetu. Za odpoved dekuji Renata

reagovat 25.2.2011 21:35 - Nelča

Co třeba jóga? Nebo bylinky?

reagovat 25.2.2011 22:24 - Velia X.

Sport?

reagovat 26.2.2011 15:30 -

nevím, co chceš potlačovat. Máme to každá předurčeno, kdy a jak. Já jsem první výkyvy zaznamenala v 45 letech, i když jsem žila normálním zdravým způsobem včetně pravidelného sexu. Následovala úprava přírodními preparáty a v 52 už bylo po všem. Upozorňuji - žádné problémy stran menopauzy, cítím se, jako by se se mnou nic nestalo. Nic jsem násilně nezkoušela a jsem ráda, že vše proběhlo úplně přirozeně.

reagovat 4.10.2011 00:29 - Ivona

Co třeba jóga? Nebo bylinky?

HJT pomáhá řešit problémy spojené s hormonální nerovnováhou, úžasně řeší právě nepříjemné příznaky přechodu, stačí se jen naučit sestavu a 3× týdně si ji zacvičit. Všechny informace na www.hormonalni-joga.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2011 00:29 - Ivona

Co třeba jóga? Nebo bylinky?

HJT pomáhá řešit problémy spojené s hormonální nerovnováhou, úžasně řeší právě nepříjemné příznaky přechodu, stačí se jen naučit sestavu a 3× týdně si ji zacvičit. Všechny informace na www.hormonalni-joga.cz

reagovat 24.10.2012 11:48 - Milena

Je mi 43 let. Mam 2 dospele...

Já si myslím, že když to má přijít, tak to příjde. V období menopauzy jsem začala užívat Arginmax pro ženy a jsem opravdu spokojená. Moje časté deprese a podrážděnost vadily především mě samotné. Pravidelným užívání zmizely moje výkyvy nálad a celkově se cítím skvěle. Doporučuji všem ženám nejen v období menopauzy.

reagovat 24.10.2012 11:59 - iveta

Mileno,přibrala jsi během menopauzy?Jak dlouho jsi v přechodu,já už 5 let a stále to nekončí.Léky kvůli migréně brát nemohu.

reagovat 28.1.2016 17:00 - Zuzka

nevím, co chceš...

Naprosto chápu, co chce Renata potlačovat. Menopauza není jen slovo. S menopauzou přichází osteoporóza, suchá pokožka, vrásky, úbytkem ženských hormonů se vytrácí ženskost tvaru těla, v jednání, pohybech - ve všem. Prostě z ženy se stává s prominutím babka. Ženy chlapovatí a chlapi s věkem babovatí , bohužel. To je hledisko estetické. Pak jsou i zdravotní rizika - zvýšené riziko srdečních příhod, zlomeniny...atd. Takže JE mnoho důvodů, proč chtít potlačovat menopauzu. Bohužel to údajně nejde - prý v okamžiku narození již každá máme dané, kdy budeme mít poslední menstruaci, což je počátek menopauzy. Některá žena tady psala, že ve 52 letech už měla po všem. To je snad trochu brzy ? Mám ten názor, že životním stylem se dá menopauza uspíšit nebo oddálit. Kuřačky prý mají menopauzu dříve... Asi bude mít vliv i strava - zda se někdo stravuje typicky českou kuchyní nebo jí živou stravu - zeleninové štávy, oříšky, semínka a určitě zdravá míra pohybu. Mě je 52 a poslední 1-2 roky mám nepravidelnou menstruaci - někdy 2x do měsíce, někdy jendou za 2 měsíce, jinak nevím kam mám zatukat, ale žádné návaly ani jiné věci které ženy hlásí nemám a neměla jsem, jediný příznak je, že už nejsme tenká jako proutek jako zamlada, místo jedniček mám trojky, místo S mám M - nemohu se cpát vším co vidím v nezřízeném množství jako do 40ky - to prostě nejde. Abych se tu nevycintávala, je to určitě zčásti genetické a zčásti si za to člověk může sám. Chce to si něco nastudovat a co bude ve prospěch zdravého životního stylu, bude i ve prospěch oddálení nebo zmírnění příznaků menopauzy. Zdravá míra pohybu, živá strava, radost ze života, zájmy...léky na to žádné nejsou, hormonální terapie působí jen chvilku, kamarádka jí brala kolem 48 let a asi po 3 letech už to prý nefungovalo. Nehledě na to, že substituce umělými hormony není bezpečná pro kardivasculární systém a možná má i další zdravotní rizika.

reagovat 28.1.2016 17:16 - Zuzka

Je mi 43 let. Mam 2 dospele...

Hormonální jogu vyzkouším a Renato, jestli chceš, zkus brát ale ne zcela pravidelně kotvičník pozemní. Bud ve formě čaje, který koupíš v některých obchodech Zdravé výživy, nebo si kup kapky - výluh, nejlepší je ten s včelím biopolem, koupíš tamtéž nebo objednáš přes internet. Ve tvém věku by měl stačit tak 3x týdně silnější čaj, který získáš spařením nebo povařením bylinky a delším odstátím,třeba 2 hodiny - nejlíp v termosce. Ale nepřeháněla bych to. Kotvičník - Tribulus terrestris obsahuje ženské hormony, ale ne úplně všechny. Nejlepší je si o něm něco přečíst.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *