Nová akropolis

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2004 13:40 - Alena

máte někdo zkušenosti. Má chování sekty. Nechci přijít o svého kamaráda? Je tam čím dál více a začíná být uzavřený do jejich názorů. Nereaguje na logické argumenty. Díky za každou zkušenost.

reagovat 30.7.2004 17:39 - Karel

znovu se snažím otevřít diskusi o této sektě. má někdo z Vás zkušenosti s tím, jak někoho kdo uvěří a propadne takovým podovdníkům od nich bezpečně dostat??? Dík za jakýkoliv názor.

reagovat 17.1.2005 11:03 - dan

ahoj, chodím do nové akropole tak jednou ,dvakrát do měsíce a to poslednií dva roky ale žádné známky sekty či sektářství jsem si dosud nevšiml.podotýkám , že nejsem člen tohoto sdružení jen občasný návštěvník ale trochu mě Tvá výzva zarazila.Na co a nebo koho si mám dávat pozor? Můžeš to (tu hrozbu) trochu rozvést?Díky za další info.dan

reagovat 3.2.2005 12:27 - ALeš

já tam taky byl párkrát a připadali trochu jako jehovisti - milí, slušně oblečení - ale afektovaní a málo osobití......

reagovat 25.2.2005 09:27 - Milan

Několik let jsem byl členem, nejdříve v Brně a pak v Ostravě. Celý problém je asi jenom v tom, že výrazně vybočují z řady, což spoustu lidí děsí a taky vytáčí. Většina lidí je jak známo ráda smýkána obecnými trendy všeho druhu (taková jedna velká "celospolečenská" globální sekta:-)), a co do nich nezapadá je minimálně podezřelé. Usměvavé slušné prostředí v NA není maska, ale prostě důsledek snahy žít pozitivně, což musí být v zapšklé české společnosti samozřejmě podezřelé:-). Pár afektovaných lidí jsem tam ale potkal také, což ovšem vůbec nesnižuje muj celkový pozitivní dojem.
Příklad vašeho známého, který je "ohromen" informacemi z NA, ukazuje pouze na jedno jediné, a to, že má problém s vlastními názory a vůbec s autonomním vyhodnocením vnějších podnětů.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.12.2015 11:00 - Petr

já tam taky byl párkrát a...

Já Nové Akropolis neříkám sekta, ale Duchovní útulek pro sociálně postižené. Jednu dobu jsem byl členem, ale poté jsem vystřízlivěl a hlavně srovnal a odešel od těchto pacientů. Ale na ten rok tam nevzpomínám nakonec ve zlém.

reagovat 12.3.2016 22:14 - Davi

Já Nové Akropolis...

N.A. ma určite vlastnosti, každy ul se pozna podle včeli-matky. Musiš přemyšlet jako ostatni jinak to nebude dobře. Např. převladava nazor že Řimska řiše byla vyspěla civilizace ( a i duchovně ), že gladiatoři neexistovali a že Keltove byly primitivni a že přebirali kulturu od Řimanu..proto jsem vystoupil.

reagovat 12.3.2016 22:37 - D

Souhlas. Já Nové Akropolis...

Duchovní útulek pro sociálně postižené... No dobře.

Nicméně do církví, sekt, a dokonce i "vzdělávacích organisací" typu Nové Akropolis, se obecně uchylují lidé, kterým něco chybí, respektive ti, kteří jsou s to takovýmto lidem za peníze, moc, prestiž, nebo jen uznání a pozornost, jejich různé deficity více či méně ilusorně vyřešit či vykompensovat.

reagovat 15.9.2017 22:18 - Eva

Mám zkušenosti s NA před 6 lety. Byla jsem členem a platila příspěvky.
Vadilo mi, že jsem nikdy nedostala odpověď na dotazy, na které jsem se tázala. Dostala jsem jen nějaké nic neříkající odpovědi s tupým výrazem v očích hlavní královny řečnice, která se jinak tvářila jako velmi vysoká a vyspělá bytost. Pokud by byla tak vyspělá, jak tvrdila, odpovědi by mě uspokojily. To byla první věc, která mi byla podezdřelá.

Další věc, která se mi nelíbila byla, že když jsem se poptávala po stoicismu v knihovně, bylo mi řečeno, že ještě nejsem tak daleko, abych mohla číst o stoické filozofii. Proč? Jestli jim jde o duchovní rozvoj svých členů? Další podezdřelá věc, proč bych si nemohla studovat, co mě aktuálně nejvíc zajímá?

Poslední kapkou bylo, že jsme museli každý týden v neděli uklízet celý dům, když jsem si sotva stíhala uklidit svůj. Po konfliktu jsem odsud odešla.

Nakonec jsem si prošla nějakou očistou v podobě duchovní krize a kdo mi v ní pomohl byla mimo jiné stoická filozofie. Hovory k sobě Marka Aurelia Antonina mi pomohly z nejhoršího.
Ke stoikům mám dodnes kladný vztah, k NA negativní.

Celí členové akropolis na mne doteď působí, jako by jim chyběl skutečný kontakt s duší, zvlášť když opomíjejí skutečného jediného Boha a plácají se ve všem ostatním okolo, odkud i zbytky Boha vystřihávají.

Jako kdyby jejich učení bylo především sběrem duševních odpadků v historii lidstva. Zbytky Božského mezi těmi odpadky vytřídí a k tomu se nevyjadřují.

Nevím, jestli je to sekta, nebo co sekta přesně znamená, rozhodně vymíjejí mozky a od skutečného smyslu drží posluchače dál.

Přesně, jak tu čtu, překrucují filozofii.

reagovat 16.9.2017 16:06 - Edita

Byla jsem členkou asi půl roku po úvodním kursu, který byl celkem zajímavý. Pak nám ale vyměnili lektora za někoho kdo se nedal vůbec poslouchat a začali nám tvrdit, že předchůdci lidstva jsou nějaké třímetrové pytle a podobné nesmysly. Jo a bylo to tam sexistické jako prase, holky byly stále žádány o úklid a kluci ne, což bylo silně nefér. Pomalu od nás bylo očekáváno, abychom tam trávili veškerý volný čas a o osobních věcech se radili se svým mentorem. To už bylo na mně moc, tak jsem vystoupila.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *