obrna lícního nervu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2007 21:59 - Danča

Ráda bych se s někým podělila o zkušenost s léčením a rehabilitací po obrně lícního nervu. Na začátku prosince 06 jsem prodělala těžkou parézu a nemohu se dát dohromady,začínají se mi zkracovat svaly a bojím co bude dál. Má někdo radu, zkušenost atd.? Děkuji za radu.

reagovat 5.6.2007 11:33 - Leona

Prodělala jsem jí jako malá holka, maminka si všimla, že mám skleslý koutek a už to jelo. Včasná léčba je hrozně důležitá. Pamatuji si, že mi přikládali horké olejové obklady, užívala jsem spoustu léků.Následovala rehabilitace / pískání/ a dlouho jsem musela mít tvář teple zabalenou. Dnes jsou modernější metody, existuje vakcina , myslím, že se jmenuje Vaxineurin. Poptejte se svého lékaře, jestli se udělalo pro vaši léčbu maximum.

reagovat 5.6.2007 11:47 - šárka

ahoj Dančo,já prodělala také obrnu lícního nervu v prosinci 2006. Řekli ti od čeho? Já nosila pár dní krční límec a prý asi utlačil nějaký nerv. Hodně mi pomohla píchaná Milgamma (to je vit.B1,B6,B12) a stále jsem pusu rozhýbávala - již zmiňované pískání atd.

reagovat 5.6.2007 12:47 - MARIE

obrnu jsem prodělala 2krát jednou jako dítě a po druhé na začátku těhotenství při2hém ochrnutí to bylo hodně těžké ochrnutí jsem skončila na infekci našli mě hraniční hodnoty lymské bor.takže mě píchali lumbálku a silný dávky antibiotik ,aby šli i na mimčo.A to podotýkám v životě jsem neměla klíště.Dopadlo to vcelku dobře dítě se narodilo zdravé a já mam trochu omezenou hybnost koutku a vrásek na čele.

reagovat 5.6.2007 19:30 - Danča

Vidím,že léčení je vsude jiné. Já to měla zřejmě virové. Hrozně mě to bolelo.Také jsem byla v nemocnici a dostávala béčka a spoustu léků. Jenže žádné teplo ani pořádná rehabilitace! O vakcíně se dozvídám až nyní. Marie, moc ti přeji,že mimčo se narodilo zdravé. Musel to být stres, podstoupit lumbálku v těhotenství!Musím na pány doktory trochu přitlačit. Asi je teď důležitá rehabilitace. Cvičil s vámi někdo? Dík všem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2015 20:09 - Zina771

14 dní mám obrnu lícního nervu a musím konstatovat, že se bohudíky nemoc zlepšuje mílovými kroky, tedy abych byla přesná, poslední asi dva dny. Už pískám jako o závod, zavřu oko, pusa se začíná rovnat, po noci nemám levou polovinu obličeje jako z vosku. Užívám třikrát denně Milgammu a Aescin, k tomu jsem si ještě přidala kostku kvasnic a céčko. Samozřejmostí je rehabilitace, laser, masáže, doma snad desetkrát za den cviky, nahřívání a masírování obličeje. Známá na rehabce mi tloukla do hlavy, abych si neustále sahala na obličej, pořád si ho "ňahňala", prokrvovala svaly. A opravdu se to vyplatilo. Když si představím, jak jsem vypadala před dvěma týdny - zvadlý levý koutek, absolutně bez mimiky, nikam jsem nechodila a pokud, tak šátek skoro po nos a sluneční brýle. Nemohla jse normálně promluvit, bylo to fakt děsný... První dny po diagnóze absolutní depka... Jsem moc ráda, že se z toho dostávám kupodivu rychleji i nad své očekávání. Podle diskuzí na netu je většinou návrat do normálu docela zdlouhavý. Přeji všem stejně postiženým pevné nervy a rychlé uzdravení. A snad ještě dodám, že jsem si obrnu uhnala z pootevřeného okna v autě a klimatizace.

reagovat 17.7.2015 13:10 - tereza

Dobrý den, jsem po obrně lícního nervu rok. Není to zcela v pořádku. Prosím o radu zda mi něco ješte pomuže?

reagovat 28.7.2015 10:05 - Simona

I já se pripojim, píšu z nemocnice už jsme tady s malou týden a a jeden den.minuli týden jsem si všimla ze mala se usmívá jen do půlky a byla otekla. Vzala jsem ji hned k lékaři a lékař ji hned poslal do nemocnice. Řekl mi ze ma obrnu. Pichali ji lumbalku.davali ji hodně prášky a vitaminy i kapky na oči a večer před spaním masticku.na pravý straně oka mela pootevřené ted je to lepší nos ještě neskrci obočí už zdvihá jen dolní ret a noc nám dělá starosti chodime na RhB a nahrivaci lampa i masáže. V říjnu ji bude deset a musím říct ze se hodně snaží je hodna už se nemůže dočkat az půjdeme domů. Jak dlouho tu ještě budem,???

reagovat 7.12.2015 21:45 - Karla

Dobrý den lícní obrnu mam přes rok, brala sem na to léky kortikoidy herpesin... b-cka .. půl roku každodenní rehabilitace po půl roce obden. 3 krát lumbalka.. a uz pomalé přestávám cítit tvář uz úplně ... doma mam nahrávací lampu všechno možný nic me nepomohlo elektro léčby .. Nic .. zlepšilo se to strašně málo su rada ze zavřu oči a pár milimetrů se usmeju.. nejde o to se ptát každému to zapůsobí jinak někdo max měsíc dva někdo půl roku ... a po roce uz šanci nemám snažila sem se dlouho den no denní masáže prášky nahrivaci lampy cvičení před zrcadlem je to jen na tom organismu jak to vezme nechci nikoho strašit je to tak a bojuje dokud to pude .. po roce uz vám ze vším skoncujou a řeknou ze tak zůstanete ... hodně štěstí všem

reagovat 6.11.2016 19:25 - Veronika podzemna

Zdravím všechny po...

Dobrý den paní Marko,
Můžu se zeptat, jak u vás dopadla obrna licniho nervu a co pomohly na zkrácené svaly? Nevím, jestli mám také svaly zkrácené nebo se jedná o souhyby, ale když mluvím nebo se do široka usměju, oko se mi hýbe :-(
Obrnu léčím už 4. měsícem a teď toto, jsem nešťastná. Byla bych ráda za jakoukoliv odpověď, jak na to, aby to nebylo ještě horší. Mockrát děkuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *