Objevme v sobě znovu ženu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.2.2003 22:14 - Veronika

Ahoj milé holky, slečny, dámy, kamarádky a přítelkyně. Rozhodla jsem se založit tohle téma, protože si poslední dobou čím dál víc kladu otázku, co je to ženství, co je to ženský princip a jak se projevuje a může projevovat ve mně. Myslím, že moderní doba a styl života nás oddálili správnému chápání nás samých a dostatečnému využívání svého úžasného potenciálu. Sympatizuju s feminismem a jsem rozhodně emancipovaná dívka, která si pevně stojí za svými právy, ale připadá mi, že se nám nějak vytratily nějaké výrazné ženské rituály, které by nebyly omezené jen na základní péči o tělo a o pleť.:-)) Tato diskuse je pro ty, které se chtějí vydat nebo už se dávno vydaly na cestu sebepoznání a chtějí se o své zážitky a zkušenosti podělit s ostatními.

Na začátek chci napsat něco, co ovlivnilo poslední dobou mě. Je to o věcech, které byly dány do vínku jen nám ženám a my jsme postupem času zapomněly jejich smysl, nebo je začaly nesnášet. Dostalo se mi poslední dobou do ruky (jistě ne náhodou) několik materiálů, které o různých tématech ženskosti mluví a hodně obohatily můj život. Beru sama sebe včetně svého těla jako zázrak a jako harmonicky fungující dokonalou jednotku. Proto se nehodlám smířit s tím, že některé věci nám musí být nutně nepříjemné, nebo musí bolet, nebo nám být na překážku.
Má první témata tedy jsou:

PRSA : Je velmi důležité naučit se dotýkat se svých prsou, objevit jejich skrytou energii. Moc mě baví taoistické masáže prsou, snažím se je dělat ráno a večer. Pozor-nezáleží ani v nejmenším, jak velká máte prsa!!!Všechny velikosti a tvary mají v sobě tu úžasnou energii a životadárnou sílu! Díky těmto masážím jsem získala úplně jiný vztah ke svým prsům, i když jsem měla dřív depky z toho, že jsou malá..Ta masáž se provádí úplně jednoduše: přiložíme dlaně na hruď a párkrát se nadechneme a vydechneme. Pak začneme dlaněmi masírovat prsa krouživým pohybem.(použijeme masážní olej)-nejdříve směrem od pupíku nahoru po hrudi, pak ven a zpět doprostřed mezi prsa. Opakujeme přibližně 30x. Potom pouze vyměníme směr. Nedotýkáme se bradavek, jejich dráždění je nežádoucí, ovšem tyto cviky zvyšují jejich citlivost.(a taky by měly napomoct růstu prsou, to se ovšem musí provést asi tak 300x....)
Snažte se pocítit tu mohutnou energii, která vám v prsou dřímá - mě to vždycky úplně energeticky "nakopne".

MENSTRUACE : Trápila jsem se tím, proč je menstruace pro většinu žen bolestivá a nepříjemná a cítila jsem křivdu, že chlapi nic takového nemají, že jsou tak v pohodě..hledala jsem, jak se na men. kouká třeba čínská medicína a ejhle-samozřejmě o ní má daleko větší znalosti než západní medicína. Napadlo mě už dřív, že to určitě není v pořádku, když takhle podstatnou část sebe nesnáším. Ani si neuvědomujeme, jak máme každý měsíc příležitost vyčistit se, jak nás pravidelně tento koloběh nutí dělat určité rituály(většinu z nich samozřejmě neděláme, protože je ani neznáme....). Správně by to mělo být tak, že při menstruaci by mělo docházet k očistě celého těla a věřím, že tomu tak je, když je vše v pořádku. Stačí jen uvědomit si vyjímečnost menstruace a začít s tím nějakým způsobem pracovat-věřím tomu, že potom bolesti a veškeré nepříjemnosti pominou.
Další věcí je, že se menstruace opakuje každý měsíc-což mi připadá úžasné ve spojitosti s přírodními rytmy-jsme jakýmsi pevným bodem, spojeným nerozlučně s přírodou a máme v sobě zabudovány jakési přírodní hodiny-mě to připadá jako výhoda oproti chlapům-proto pro ně býváme asi tak často oporou..:-)))

POROD : Četla jsem hodně věcí o porodech a pořád řeším, nakolik musí být porod bolestivý a náročný...jelikož s tímto zatím nemám žádné zkušenosti, zajímaly by mě zkušenosti žen, které před porodem praktikovaly jakákoliv duchovní nebo tělesná cvičení....

Těším se na vaše reakce..

Jak vy v sobě probouzíte ženství?

reagovat 13.5.2003 00:09 - Lenny

Mila Veroniko, škoda, že jsem tuto tvoji stránku objevila až v květnu, ale nikdy není pozdě.
Ženské ritualy, to je prima téma, ráda se připojím k diskuzi. Takže dnes jenom takhle krátce, chci jenom, abys věděla, že už jsem tady a že co nejdříve budu reagovat.

reagovat 13.5.2003 08:35 - Dita

Také mě zajímá východní umění a jejich kultura. Naučit se jejich postoj k životu, získat duševní sílu je pro mě životním cílem. Možná právě teď je ten pravý čas více se věnovat sama sobě a duchovním věcem. Na tyto otázky jsem vždy narazila ve spěchu a pak zmizely v nedohlednu nedostatkem síly a času honbou za přežitím v této společnosti.
Mám blízko ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu.
U mě probíhá péče takto. Každý den si vařím bylinkové čaje, jím vitamínové tabletky, kupuji si ovoce a zeleninu. Cvičím, plavu...
Menstruaci beru jako zázrak, je to dar. Narozdíl od mužů má žena šanci se každý měsíc pročistit, ztratit přebytečná kila a pak být jako znovuzrozená. Bolestivá menstruace se dá jeden den přežít. A existují byliny, které by měli pomoci.
To by pro začátek mohlo stačit.Snad se někdo k tématu připojí a přidá své názory a zkušenosti.

reagovat 16.5.2003 18:53 - Veronika

No konečně někdo reaguje!:-))
Mám nějaké nové zkušenosti a zážitky, tak je sem napíšu, hned jak budu mít čas. Jen chci říct, že to jde čím dál líp a objevuju v sobě a kolem sebe úžasné věci. Zatím se mějte krásně

reagovat 23.5.2003 12:12 - Gustek

Ahoj Veroniko. Velice mně potěšily tvé příspěvky, protože vidím, jak se umíš krásně radovat ze života, a cítit krásu a přirozenost ženy (kéž by takových bylo co nejvíce). Totéž se týká i mužů, jelikož pokud nejsme s nějakou části těla spokojeni, nastává dříve nebo později celkem zbytečný problém. Je to nádherný příklad, jak jsem schopni samoléčby silou myšlenky, kde je obsažena radost ze života (ta přímo číší ze tvých příspěvků).
Moc ti fandím, předávej to dále. Mějte rádi sami sebe, a výsledky se dostaví.
Hodně zdravíčka a štěstíčka přeje Gustek

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2008 17:06 - La Loba

Jo a rada bych zasla na nejaky seminar na takove tema, nevite o nejakym ted v Praze? Jeste projdu net...A treba se tam potkame.

reagovat 5.8.2008 17:36 - La Loba

Vypada to, ze si tu budu prispivat sama, ale nevadi...Docitam Umeni sexualni magie a nemuzu se dockat, az to zacnu praktikovat, uz jen samotne cteni me naplnovalo vzrusenim, tak doufam, ze stejne nadseny z toho bude pritel:)

reagovat 5.8.2008 23:22 - Alice

O sexuální magii jsem četla v knížkách od Ariany a Ravena Argoniových. Pořád ale nevím, co si o těchhle dvou myslet...

reagovat 5.8.2008 23:44 -

Jsou trošku švihlí, ne?:D

reagovat 12.8.2008 18:48 - La Loba

No od nich to neni, ted si nevzpomenu jmeno autorky knihy co mam ja, ale musis se na to koukat trochu s nadhledem, ne prilis racionalne:)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *