Ocni migrena

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2005 00:30 - Olina

Mate nekdo zkusenosti s ocni migranou? Obcas se mi pred ocima objevi jakoby svetelny drat - zmizi asi za 20 minut. Zadna bolest hlavy, nic. Zajimalo by me, co se s tim da delat a jestli ma vubec cenu s tim treba chodit k doktorovi (byla jsem u ocniho a oko mam v poradku). Diky!

reagovat 13.10.2005 09:40 - Zuzana

Zkusenosti s tím nemám, ale četla jsem, že se jedná o projev migrény, nemusí u toho ani bolet hlava. Jestli ti to dělá starosti tak zajít na nurologii.

reagovat 25.12.2005 21:14 - simka

To přesně se mi taky stává. Moje matka prý v mém věku začla mívat silné bolesti hlavy a černo před očima, ale já spíše vidím před očima světelnou skvrnu a bolesti hlavy nemám vůbec a taky to trvá tak 20 minut a pak to úplně odezní. Chtěla jsem s tím zajít k doktorovi ale už se mi to delší dobu nestalo, tak z toho nakonec sešlo. Má s tímještě někdo zkušenosti?

reagovat 26.12.2005 19:14 - jana

Mám to také,ale po odeznění zlatého kmitajícího,vlnitého drátku,mě pokud si hned nevezmu při očních potížích prášek,rozbolí hlava.Ty oční potíže trvají také asi 20 min.

reagovat 27.12.2005 16:03 - Lucy

Něco takového jsem již třikrát v průběhu šesti let také měla.Takže tak jednou za dva roky.Buď je to také taková světelná spirála,kterou vidím i když zavřu oči,nebo třeba nevidím půlku obličeječi předmětu.Trvá to také kolem dvaceti minut,hlava mě nebolí.U lékaře jsem s tím byla,oči mám v pořádku.Také už jsem slyšela,že by se mohlo jednat o oční migrénu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.10.2012 16:26 - Rybajzi

Popiš mi to mihotání světelného drátu. Já to mívám taky,ale někdy to nemá spojitost s migrénou. Někdy se mi to mihotá i po migréně. Je to takový blikající řetětec a mám k tomu nezaostřené vidění,že? Někdy mě to chytne i třikrát za den a z toho i dva měsíce mám pokoj. Je to nepříjemné. Byla jsem na očním a mám vše v pořádku,tak myslíš si,že je to k migréně. Díky za odpověď. Sabina

reagovat 27.5.2013 19:03 - ROMAN

Ahoj, z ničeho nic mžitky před očima,neschopnost vidět třeba obličej v celk,vždy třeba jen rčitá část, po 15min při zavřených očí tohle odezní a nastává fáze bolesti hlavy,v mém případě pomáhal přetlak do hlavy tzn strčil jsem si prst do krku a vyvolal zvracení,dnes už ale ani tohle nepomáhá. kdysi jsem bral steroidy a měl jsem 3roky klid, jenže to taky přestalo. v poslední době mám stavy velmi často a vzhledem k tomu, že ji trpím už od dětství a dnes mi je 34, myslím si, že mě to způsobuje krční páteř, blbá poloha při čtení např, ale zcela určitě hlad,kouř a stres..plait@seznam.cz kdyžtak pisněte, poradíme si navzájem,třeba to k něčem bude.

reagovat 29.7.2016 01:30 - elf

Tak dnes mě to taky přepadlo - blikající zakřivený drát, rozmazané vidění, trvalo to asi 20 min. Stalo se mi to potřetí. Poprvé před několika lety, pak před třemi týdny a dnes. Co by oční migrénu mohlo vyvolávat, i krční páteř?

reagovat 12.12.2016 20:54 - jeff

Trpí někdo oční migrénou? Právě mně po 25 min odezněla. Jak se jí zbavit?

reagovat 13.12.2016 06:14 - Mandrake

Nikdy mě nenapadl výraz "oční migréna" - přesně tyhle příznaky mám taky, ale považovala jsem je za součást migrény. Pravda je, že v mládí po problémech s viděním následovala vždy bolest hlavy, dnes jen někdy. Tak prostě čekám, co z toho vyleze a jestli budu muset vzít léky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *