Ochranka v hypermarketech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.7.2007 12:35 - Nikol

Dnes jsem šla do jednoho hypermarketu, při vchodu dovnitř jsem "pískala", jeden chlap z ochranky tašku ani nic jiného ukázat nechtěl, když to bylo při vstupu, po nákupu a zaplacení jsem opět u východu "pískala" a jiný chlap z ochranky se ke mně rozběhl, tak jsem se zastavila, řekla mu, že jsem pískala i při vchodu, a on hnusným tonem, že ho to nezajímá a že jsem nechtěla před tím ukázat tašku, no choval se ke mně, jako kdybych vykradla celý hypermarket. Bez řečí jsem mu ukázala tašku a během toho se mnou pořád jednal jak ze zlodějkou. Nicméně samozřejmě nic nenašel, měla jsem v tašce jen peněženku, diář a klíče, ale pořád moje taška u východu "pískala", já samotná ne. Nakonec mě normálně pustil. Teď sedím doma a jsem z toho pořád rozhozená a brečím. Proč si tohle ochranka dovoluje, to jsou to opravdu samí zakomplexovaní blbci? Nemám nic proti kontrole, když člověk, když detekrory řvou, ale měli by se chovat slušně, ne? Máte někdo podobnou zkušenost?

reagovat 2.7.2007 16:55 - Ilona

Vis, oni hlavne - at si tvrdi, co chteji - ani nemaji pravo ti prohlizet tasku! Pokud ji chteji videt, pak musi zavolat policii a ty jsi povinna ukazat tasku pouze na vyzvani policistovi. Ver mi, jsem pravnicka:o) Ale podobnych zkusenosti jiste, bohuzel, existuje nespocet...

reagovat 2.7.2007 17:08 - v

s moji mamčou sme byly v nemovnici mamce delali nejakou kontrolu nejakým přístrojem , když sem na ni čekala tak sem si tam přečetla leták že může nějakou dobu vizařovat zní zaření, tak že by se měl člověk vyhýbat určitým..... po hodině jsme šli pryč a že pudem nakoupit jídlo, pískala tam i zpět ale ochranka ani nikdo jiný ji neprohlížel, ale byla to sranda proto že sme šli do dalších obchodů a furt pískala.

:)ale je fakt že v našem městě v peny marketu , prodavačky prohlížej tašky- teda jen nakouknou,mamka mě to říkala, ale prý to udělat můžou nevím.

reagovat 2.7.2007 17:11 - petr

Ilono, a musí se čekat na policii ? Mám tušení, že civilní osoba může jiného zadržet pouze tehdy, pokud ho PŘISTIHNE při spáchání trestného činu nebo přestupku, nikoli když má pouze PODEZŘENÍ. Nebo důvodné podezření ? A co je důvodné podezření ?Jednou jsem nakupoval u Alberta a 2 kovbojové tam dusili staršího pána, že prý tam fotil a že se to nesmí. Pospíchal jsem a šel jsem dál, už je to dloho, ale dodnes si vyčítám, že jsem mu nepomohl. Tihle pistolníci by měli dostávat pěkně zabrat, aby si uvědomili, jaká mají práva.

reagovat 2.7.2007 17:27 - Nikol

Díky. Mě tak mrzí, že jsem mu něco od plic neřekla, popř. jsem si měla nechat zavolat jeho nadřízeného.. Ale to všechno mě napadlo až potom :-(

Vzpomněla jsem si i na jeden případ před nějakou dobou, kdy ochranka tehdejšího Carfouru na Smíchově (dnes Tesco) zkopala bezdůvodně jednoho chlapa, že si musel volat záchranku. Ani nevím, jak to tehdy dopadlo..Hajzlové.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.6.2014 15:40 - už nepískající

Mě by zajímali třeba...

koupil jsem si pražský plán, tzv.uličník, malou knížečku. jistě ji znáte, špatně ji odkodovali a já ten uličník nosil 2 roky v batůžku a pořád jsem všude pískal. kam jsem vešel a byly rámy, hned světlo blikalo a houkání. nikdo nevěděl čím to je, ani já netušil že to dělá ten uličník. ale nikde se ke mě nechovali špatně. obvykle jsem houkal už při vstupu do obchodu a pokud tam stál hlídač, řekl že si mne bude pamatovat a při cestě ven mě nechal být. na některých rámech to ale nehoukalo. Až jednou jeden z ochranky mě povídá jestli nemám nějakou věc, a společně jsme hledali jsme narazili na Uličník, který na rámech pískal, sundal přilepený kod a byl konec s pískáním. musím říct že mě nikde nešacovali a brali to s klidem.

reagovat 29.6.2014 15:48 - také

jsem 2x "pískala". Na jednání ochranky si nemůžu stěžovat, všechno bylo v klidu, v pohodě. Zakodované věci jsme našli, zkontolovali podle účtenky a bylo to.

reagovat 29.6.2014 19:56 - Petr H

jsem 2x "pískala"....

To se mi stalo také. Prostě pokladní zboží špatně odkódovala, což se tedy bohužel může stát, tak se to zkrátka dalo do pořádku.
Stalo se mi to vlastně vícekrát a nikdy(!!!) jsem neměl s ochrankou problém. Když jsem u "berlí" zapískal, tak jsem se hned zastavil, otočil na ochranku, nebo na pokladní a bylo po problému. Ochranka přišla a naopak mi hned sdělila, že asi mám zboží špatně odkódované.
Nevidím tedy žádný důvod, proč se hned hádat s ochrankou a hrát si na nějaká lidská práva a podobné nesmysly.

reagovat 2.7.2014 19:42 - Petr

Vše je o lidech. Pokud se tedy někdo začne s ochrankou při kontrole hned bezdůvodně hádat, tak akorát vzbudí podezření, že tam něco ukradl.
Musíte se také vžít do pozice oné ochranky. Ta má za úkol hlídat, také je jí mnohdy nepříjemné někoho preventivně kontrolovat a pokud je navíc provokujete, tak zkrátka zakročí dle jejich příkazu od jejich nadřízených.
Má - li někdo s tím problém, že je pošlapávána jeho "osobnost" či jeho "ego", Nebo si hraje na zmíněná "lidská práva", tak ať prostě do takových zařízení nechodí.

reagovat 15.4.2016 10:25 - Thomas

Tak jsem si to tady procital a s mnoha vecmi tedy souhlasit nemuzu. Napriklad ze u ochranky skonci jen pitomci nebo neschopni lide. To ale vubec neni pravda, samozrejme zalezi kdo a kde protoze ochranka je velky pojem, mate ochranku v supermarketech, lekarnach,prumyslovych oblastech, urednich mistech atd... Pokud mate nejaka paka treba na hlidani uhli nebo koksu tak se neni cemu divit. Ja osobne u ochranky pracuji delsi dobu a to v lekarne a nemyslim si ze bych byl nejake vylizane pako nebo ze bych byl neschopny delat neco jineho, proste se naskytla nabidka tak jsem po ni skocil protoze v dnesni dobe je potreba kazde koruny. Kazde zamestnani ma neco do sebe taktez i prace u ochranky, samozrejme netvrdim ze jsou vsichni pracovnici ostrahy prijemni ale urcite bych vsechny nehazel do jednoho pytle...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *