OBÉZNÍ DÍTĚ - co s tím?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2005 00:46 - bobule

Ahoj, třeba mi někdo poradí. Mám 9-ti letého syna, měří 148 cm váží 49 kg. Zdá se mi to docela dost, vypadá zavalitě. Spíš mě ale znepokojuje, že za loňský rok přibral 7 kg!
Pokud by to šlo dál tímto tempem, radši nemyslet, kolik by za chvilku vážil. Myslím si, že pohybu má docela dost, 2x týdně 2 hodiny karate, 1x týdně bruslení a 1x týdně plavání.
Zásady zdravé výživy znám, teorie to je moje. On má ale pořád na něco chuť, je to jedno, jestli je to sladké, slané, maso.....Poraďte, jak to řešit, bojím se, abych mu jídlo pořád jenom nezakazovala a nevyvolala u něho nějakou poruchu příjmu potravy.

reagovat 23.1.2005 06:51 - Jarka

Ahoj bobule. Vřele bych ti doporučovala lázně Bludov u Šumperka na Moravě. Mám bráchu, kterej měl 190cm a 117kg a za 8týdnů, co tam byl, shodil 20kg a byl šťastnej. Je to něco jako tábor pro děti, ale učí se tam správným stravovacím návykům, hodně se tam sportuje, je tam sranda... brácha byl vážně nadšenej a i když tam jet nechtěl a byl z toho nešťastnej, jak se vrátil hned říkal, že chce jet příští rok zase. Je to pro děti do 18let. Jestli chceš dopřát synkovi nezapomenutelný prázdniny, tak tohle doporučuju. Celý 8týdenní pobyt hradí plně pojišťovna - naprosto vše. Kdybys měla zájem, napiš, dám ti víc informací. Ahoj:o)

reagovat 23.1.2005 09:16 - Lola

Take bych ho zkusila zavest k psycholozce,protoze stejne jako u dospelych,muze zravost souviset s nejakou frustraci.Popovida si s nim a bude vedet.At jsi sebelepsi mama,nedostanes to z nej-oni vedi,jak dostat ven problem,o kterem to dite ani nevi,ze ho ma.Take se se synem chystam,ale proto,ze si porad kouse a trha nehty,pritom zije ve veselem prostredi a i ve skolce je oblibeny suveren.

reagovat 23.1.2005 16:44 - bobule

Jarko,
díky za informace, uričtě bych chtěla víc informací. Těch 8 týdnů se mi zdá strašně dlouho, ale pokud by to mohlo pomoct...napiš mi mail, ty jsi svůj neuvedla, tak ti nemám kam napsat.
Lolo,
o psycholožce jsem uvažovala, byla jsem s ním kdysi v poradně taky si kousal nehty , ale psycholožka ho ani nechtěla vidět, ani s ním nechtěla mluvit, proprala nás dva s manželem, řekla, že chyba je v nás a proto on si kouše nehty. No, v něčem měla pravdu, v něčem se mi to zdálo přitažený za vlasy a hlavně mě naštvalo, že si s ním ani nepromluvila. Časem si ty nehty přestal kousat, ale někdy ho přistihnu i ted, že má jeden nehet okousaný. Takže si neumím moc představit, že bych šla za tou samou ženskou s tím, že potřebuje zhubnout.

reagovat 18.8.2011 09:17 - niki :-)

Ahoj jarko chtěla bych se zaptat jestli ty lazně maji nějakou webovou stranku a kdyžtak jestli bys ji sem mohla napsat děkuji předem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.5.2017 20:44 - Karel

Pokud dítě trpí nadváhou...

je na rodiči aby to poznal, a v první řadě to řešil bez dítěte s psychologem.
Jinak vyslíct do trenek, vyhnat před barák a bičem popohánět aby se hýbal. tím předejdete jak zdr. problémům tak šikany

reagovat 17.5.2017 08:24 - ?

Zkrátka a jednoduše, začít by měli rodiče nejprve u sebe. Zařadit zdravou životosprávu do chodu rodiny. Ono když se fotr posadí k bůčku, pak to zalije 3 pivy a dorazí se ještě pekáčem buchet a pak vyhodí kopyta na gauč a chrápe u televize, tak co asi pak z dítěte vyroste, zase jenom otesánek. Ty děti jedí to, co jim rodiče podstrčí. A když už někdo má snahu, aby jejich dítě zhublo, nelze to dělat tak, že zdravou stravu bude jíst jen to dítě a ostatní si budou debužírovat. To dítě zrovna moc nemotivuje. A jde hlavně o zdraví. Až takový člověk bude starší, přidají se problémy s klouby, srdcem, vysoký cholesterol... milující rodiče by neměli hledat důvody, proč to nejde, ale způsoby, jak to udělat, aby se dítě naučilo zdravě stravovat a alespoň trochu se hýbat. Často se lidé posmívají, jak je některé dítě tlusté, ale kdo ho tak vykrmil a nemotivoval něco dělat?

reagovat 17.5.2017 11:56 - Lída

Pro otylé děti jsou moc dobré lázně v Poděbradech, děti tam zhubnou a naučí se zdravě stravovat a hýbat a je potom na nich, aby to naučili i své rodiče, kteří své děti takto mrzačí.

reagovat 17.5.2017 12:23 - sestra

Pro otylé děti jsou moc...

Bohužel většinou po návratu vše velmi rychle sklouzne do starých kolejí.

reagovat 17.5.2017 14:22 - Tom

Lázně jsou až předposlední možnost.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *