Nostradamus a jeho proroctví

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.9.2008 11:18 - Inna

Věříte na Nostradomovo proroctví? Máte o tom něco přečteno? Vím, že je hodně vykladačů a každý zařazuje jeho texty jinak, ale poslední dobou je internet zaplaven verši, které pojednávají o třetí světové válce v roce 2011, je to hodně sugestivní, střet islámu se západní civilizací, nejhorší katastrofa v dějinách lidstva a téměř celé zničení severní polokoule. Předcházet tomu mají atentáty na čtyři světové vladaře a pak už se to má celé spustit. Nemohu na to nemyslet, chci budoucnost pro svoje děti, nevychovala jsem syny, aby mi ho jednou někdo povolal do války a nechci se třást strachy se svou dcerou před všemi těmi zvěrstvy, které by mohly nastat. Jsem zbytečně úzkostlivá? Jak to vidíte vy?

reagovat 8.9.2008 14:33 - Dana

Já na žádné Nostradamovo proroctví nevěřím a vřele Vám doporučuji nevěřit také. Nejlépe nic podobného ani nečíst. Může to negativně ovlivnit psychiku. Nikdo z lidí nemůže vědět, jestli bude nějaká třetí světová válka a už vůbec ne, že to bude v roce 2011. Je to jenom číslo. To je můj názor.

reagovat 8.9.2008 17:40 - David

Já si myslím, že i když třeba viděl věci budoucí, těžko mohl chápat co viděl. Kdyby viděl třeba pokusný jaderný výbuch, jak by si ho vyložil? Nebo internetovou kavárnu. Co by myslel, že tam ti lidi dělají? Střet islámu s křesťanství tu byl dávno a asi bude stále.

Pokud jste citlivější povahy a budou vás pak proroctví znepokojovat, vůbec se o takové věci nezajímejte. Člověk má svobodnou vůli a má možnost ovlivňovat dění kolem sebe. No, konec světa předpovídá neustále někdo a já tu píšu tento příspěvek, protože se tak nestalo. Věřte v sebe a ne planým řečem.

reagovat 9.9.2008 08:50 - aja

například televizi měl popsat jako: barevná svatyně ve všech chýších

reagovat 9.9.2008 09:41 - Iva

Milá Inno,

nemohu na váš příspěvek nereagovat. Myslím si, že jste opravdu příliš úzkostlivá. Moje máma byla taky velmi úzkostlivá a prakticky celý život sledovala nějaké proroctví o konci světa. Pamatuju si ještě, že coby dítě, jsem slyšela naši sousedku povídat stále o proroctví Sibyly, a že prý konec světa nastane brzy...To bylo v 70.-80. letech, nyní mi je 37 let.Moje matka vystřihovala články z novin a časopisů (i za bývalého režimu se takové články tiskly, teď mnohem víc), které pojednávaly o konci světa. A úplně "nejradši" měla konkrétní data. Ty dny samozřejmě přešly a nic se nestalo. Jenže takhle to vidím dnes. Tenkrát jsem byla dítě a musím říct, že to byla docela nálož na mou psychiku - věčně vystrašená matka, muset ji uklidňovat... Já už jsem fakt nemohla, už jsem jí ty články trhala. Ale stejně mě to ovlivnilo, stejně jsem očekávala, co se stane, ikdyž jsem se to snažila nějak vytěsnit z mysli. Napsala jste "...nechci se třást se svou dcerou.."To je ono, ona se chtěla se mnou třást. Moc prosím, nedělejte to svým dětem,nedělá to doma dobrou atmosféru. Já jsem taky matka, tak vím, jak je někdy těžké se vypořádat se svou psychikou, ale opravdu moc prosím, nebojte se zbytečně. Člověk stejně neví, co bude zítra, musí se žít dnes. Určitě si vybavíte i různé předpovědi, které se nesplnily. Co říkají Jehovisti, Adventisti... a já ještě nevím kdo...Už to bude, brzy...A tím se vzájemně krmí. Měla jsem známé Adventisty, tak vím, co říkali. A nebo když se na obloze objevila Halleyova kometa, to byl můj děda malý kluk, ale pamatoval si, jak lidi šíleli z konce světa. A takových případů by se našlo: roky 1900, 2000 ... Křehká lidská psychika je nakloněna takovým zprávám (zvlášť když nás média zásobují negacemi) a slovo je ohebné. Takže: nekažte si život zbytečným strachem, nestojí to za to.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.3.2011 21:15 - !

Neni zac,proto jsem sem...

Ano Karle, správně jsi pochopil mně i Lucku. Pokud jsme citlivější a obdaření větší laskavostí, jsme také nachylnější k různým strachům, fóbiím. Víc si uvědomujeme nebezpečí tohoto světa a ty naše kuřátka choulíme pod naše křídla. Nic nám tak nepomůže, jako teplé lidské slovo a ujišťování, že není tak zle a nejsme sami.

reagovat 22.3.2011 21:42 - Karel

Chapu vas,proto sem pisu,kdyz jsem to tady cetl,tak se vas snazim povzbudit a snad trochu pomoct vam vyhoupnout vasi psichyku,kdyz citite tyhle veci tak zle.BUDTE VPOHODE HOLKY A S RODINOU A DETMA

reagovat 22.3.2011 21:45 - !

Chapu vas,proto sem pisu,kdyz...

díky

reagovat 23.3.2011 16:03 - Pohoda

Nejlepsi je vypnout televizi, a jit nekam do hor na prochajdu. Jo to vite, ze Nostradamus predpovedel, ze se zachrni je ti co ziji v horach?

reagovat 23.3.2011 16:12 - !

Nejlepsi je vypnout televizi,...

jen aby se pod námi ty hory nesesypaly, když jsme všichni tak pěkně buclatí. Někteří by na ty hory ani nedorazili a měli by předčasnou smrt už v údolí, zalití vlastním sádlem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *