O tloušce rozhodují i nervy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.7.2008 12:55 - Eduard Boháč

V knize "Jak odhalit tajemství geopatogenních zón" píše geofyzik RNDr. Ing. Evžen Andres na straně 167 : "Dlouhodobý spánek nad nebezpečnou zónou způsobuje úbytek serotoninu ... " Možná že i to vysvětluje proč někdo je bez svého přičinění štíhlý a někdo ne.

reagovat 23.7.2008 23:02 - Ada

Chtěla bych dodat,že pokud jde o mě,když mám období dlouhého vyspávání,možná většího klidu netloustnu!!A i nějaké to kg shodím.A naopak pokud ponocuji,ráno brzo vstávám a spalování energie je třebas i těžkou prací,ještě přiberu.Taky se tomu kolikrát divím.Tudíž by jsem věřila spíš,že na přibírání váhy má vlivu nervům.Důležitá je pohoda.Možná,že se tělo tím že přibere na váze,chrání proti stresu únavě,nevím.

reagovat 23.7.2008 23:19 - Klára

S tou ochranou souhlasím. Vypozorovala jsem i to, že přiberu před nemocí. Moje mamka vždycky hubla stresem, já stresem přibírám. Ne že bych v klidu sama hubla :o), ale aspoň nepřibírám.

reagovat 3.8.2008 18:25 - Smutný klaun

Stres,život v nespokojenosti,nevyhovující partner,zaměstnání,kam se člověku nechce - to vše zcela určitě působí nejen na váhu,ale i na chuť k jídlu a ukládání zásob tělem vůbec.Člověk v pohodě proplouvá životem jak Krasin ledovým polem.

reagovat 4.8.2008 20:31 - Leona

nejlepší je jíst pravidělně 5xdenně míň než se večer třeba nadlábnout...taky závisí na zaměstanání když má někdo sedavé zaměstnání myslím třeba řidiči autobusu atd..nebo servírka která celý den jen běhá..to je muj názor

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.10.2008 11:16 - Peter

O hmotnosti rozhoduje predovsetkym vnutorne nastavenie daneho cloveka, AZ POTOM stravovacie navyky, niektore choroby alebo dokonca aj genetika.

Konzumne zamerany clovek - je obvykle 'pri tele'. (Konzumne zamerany hned neznamena prejedajuci sa, ide mi o vseobecnu rovinu). Naopak clovek uprednostnujuci duchovne hodnoty - je obvykle rachitickejsi.(Neznamena ze musi mat nizsi prijem kaloriji, ide o vseobecnu rovinu). Toto mam skratka dobre odpozorovane, ako na sebe, tak aj na okoli: Este som nevidel tucneho hlbaveho melancholika (ak to nema vyslovene geneticky podmienene), alebo chudeho pozivacneho sangvinika.


reagovat 16.10.2008 19:50 - Kde na takové kydy chodíš?

Větší kravinu jsem ještě neslyšel.

reagovat 16.10.2008 21:42 - bx

a co cholerici?

reagovat 19.10.2008 13:29 - Peter

Neslo mi celkom o typologiu, pretoze ako ukazuju novsie typologicke studie, ziadny zo styroch zakladnych charakterov nie je jednoznacny. Kazdy z nich ma totiz nieco z tych ostatnych, najmenej vsak(alebo nic) z uplneho protikladu. Teda protikladne kombinacie melancholik-sangvinik, alebo cholerik -flegmatik su skor chorobne. Vychadza sa pritom zo zastupenia troch zakladnych faktorov v kazdej povahe. Primarnost(P) alebo naopak Sekundarnost(S) (- tj. velmi zjednodusene cosi ako miera zmyslu pre pritomnost. U primarneho cloveka dominuje.), Aktivita(A) alebo Neaktivita(NA) a Emocionalita(E) alebo Neemocionalita(NE).

Styri zname zakladne charaktery by sme potom schmematicky vyjadrili takto: Sangvinik: P-A-NE; Melancholik: S-NA-E; Cholerik: P-A-E; Flegmatik: S-NA-NE;... Takze vidime, co maju asi jednotlive povahy spolocne a co rozdielne(emocionalitu pritom berme ako velmi dolezity faktor).Cize nechcel som povedat, zeby nemohol byt melancholik pozivacny(konzumny), alebo sangvinik uprednostnujuci duchovne hodnoty.

Ale v kazdom pripade spracovanie bude rozdielne. Melancholik bude zrat seba, sangvinik okolie (zrat nemusi znamenat nicit, znamena to aj sposob primania a spracovania nematerialnych obsahov, emocionalnych, intelektualnych ap.). Pokial sa jedna o cholerika. Cholerik ma s melancholikom spolocnu emocionalitu, ale ta je obratena prevazne smerom k vonkajsku a ku akcii. Takze dosadte si tam co chcete, opakujem vsak, neslo mi striktne o povahove typy, ale o konzumny alebo nekonzumny pristup. Z melancholika zvykne ubudat, sangvinika skor pribudat, to vsak este vobec nemusi hovorit, ci je to dobre alebo zle. Moze to byt konzumny pristup -i ked v odlisnych podobach- v oboch pripadoch, aj nemusi(v hre su predsa aj ine faktori).

reagovat 11.12.2015 11:04 - karel

Evo, jste trapná, už...

pokud dostala certifikat od VZP, tak asi úplně její metody špatné nebudou ....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *