Novorozenecká kolika

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2009 16:52 - Hanča

Prosím maminky malých miminek o radu.Mám už skoro šestitýdenního chlapečka a trpí mi kolikou.Zkoušela jsem všechno možné i nemožné,ale ani trochu to nepolevilo.Má hrozné bolesti, vůbec díky tomu nespí/já od porodu taky ne a už to přestávám zvládat/ a i když usne vzbudí se mi bolestmi,je celý rudý, kroutí se a naříká.Nebudu zde vypisovat,co všechno jsem zkusila,to by bylo na román,ale pokud máte někdo nějakou radu, prosím napište, vyzkouším vše.....díky

reagovat 4.4.2009 00:02 - gg

proč se nezeptáš u dr,v poradně? my mazali bříško mentolovu mastí a měl kapičky to užíval. kluci trpí na větry . pokud je kojeno pozor co jíte. nic co nadýmá nejíst

reagovat 4.4.2009 19:05 - Hanča

No nejsem blbá, v poradně jsem se ptala, to je asi jasné,dr.řekla,že je to normální a mám mu bříško nahřívat.To bylo vše.Kluk naříká od rána do večera,tak jsem zoufalá a hledám radu,kde se dá.Mentolovou mast, troje kapky a sto dalších věcí máme za sebou a bez účinku.Nadýmavého nejím nic,nepiju bublinky atd.atd.

reagovat 17.4.2009 23:34 - Petra

Ahoj Hani, já mám nejlepší zkušenosti se Sub simplexem (trvá tak týden než se zažívání upraví), jsou to kapky, mastí mazat bříško a cvičit s nožičkama (pokrčit je k bříšku a natáhnout,opakovat vícekrát), taky pomáhala trubička do zadečku (v lékarně). Jinak jen kojit, nutrilon a podobné sušené mléka to jen zhorší (podle mých zkušeností). Hodně štěstí.

reagovat 19.5.2009 14:04 - Gabka

Kapicky sab simplex pred jidlem 10minut

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.10.2015 09:52 - Lucinkaa

Nám se nejlépe osvědčily kapky Coliprev, které se užívají pár kapek před každým kojením a od té doby jsme s kolikou neměly jediný problém.

reagovat 6.11.2015 11:47 - Maruš

A kolik stojí ty kapky? ...my používáme Espumisan, ten stojí do 100,- a když ho dáváme opravdu s každým kojením, tak zabírá dobře...nosíme v poloze na tygříka, to je skvělá úlevová poloha .

reagovat 16.11.2015 12:42 - Zandule

Na koliku se mi nejlépe osvědčil Espumisan. Na něm je taky dobré, že se dá dávat hned od narození, což je velká výhoda.
Já dávala pět kapek na lžičku před každým kojením hned od návratu z porodnice a kolika se vůbec nedostavila.

reagovat 19.11.2015 10:08 - Illca

Nám o Espumisanu říkaly už sestřičky v porodnici a radily, ať ho dáváme preventivně, právě proto že se dá dávat hned od narození. Já ho v porodnici dávala malému přímo na bradavku a řekla bych, že to i usnadňovalo přisátí, protože ty kapičky jsou sladké a miminkům chutnají. A zabralo to, dávala jsem pak kapičky pravidelně a s prdíky jsme potíže neměly.

reagovat 29.11.2015 17:17 - Lucie

My máme taky kapky Coliprev. Malej má problém s trávením laktózy a tohle jsou prý jediné kapky, které dodají chybějící enzym, čímž se vyřeší samotný důvod koliky a neřeší se tak jen ty následky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *