Očkování proti nádoru děložního čípku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.12.2006 10:01 - slunickos

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné se nechat očkovat proti nádoru děložního čípku i ve 28 letech. Tohoto očkování se zatím mohou využít dívky do 26 let. Je mi 28 let a chtěla bych se nechat také očkovat, je tedy tato možnost reálná? Moc děkuji za odpověď!

reagovat 12.12.2006 19:50 - Lena

Ne, dělá se to ještě před začátkem pohlavního života, myslím u dívek 13 roků. možná ale ještě dřív. Takže nás se to už netýka... 100%.

reagovat 13.12.2006 16:55 - slunickos

Takovéhle informace mám právě taky. Myslím, že není takový rozdíl 26 a 28 let, tak by mě zajímalo, jestli je očkování smysluplné v tomto věku. Četla jsem, že čím dýl se nechá žena očkovat, tím je méně pravděpodobné, že to bude účinné. Ještě by mohli vymyslet očkovací látku pro nás, ženy kterým je více jak 26 let. Taky si myslím, že očkování by měla hradit pojišťovna, myslím že by jí to vyšlo levněji, než pozdější dlouhodobá léčba tohoto onemocnění...Děkuji za odpověď Leno :o)

reagovat 13.12.2006 17:55 - Romí

Nevíte někdo, který lékař, jestli dětský nebo ženský ty dívky oočkuje?

reagovat 13.12.2006 18:20 - jajajaja

Muzete se nechat naockovat-ale pravdepodobnost ucinku je jen do 26 pak uz to nemusi ucinek mit-ale muze.. Neni pravda ze to musi byt pred zacatkem pohl.zivota-ale je to lepsi(vzhledem k tomu ze pred sexem se tam tenti vir zpusob.rak.del.cipku nemuze pravdepodobne dostat=vyssi ucinnost)..Ockuje samozrejme detsky lekar pokud jde o holcicky co to maji povinne(jako kazde povinne ockovani-na to dohlizi vzdy lekar detsky ne gynekolog, ke kteremu jeste ani devcata nechodi v 13.

Pokud se budee chtit nechat naockovat a jste starsi-nechodite k detskemu uz tak vam vakcinu predepise doktor(gynekolog,praktik-to je jedno) a vy si pro ni pujdete do lekarny-pak vam ji muze pichnout jakakoliv sestra treba i na hygiene..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.9.2009 15:29 - Markéta

Bohužel málokterý doktor, i když má třeba stejný názor, toto řekne pacientce v ordinaci či veřejně.

reagovat 28.1.2010 22:01 - Monika

Již 59 úmrtí dívek na světě je dáváno do souvislosti s očkovací látkou Gardasil.  hlášeno pes 17000 vedlejších reakcí.

Přitom zdravý imunitní systém si s papilomavirem HPV umí sám poradit  vyloučit ho z těla, pouze u oslabených jedinců se vytvoří genitální bradavce a jen u velmi malého množství lidí rakovina. Takže vakcinace Gardasilem je zbytečným rizikem.

reagovat 7.5.2010 11:53 - Honza

Objevilo se tu dost dotazů jak je to se sex. stykem při očkování. Řešil jsem stejný problém (partnerka se nechává očkovat) a shromáždil jsem poměrně dost informací, tak třeba to někomu pomůže:

Na webu, ať už česky nebo anglicky, jsou informace značně rozporuplné. Našel jsem mnoho různých odpovědí doktorů(!) na otázku zda sex ano či ne při očkování. Vyskytují se tyto názory:
- ne vůbec
- ano s kondomem a ne moc často :-)
- ano s kondomem
- ano i bez kondomu

Takže na webu se člověk odpovědi nedočká.
Zavolal jsem tedy do Národní referenční laboratoře pro papillomaviry a velice ochotná p. RNDr. Šmahelová se nejprve divila, že nějaký doktor zakazuje sexuální styk, že o tom ještě neslyšela. Následně mi vysvětlila, že 2 zhoubné typy, proti kterým je očkování (typ 16 a 18) se přenášejí pouze sliznicemi, takže sex s kondomem by měl být ok. (Silgard chrání proti dalším 2 typům, jež způsobují bradavice, proti těm kondom neochrání).
A dále - očkování je účinné již po 2. dávce. Tuhle informaci jsem našel i na webu - počet protilátek se s časem snižuje. 2 dávky sice stačí, ale dává se ještě 3. aby protilátek bylo mnohem více, než je potřeba a tím pádem očkování vydrželo déle, i když s časem protilátky mizí.

Takže závěr:
- proti HPV způsobujícím rakovinu chrání kondom
- po 2. dávce očkování by pacientka měla být již plně chráněná.
- s kondomem by měl být styk OK i dříve (kondom ochrání proti zhoubným typům HPV, neprotrhne-li se, hrozí tedy v nejhorším případě "jen" nakažení bradavicemi.

reagovat 27.5.2010 15:59 - lolis

Dobrý den, mám dotaz ohledně očkování. Vím, že bych se měla dát očkovat ještě před 1. sexuálním stykem a zajímá mě, zda vadí, když jsem sice pohlavní styk ještě neměla, ale nemám pannenskou blánu. Děkuji a prosím o odpověď na e-mail: diskriminant.s@gmail.cz
Děkuji moc za radu!

reagovat 20.10.2010 19:58 - Verča

To je chyba, právě že když se necháš očkovat jako panna, tak je to účinnější.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *