obri nohy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.4.2012 19:22 - obronozec

Ahoj. Mám takový problém. Je mi 14, měřím 182cm, ale nohu mám 55-56. Vypada to strasne neprirozene a je naprosto nemožný sehnat boty. Ve dvanacti jsem mel jeste docela ,,normalni" velikost 46 ale za posledni 2-3 roky mne noha strasne vyrostla. Jednou jsem sehnal velikost 56, ale byly mi MALY. Ve skole maj ze me docela srandu. Lidi me dost casto slapou na nohy a po takovych tech kovovych schodech se mi chodi dost blbe protoze jsou moc uzky. Taťka má nohu 42. Vypada to dost komicky kdyz jdeme vedle sebe , protoze taťka meri asi 195cm, ale nohu ma skoro polovicni. Vsichni v rodine nemaji nohu vetsi nez 43 takze v genech to asi mit nebudu. Jeden spoluzak va tride meri 190cm ale nohu ma asi o 12 cisel mensi. Mezi lidmi se citim dost neprijemne. Vsichni mi jen cumi na nohy. Mam docela strach ze jeste porostu protoze vsichni muzi z me rodiny meli min. nad 190cm a to by me asi vyrostla i noha. Uz ted je to horor a mit nohu kolem 60 to bych asi neprezil. Vy, co mate velky nohy poradte kde kupujete boty a jak se vam s takovyma ploutvema zije. Diky.

reagovat 23.4.2012 22:22 - re:

Tak to moc nechápu..na výšku 182 mít takovou velikost ! Velikost 56 ? Kolik centimetrů měří chodidlo při takové velikosti ? Je to nepoměr,protože u normálního člověka je délka jeho zápěstí ,tedy od ohybu pod dlaní k loktu,přibližně stejná jako délka chodidla..

reagovat 23.4.2012 22:31 - re:

Jinak jediné co mě napadá jak by se to dalo řešit je zkrácení prstů na nohou..respektive zkrácení kostí..Ale nemám o tom dost informací,nevím jestli se to provádí..pravděpodobně ano..

reagovat 23.4.2012 22:35 - Zkrácení prstů na nohou


Příliš dlouhé prsty na nohou mohou vadit jak z estetického, tak z funkčního hlediska – například když tlačí v botě. Časem se z příliš dlouhých prstů mohou vyvinout i tzv. kladívkovité nebo drápovité prsty.

Většinou se potíže objevují na druhém prstu, ve vzácnějších případech i na menších prstech nebo na palci.
Zkrácení jednotlivých prstů lze provést pomocí různých operačních zákroků, při nichž se z prstu odstraní část kosti a odpovídajícím způsobem se napnou okolní měkké tkáně a kůže.
Zkrácení prvního (proximálního) článku prstu pomocí implantátu při zachování kloubu
Zkrácení prstu při znehybnění koncového kloubu prstu (pomocí drátu nebo implantátu)
Zkrácení při znehybnění prostředního kloubu prstu (pomocí drátu nebo implantátu)
Zkrácení prstu je možné provést v narkóze nebo při lokální anestezii, na přání také v řízeném spánku (tzv. analgosedaci).
Došlapovat a chodit pacient může hned po operaci, v závislosti na operační metodě je ale nutné po dobu dvou až čtyř týdnů nosit speciální obuv, která operované oblasti ulevuje.

reagovat 23.4.2012 22:36 - re:

OPERATIVNÍ ZKRÁCENÍ NOHOU
Dotaz od: Robert | Publikováno: 22.5.2009
Dobrý den, zajímali by mne nějaké další informace o chirurgickém zkrácení nohou (femuru, tibii a fibuly. Především jaká jsou rizika, jak samotný zákrok probíhá, jaký je maximální možný rozsah korekce a jak je celá operace finančně nákladná v případě, že nepůjde o spoluúčast pojišťovny. Děkuji
Odpověď odborníka:
Dobrý den, Roberte! Vaše otázka vyžaduje komplikovanou a dlouhou odpověď, která přesahuje rámec této poradny. Doporučuji Vám kontaktovat ortopeda, který posoudí, co lze ve Vašem případě dělat a jak by toho bylo možno dosáhnout. Proč si chcete zkracovat nohy? Není-li k tomu lékařsky obhajitelný důvod, nemyslím, že by to někdo vůbec provedl...

MUDr. Tomáš Petružela
Zdroj: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/operativni-zkraceni-nohou-10979

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.8.2013 21:14 - teeneger

Pomoc měřím 169cm.číslo nohy'boty'39/5
Na takovou nohu je velice těžké najít boty na potpatek nebo kecky

reagovat 28.6.2014 06:41 - Stromeček

Ahoj. Mám takový problém....

Ahoj. je mi 13 let výška 199 a velikost nohy
58. Je to hrozný, všichni se mi posmívají

reagovat 28.6.2014 16:22 - Prdel

Ahoj. je mi 13 let výška...

Si tady z toho někdo dělá a mastí ptáka nad obříma haxnama.

reagovat 24.5.2016 15:07 - Erika

Je podľa vás možné že keď budem nosiť menšie čísla topánok tak sa mi zmenší noha? :)

reagovat 1.6.2016 17:16 - Petra Tóthová

Ahoj. Mám takový problém....

Ahoj mam 14 rokov meriam 182-3 cm a mam nohu 45-6 zalezi na strihu a nikde si nwm zohnat topanky. Musim kupovat na muzkom :(. A je mi to lute ked na zenskom vidim same krasne topanky idem pozret a same 36.37 najvecsie 41-2. Poradte prosim kde kupit neake zenske ale za vyhovujucu cenu. Ja si kupujem na muskom v deichmane a 1 par mam z nadmerka ale tam su drahe okolo 100€ Tak prosim poradte kde kupit. Ďamujem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *