Obličej

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.11.2006 21:00 - petr

Poprvé zakládám nové téma, protože jsem tu žádné podobné nenašel.

Nevím, čím to je, ale téměř vždy poznám během prvních několika sekund setkání s člověkem, kterého jsem dosud neviděl, jaký je a jak si budeme rozumět v budoucnu a jak to dopadne. Poznám to jednak podle obličeje - připadne mi, že člověk má ve svém obličeji vyryt otisk své duše, že se dá poznat základní charakter. Současně s tím samozřejmě sleduji gesta, pohyby rukou, hlas, artikulaci a snažím se uhodnout jeho/její myšlenkové pochody. Někdy mi to připadá, že mi to v mozku jede jaksi automatiky bez nějakého úsilí. Prostě se sám zapne tento můj vnitřní rengen a začne sám spontánně diagnostikovat nového člověka. Výsledkem je, že se málokdy v hdonocení spletu, ovšem na druhé straně téměř nevnímám obsah toho, co mi tento člověk sděluje a své jméno, které mi tento člověk říká při představování, zapomenu ještě dříve, než jej dořekne. :-) Musím ale zdůraznit, že to neprovozuji při běžné procházce po ulici, ale při nějakém významném setkání. Třeba při příchodu do nové práce, nebo když na mé pracoviště nastoupí nová osoba, nebo při seznamování typu rande apod. Prostě tam, kde je předpoklad, že se s touto osobou budu setkávat dlouhodobě. Možná je to dáno životními zkušenostmi, častou změnou pracoviště a nespočtem seznamovacích schůzek za účelem hledání život. partnera. Možná to má racionální vysvětlení, možná je to "nadpřirozená" schopnost, ale já se skutečně až na výjimky nikdy nesplet, během několika sekund až minut jsem projel očima nové kolegy na pracovišti a pak se to vyvíjelo přesně v těch intencích, které jsem na začátku vytušil. Totéž u seznamovacích schůzek. Dokázal jsem během několika sekund až minut zjistit, jestli je to člověk vhodný pro život a dokonce jsem přesně odtušil, co se stane časem problémem, případně důvodem k rozchodu. Je však pravda, že tyto schopnosti v raném mádí byly téměř nulové a teprve kolem věku 26 let jsem je začal pozorovat. Jsem zvláštní, nebo se to děje i vám, milí návštěvníci tohoto fora?

reagovat 23.11.2006 21:34 - e

jseš zvláštní..to bych taky chtěla ..nemám na lidi žádný odhad

reagovat 23.11.2006 21:47 - olga

Ahoj Petře, mám stejnou schopnost. Dělají to zkušenosti a zřejmě dobrá schopnost si zkušenosti střádat a dělat z nich závěry.

Buď rád, že to umíš, i když budeš žít bez iluzí a s pronikavou znalostí lidí.Musíš to snést. Ahoj, O.

reagovat 23.11.2006 22:21 - Tydít

Umím to taky,ale jinak,nesleduji obličej atp.

Vyciťuju to.

Stejně tak události,cítím,že je něco ve vzduchu a taky,jaké oblasti se to týká.

Je to užitečné,ale taky se tím dopředu nervuju,myslím to druhé.

reagovat 23.11.2006 23:08 - janča

Já se musím přiznat ,že nějaký takový odhad mám také,většinou pocítím "s kým mám tu čest"po rozhovoru s dotyčným.Platí to jak na muže i na ženy,zatím jsem se většinou nepletla,po chvilce poznám,jaký ten člověk je jestli je charakter,nebo,tlučhuba,podrazák,kamarád.Prostě to z něj vycítím,i když druzí říkají,vždyt ho neznáš třeba není takový,a pak přijdou a po čase souhlasí.Nevím,možná je to výhoda ,protože mě to varuje protizákeřným lidem ,odhadnu je dřív než si je připustím.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.6.2008 22:48 - Petr

Ani výraz očí, držení těla, nebo stisk ruky?

reagovat 18.6.2008 02:25 - Granvin

Tonda

Nepovídej, studuju pohledovou diagnostiku a tam se učíme něco trochu jiného;)Lili

Jen pro tvou astrologickou anketu - jsem štír.Škoda, že už jsem Petr nebude psát, takový zajímavý člověk:( A zrovna, když jsem na tuhle místnost narazil:( No, škoda. Možná by se tahle diskuze dala rozvinout někde, kde je možné vyfitrovat přispěvatele...?

reagovat 18.6.2008 02:25 - Granvin

Tonda

Nepovídej, studuju pohledovou diagnostiku a tam se učíme něco trochu jiného;)Lili

Jen pro tvou astrologickou anketu - jsem štír.Škoda, že už jsem Petr nebude psát, takový zajímavý člověk:( A zrovna, když jsem na tuhle místnost narazil:( No, škoda. Možná by se tahle diskuze dala rozvinout někde, kde je možné vyfitrovat přispěvatele...?

reagovat 23.8.2009 16:42 - Snax

Myslím, že první dojem je často rozhodující. To znamená pohled na obličej, oči, držení těla...

reagovat 24.8.2009 00:47 -

Stačí pohled do očí, stačí chvilka a vím jaký ten člověk je.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *