Odchody lékařů

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.11.2010 17:33 - Kolben bez Daňků

Co říkáte na požadavky lékařů? A co říkáte na to, že chtějí hromadně podat výpovědi a odejít do zahraničí, mimo zdravotnictví nebo jen na měsíční volno? Bojíte se nedostatku lékařů? Nebo věříte tomu, že se sem pohrnou za stejný peníz lékaři se Slovensku? Nebo že se budou lékaři v Bulharsku, Rumunsku nebo třeba na Ukrajině učit česky, když se mohou naučit německy, anglicky nebo francouzsky a získat podstatně lepší podmínky?

reagovat 28.11.2010 22:48 - podívej

lékař u nás má jisté postavení,celkem slušný plat-i když s přesčasy......ale tam? by byl NIC!alespon za začátku,nehledě na to že není zvyklý pracovat na 100%-a to hlavní nezná perfektně jazyk!!!!!!!!!!!to není jako dělat někde pingla na place-tohle je práce se životem! A takoví němci jsou hergot akurátní a panovační-tam by český lékař nemohl rozdávat ta svá moudra a být arogantní jako zde v čechách.............v motole dělala německá soukromá klinika průzkum-kolik lékařů je opravdu ochotno jít do zahraníčí?-ze 100-NIKDO!!!!!!!!!nehledě na to-že němci chtějí zkušené lékaře a né začínající...........je to jen sprosté vydírání určité skupiny lidí

reagovat 28.11.2010 23:55 - Mary

Jen ať jdou do zahraničí, prospěšné to bude na všechny strany! Kdopak je může držet? Oni si na malém českém plácku můžou myslet,jací jsou pašáci, tak ať se popasují se světem. Nikde se z nich neposadí na zadek.Respekt si musí vydobýt prací. Tak do toho!

reagovat 29.11.2010 11:17 - Pacient

Dneska Vás v Česku doktoři bez poplatku, doplatku a úplatku ani nepozdraví, chudáčkové špatně placení. Zkuste se projít po parkovišti pro lékaře v nějaké nemocnici, to je lepší než Ženevský autosalón. Auto za méně než půl miliónu tam nenajdete. Tak ať táhnou do háje nebo třeba i někam jinam. Hlavně, že tady za peníze pracujících bezplatně vystudovali. Však oni se rychle vrátí, až poznají, že se tam nedomluví a že jim tam ani nebudou jen tak uznávat zdejší diplomy. Takže, páni doktoři, táhněte do háje!

reagovat 29.11.2010 11:50 - honza

U nás lékaři vystudovali zdarma a chtějí ty samé platy, které mají lékaři v zahraniči, kteří za své studium museli zaplatit miliony. Například ve Velké Británii student platí za studium na lékařské fakultě školné v přepočtu čtvrt milionů korun ročně. Ty platy v zahraničí také odpovídají nákladům na studium a životní úrovni obyvatelstva. Ty hrozby odchodem do zahraničí vnímám jako nemorální vydírání.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2011 16:26 - Mirka

Sociální pojištění není...

Zdravotní pojištění, zdravotní - o tom je řeč. A o prokázání kvalifikace řeč nebyla, to je jasné. Pro otevření soukromé praxe musí mít lékař patřičnou atestaci, ale i kdyby byl nejvyhlášenější odborník v okrese, pomkud už je tam určitý počet soukromých ordinací v daném oboru, tak mu pojišťovna otevřít další nepovolí.
A ze státních peněz mají všichni paušální, tabulkové ohodněocení. Tak to v součastnosti je. Poslanci, ministři - všichni berou paušály a nejsou rozdíli v tom, jak je který aktivní a dobrý. Když ti to vadí, tak rozpoutej akci za ohodnocování dle kvality a nikoliv tarifů.

reagovat 1.3.2011 16:39 - rakušák

Děkuji za podnět,ale já jsem se svým ohodnocením spokojený:-)):-))Asi to bude tím,že nejsem placen ze státního rozpočtu:-)):-))Na víc v mém oboru je výše příjmu už dávno závislá na kvalitě a efektivnosti odvedené práce:-)):-))A u těch lékařů to také nejsou všichni chirurgové a ani oni nejsou na stejné odborné úrovni,tak proč by měli mít všichni stejně vysoké platy,když některý z těch chirurgů zpacká i ten slepák?

reagovat 1.3.2011 17:56 - Pacient

Lékaři Sobotka s Besserem dali první pomoc fotografovi, na něhož spadl náhrobek.

Jen aby to nebyla spíš pomoc poslední.

http://www.novinky.cz/domaci/226565-lekari-sobotka-s-besserem-dali-prvni-pomoc-fotografovi-na-nehoz-spadl-nahrobek.html

reagovat 5.1.2016 00:11 - Pavel

Mě praktici jen se posmívali že vypadám zdravě tak že mi nic není ani nezapisovali potíže, dokonce dělali naschvály, přelepovali dokumetaci a tito "lékaři" chcou západní platy.
Ať konečně táhnou, i kdyby sem měli přijít lékaři ze Sýrie co maj snahu.

Jak já je nenávidím, žádná zodpovědost, jenom samolibost arogance, hnus!

reagovat 5.1.2016 09:30 - Linda

Mé mámě za dob komančů zachránil život v české nemocnici lékař z Afganistánu - měla těžký zánět dutin, celou noc jí hleny odsával a byl u ní, aby se jí to nedostalo na mozek.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *