Obchodní lyceum nebo obchodní akademie?Porad´te

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.3.2009 15:56 - Jana

Nevím jak se rozhodnout.Co je víc?Určitě chci na vysokou.Na OA jsou obory:podniková ekonomika,mezinárodní obchod či cestovní ruch.Kde budu mít největší budoucnost?Jaké máte zkušenosti?

reagovat 19.3.2009 17:16 - Fler

Dcera je prave ve 4. rocniku ekonomického lycea a je moc spokojena. Tento obor je takovy krizenec gymnazia a OA, jsou tam stejne osnovy jako u gym.+ekonomika, pravo, ucetnictvi...

reagovat 19.3.2009 20:27 - Petra

Jestli chceš něco umět, tak jednoznačně obchodka. Lyceum je opravdu křížené s gymplem, ale ani z jednoho pořádně nic neumíš, protože na ty odborné předměty tam nezbývá tolik času.

reagovat 19.3.2009 20:57 - Fler

Pokud chces na vysokou, tak s OA v podstate pripada v uvahu pouze ekonomicka, protoze na OA se uci mensi rozsah matematiky, dejepisu apod. a budes mit spoustu prace se matematiku k prijimackam na VS doucit.

Mam vystudovany gympl i OA, tak vim, jaky je v matematice nebetycny rozdil...

Pokud mas moznost volby, zvol skolu, odkud mas vetsi sanci se dostat na vice skol.

Dcera nechtela jit na gymnazium, proto jsme volily lyceum.

reagovat 19.3.2009 23:43 - Martina

Ahoj, vůbec se té obchodky neboj, není pravda, že pak můžeš jen na ekonomku, protože polovina naší třídy šla na různé obory (od té ekonomky počínaje, medicínou konče) a nikdo nemá žádný větší problém. V každém případě, budeš mít alespoň něco v ruce, protože budeš opravdu odborně připravená na práci, kdyby náhodou ta výška nevyšla.

Lyceum je opravdu o ničem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.3.2009 10:52 - Fler

Na lyceu je ucetnictvi v rozsahu, ktere pro praxi bohate staci (vlastni zkusenost), vzdyt se z toho maturuje.

Ja osobne bych byla pro mez. obchod...

reagovat 20.3.2009 11:38 - Radana

Já bych to nechala na vývoji situace. Uvidíš jak ti co půjde a k čemu se hodíš víc.

Šikovná holka z lycea, která odmaturaovala za 1 z UCE umí z praktického hlediska účtovat stejně velké prd, ale je šikovná a rychle se v praxi naučí co potřebuje.

Moc předbíháš, řekla bych, vždyžť je ti 15 a řešíš vysokou. Soustřeď se na to co ti jde a co ti život přinese.

reagovat 20.3.2009 12:16 - Martina

Tak já přidávám, z čeho jsem maturovala na OA:

čeština (povinně)

cizí jazyk nebo matematika (možnost volby)

ekonomika (povinně)

účetnictví (povinně)+ praktická zkouška (máš zavedenou svou firmu, a.s., s.r.o. nebo jsi individuální podnikatel, takže zavedeš účetnictví firmy na papíru, tedy do dokladů, i v účetním programu, pak je tam i dost ekonomiky, tedy příklady na různé bilance, apod., dále zpracování nějaké písemnosti a spousta dalších věcí, které se dělají na počítači, což záleží, kterou formu podnikání si vytáhneš)Navíc na OA se chodí i na praxe, alespoň my jsme v posledních ročnících chodili.

reagovat 20.3.2009 13:17 - Radana

Praxe na OA - 2 týdny v tatínkově, nebo strýčkově firmě.(maminčině, tetině, bratrovo, sestřině)

Závěr většiny studentek: Zakládala jsem dokumenty, ukázali mi fakturaci a vedení pokladního denníku. Práce v kanceláři se mi zdá stereotypní a nudná. Do budoucna bych si pro sebe podobnou práci nepředstavovala.

reagovat 20.3.2009 15:19 - Martina

Tak to teda nevím, od nás byli "v rodinné firmě" akorát 2 holky a ty tam normálně pracovaly už předtím. Jinak jsme byli různě, zrovna teda já jsem obešla (i z vlastní iniciativy) docela dost věcí a většinou nás normálně zapojili do provozu, sice na lehčí práce, ale vyzkoušeli jsme si vše a dokonce nás učily i s jejich účetním programem. To už je asi na každém, jak se k tomu postaví.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *