Obezita po padesátce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2011 12:16 - Dada-cat

Obezita je začarovaný kruh, nebo snad znáte cestu jak se z něj dostat?

Celý život jsem byla štíhlá, výška 162, váha 50 - 60 kg. Před deseti lety mi sebrali dělohu. A pak to začalo. Kilečko ke kilečku. Ganekolog pravil, že mám hormony v pořádku, to mám dodnes. Pak stresy, těžké, s dětmi, následně mě po dvaceti letech opustil přítel, zase pecka, no a před šesti lety vnučka přišla o maminku, syn z toho skončil na psychině a já si vzala malou do péče. A pak to bylo jako ve zlém snu. Nerváky o vnučku, o syna, sama s těžce zraněným miminkem, finanční problémy atd. V té době mě ani nenapadlo koukat se na sebe, zrcadlo jako by neexistovalo. Šlo mi jen o uzdravení vnučky. Malá má už šest let a já zjistila, že v zrcadle se zobrazuje jakási příšerná koule, neupravená, s unaveným vzhledem. Malá i syn už jsou v pořádku, tak jsem se rozhodla udělat něco pro sebe. Koupila jsem si Sibutramin, ale skončila jsem po něm v nemocnici. Bušení srdce, puls 140, tlak 210 na 115. Takže jsem ho musela vysadit /pozor - někdo ho snáší dobře, můj organizmus asi takhle reagoval po celkovém vyčerpání!!!/. Nevím jestli existuje závislost na jídle jako u feťáků, ale když se aspoň trošku nenajím, je mi špatně, třepou se mi ruce a jsem nervní. Mám stále chuť na sladké. Dělená strava mi vůbec nepomohla. Vyzkoušela jsem snad všechny dostupné potravinové doplňky a nic. Začala jsem se za sebe stydět. Nebyla jsem na setkání spolužáků ze ZDŠ, stydím se jít na koupaliště, stydím se jít už dokonce i ven. Nebýt malé, tak sedím doma. Pohybu mám dost, jako s šestiletým dítětem, ale když cvičím, nemůžu popadnout dech a dělá se mi špatně od žaludku až na zvracení. Když se rozběhnu je to stejné. Strašně mě bolí nohy. A spala bych a spala jako šípková Růženka. A to nepíšu o pocení, fuj...
Konzultovala jsem problémy se dvěma lékaři, naprosto zbytečně.
Ale nevzdávám se, věřím že se musí najít způsob jak z toho začarovaného kruhu vyskočit, už kvůli mé malé, aby se za mě nemusela stydět a já se nemusela stydět sama za sebe.
Děkuji za každou radu

reagovat 19.7.2011 12:25 -

Mám podobné problémy-věk,oprávněný strach o zdraví blízkých,pak vlastní dlouhodobá nemoc a tedy žádný pohyb,půlka štítné žlázy a před nemocí žádný čas se zabývat sama sebou.S tím pohledem do zrcadla jako bys popisovala můj odraz.Začala jsem využívat rady výživové poradkyně.A pravda,už předtím mě nastaartoval pořad Jste to co jíte.Snad se kila začala hýbat.

reagovat 19.7.2011 12:47 - ?

Každá rada drahá, nicméně bys měla začít u té úpravy vzhledu a začít o sebe pečovat. Pokud máš již opravdu vyřešeny osobní a rodinné problémy, tak si udělej pořádek v denním rozvrhu a stanov si nějaké zásady, které budeš dodržovat. Nepíšeš, kolik vážíš, takže těžko soudit, ale příznaky, že nemůžeš popadnout dech jsou dost vážné. Doporučil bych se orientovat na tzv. severskou chůzi, nordic walking s hůlkama, navštívit nějaký kurz a nechat si to vysvětlit. A potom začít s pohybem, který si budeš měřit a pomalu přidávat.

reagovat 19.7.2011 12:58 - ještě Já

Každá rada drahá,...

něco z rad co jsem dostala-jíst pravidelně 5x denně po 3h menší porce.Při hladu (ten časem přestává být)se dorazit zeleninou.Z ohybu bohatě stačí i chůze,tu zyvyšovat až na 5 a více km denně-dá se to i rozložit na kratší úseky a chůze může být i pomalejší.A hodně pít-1/2l na každých 15kg váhy.Já piju vodu+citron,to je prý v pohodě.A každá porce (oběd,večeře)by se měla z poloviny skládat ze zeleniny-pokud to jde.

reagovat 19.7.2011 13:32 - !

Počkej až naše slavná vláda realizuje tzv. úsporná opatření (tj. okradení chudých). To pak tlustí budou hubení a hubení studení.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2012 12:01 - ...

Těžko, jakube. jsi asi...

To co píšeš o pivu je jeden z mýtusů, který se pořád šíří, ale není to zase tak hrozné.

reagovat 30.10.2012 15:18 - amoc

To co píšeš o pivu je...

Hele nevim. Ale doma to vidím na svém mužovi, který je pivař. Na jaře mu našli nějaké špatné hodnoty v krvi a musel vynechat pivo:). Fakt se bál a fakt vynechal. Po dvou měsících shodil nechtěně osm kilo, ten jeho organizmus byl asi po letech v šoku. No tak krevní hodnoty se mu zlepšily a už v tom pivu jede zas :))

reagovat 1.11.2012 19:16 - Denisa

Ahoj pro XXL jakou i...

Ahoj. Doporučuji Revoluční dietní program FiguAktiv od firmy LR
Né že jsem díky této dietě opravdu krásně štíhlá, navíc jsem daleko zdravější než dříve !( dieta se doporučuje i pro lidi trpící cukrovkou , onemocněním srdce a lidem, kteří nemohou cvičit)
Obraťte se na vyživového poradce téhle firmy, nebo se můžete informovat na imuniton@email.cz

reagovat 29.4.2016 20:07 - mmm

Ahoj pro XXL jakou...

Ach, ty reklamy...:o)

reagovat 29.4.2016 21:17 - H

Ach, ty reklamy...:o)

Nemám ráda reklamy. Ale tady si o to říkají. Když dospělý člověk nenajde ani na internetu způsob nebo druh stravování, který by zkusil, je to jen o poradcích. Na hlupácích si ostatní právem mastí kapsu. Internet je studnice vědění, diet a jídelníčků je všude moc, informací také. Jen pro každého někdy funguje něco jiného. stačí zkoušet...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *