Objednávky z USA

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.11.2011 20:19 - Baka Yarro

Neví někdo, jestli celnice zadrží i objednávky třeba melatoninu, pokud na krabičce nebude napsáno že jde o potravinový doplněk ale o vyzkumnou chemikálii nebo sběratelský předmět?

Vztahují se nová přísnější pravidla pouze na zboží které je prodáváno jako lék nebo potravinový doplněk, a nebo na samotnou účinnou látku? Co když ta "výzkumná chemikálie" bude už v tabletách, ale na krabičce bude napsáno surovina pro individuální použití, nutné další vědecké zkoumání? Projde to a nebo ne?

reagovat 28.11.2011 23:59 - xxx

Neví někdo, jestli celnice...

...mám správně pocit, že ti jde o nějaký hnusný drogy nebo o látky určené k výrobě drog??!! Jestli ano, doufám, že to neprojde!

reagovat 29.11.2011 11:04 - Daniel

Neví někdo, jestli celnice...

To záleží na celníkovi, někdy projde, někdy ne. Ale jakmile tam bude výzkumná chemikálie, tak to určitě kontrolovat budou. Melatonin stačí objednat z EU, nejlíp ze Slovenska, to ti kontrolovat nebudou. Potravní doplňky obecně procházejí. Ale musí to být suplement i u nás. Jakmile je to v Americe suplement a u nás léčivo, může nastat problém. V případě léčiv celníci kontaktují napřed SÚKL kvůli posouzení. Vyfotí obsah a pošlou jim to k vyjádření. Pokud SÚKL řekne, že to je suplement, je po problému a to i když je u nás nepovolený. Pro osobní potřebu se u nepovolených tolerují 3 balení, ale někdy projde i víc. Pokud to SÚKL uzná jako lék, je to horší, tam ti projdou jen 1-2 balení. A možná ještě hůř, můžou to označit jako nebezpečné léčivo a pak máš smůlu, celníci to nepustí.

reagovat 29.11.2011 11:31 - Lenny

Neví někdo, jestli celnice...

Dovoz potravinových doplňků je bez potíží a to i u nás nepovolených. Myslím, že jediná potíž by mohla nastat s chvojníkovou kůrou, která obsahuje efedrin. Ten je u nás výslovně zakázaný a v USA je povolený. Potravinové doplňky jsou zboží jako každé jiné a pro osobní spotřebu ti je musí pustit. Jo, Daniel má pravdu, celníci obvykle pouští do 3 ks, ale žádný oficiální limit neexistuje. U léčiv je to průser, z USA to vůbec nedoporučuju objednávat. Je to vždycky boj. Je to na posození SÚKLu a ten není moc přátelský. Já jsem jednou musela pro antibiotika s právníkem. Dali mi podepsat nějaké prohlášení a nakonec mi to vydali. V případě léků je to lepší objednávat z některé evropské lékárny, tam do toho SÚKL nemůže mluvit.

reagovat 29.11.2011 11:56 - Prodejce

To záleží na celníkovi,...

Tam ani tak moc nejde o bezpečnost nebo nebezpečnost, ale o zisky. Já jakožto obchodní dovozce nemůžu léky dovážet vůbec a na potravinové doplňky musím mít atest, který musí odpovídat seznamu v příloze vyhlášky. Ale je to vyhláška, nikoliv zákon, čili jednotliví spotřebitelé si pro "vlastní potřebu" mohou objednat v USA co chtějí. A vůbec nezáleží na tom, jestli to povolené u nás je nebo není. Jde jen o to, aby to bylo pro osobní potřebu. A to bývají ty 3 kusy, jak psal Daniel. Když si objednáte obyčejný vitamin C z USA v počtu třeba 10 krabiček, tak vám to taky nepustí, protože to už není pro vlastní potřebu. Cílem je preferovat předražené evropské výrobce a dealery. V AMERICE JSOU SUPLEMENTY MNOHEM LEVNĚJŠÍ A TO I S VYSOKÝM DOPRAVNÝM A CLEM. Teda pokud to máte do 150 EUR, tak fyzická osoba zaplatí jenom DPH.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2016 09:30 - Buka Yorra

nic neprojde žádný balíček sraček, jedině když dáš lowe

reagovat 10.5.2016 09:33 - !

nic neprojde žádný...

Až na to, že ty poplatky jsou děsné.

reagovat 12.5.2016 19:02 - Jakub

Melatonin za par korun, postovne 4 Eura....doporucuji

http://www.iherb.com/nutralife-melatonin-3-mg-120-easy-chew-tablets/66215?rcode=fhf691

reagovat 12.5.2016 19:04 - Jakub

Jeste upozorneni musite objednat do 22EU i s postovnym, jinak platite DPH.....nad 120EU je CLO a DPH.

reagovat 12.5.2016 20:29 - !

Jeste upozorneni musite...

Hm, to sice víme, ale i já většinou tuto částku přepísknu a produkt je dražší a pak platím, jak mourovatá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *