nové brýle - pomoc, vidím šišatě!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2009 16:25 - PZ

Zdarvím,

došel jsem si před cca 3mi hodinami po letech pro nové brýle a celkem se mi z nich motá hlava... Brýle nosím už od dětství (ted?je mi 32), takže už jsem jich už pár měl a matně si pamatuji, že se to už dělo.

Teď ale když píšu na počítači, tak monitor je navíc ne obdélník, ale jakýsi lichoběžník; jakoby pravá strana byla kratší. Je možné, že by brýle mohly mít nějakou optickou vadu v tomto duchu? Nebo se to srovná... nebo to blbě změřila doktorka?

Jde o brýle na dálku, pravá čočka je -0,25D + cylindr -2,5D, osa 95; levá č. je -0,5D + cylindr -1,5D, osa 85.

Má někdo ponětí, čím by to mohlo být?

reagovat 22.7.2009 19:26 -

Brýle dnes vyrábí kdejaký amatér, nech si překontrolovat, jetli ti je udělali podle předpisu.

reagovat 22.7.2009 19:36 - Magda

Moje teta chodila dva měsíce od optika k očařovi, než jí v jiné optice zjistili, že má skla nasazená obráceně.

reagovat 22.7.2009 21:46 - marie

měla jsem jedny brýle udělány tak blbě, že jsem měla dojem, i když jsem šla po rovině, že jdu po vrstevnici. Byly špatně osy i cylindr, jakmile jsem jinému optikovi řekla, co vidím, hned věděl a opravil. Chce to fakt optika, který ví, ne jen někoho, kdo bere zakázky.

reagovat 23.7.2009 07:55 - Ivo

Mám stejné skušenosti.Několikrát jsem si nechal u očaře změřit oči a když mě potom optik udělal brýle tak jsem je nevydržel mít na očích víc jak deset minut! Nakonec jsem se nechal změřit u soukromé doktorky přímo v optice a ta teprve zjistila že musím mít cilindry! Tak jak to měřejí na očním oddělení když to několikrát po sobě špatně změřily a já zbytečně vyhodil peníze z udělání brýlý na nic!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2014 20:50 - maxxa

Brýle dnes vyrábí kdejaký...

jo, jsou amatéři a kvalitní optiky. ale taky doktoři, kteří neví, co to je korekce...zjisti si, co to slovo znamená

reagovat 27.2.2014 20:54 - maxxa

Dobrý den, mám dotaz....

může být, že máte moc silnou korekci. stává se to u lidí, kteří dluhodobě koukají do PC nebo do blízkla. dojde ke "křeči" svalu, který zajišťuje akomodaci. tato hodnota pak "zvyšuje" korekci. najděte odborníka, který se bude problémem zabývat

reagovat 10.7.2014 13:05 - zlata

Dobrý den, přinesla jsem si nové brýle, ale druhý den mi začalo slzet pravé oko. Mám multifokální skla. Můžete prosím poradit čímto je, nevím jestli s nimi jít do optiky nebo k doktorce.

reagovat 10.7.2014 13:18 - Josef

Dobrý den, přinesla jsem si...

Nejsem optik ale po zkušenostech se domnívám, že skla nejsou správně umístěna vzhledem o oku - multifokály jsou na tohle zvlášť cimprlich; na menší odchylku si lze časem zvyknout a naučit se s nimi koukat. S větší odchylkou bych si našel jiného optika, nechal si brýle přeměřit a pak případně reklamoval. Je třeba se připravit na to, že nebudou chtít reklamaci uznat - špatně uříznutá skla se musí vyměmit a jsou drahá.

reagovat 10.7.2014 19:29 - zlata

Nejsem optik ale po...

Děkuji za radu, zašla jsem do optiky. Paní mi brýle opravila, na nose je povolila a znovu nastavila nožižky. Problém se zdá vyřešený. Mám sledovat co to bude provádět, pokud by neseděly, tak je přeměří a eventuelně předělají. Sama jsem byla překvapená ochotou vyřešit problém.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *