nootropika (chytré drogy)

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.8.2001 00:07 - josef

V posledni dobe jsem potreboval vztrebat velke mnozstvi informaci. Ale moc mi to neslo. Jeden znamy mi doporucil pripravky: Guarana, Zen-sen, Lecitin a koenzim Q 10.
Zejimalo by me, zda tyto latky nemohou mit vedlejsi ucinky. (beru od kazdeho druhu jeden za den). Predem diky za odpoved.

reagovat 23.8.2001 09:27 - Ivo

Podle mého názoru nejsou zmiňované přípravky tzv. chytré drogy. Jedná se obecně stimulátory:
Guarana má vysoký obsah kofeinu,Žen-šen podporuje regeneraci organizmu,Koenzym Q-10 má podobné účinky a lecithin hlavně snižujě obsah cholesterolu v krvi.

reagovat 5.10.2001 19:30 - johan

Co to jsou vedlejší učinky.Když se cítiš dobře nebo špatně.I zelí ma vedlejší učinek jen to skuz zapít ho mlékem.PS nootropika jsou látky s přímym učinkem na mozek jako je např tryptofan ,melotonin,serotonin a buh ví jak se to všechno jmenuje,Jsili mlady můžeš zkoušet .Jsi li starý musíš, ale cíl je jen jeden.Johanz

reagovat 13.10.2001 08:59 - Kristian

Pro narazove vstrebani vetsiho mnozstvi informaci se mi osvedcil Kalicor. Baleni stoji cca 45 Kc, je v nem 30 tablet. Uzivaji se 2-3 denne po dobu, po kterou je potreba se ucit. Ovsem pozor na vedlejsi ucinky a hlavne na "prebrani". Tedy nesmi se brat delsi dobu nez mesic, osobne nedoporucuju dele nez 14 dni a pote nejmene stejne dlouhou prestavku. Ideal je brat cca 14 dni, pote vysadit na 6 tydnu a zase dle potreby osvezit mozek;) Pokud se bere dlouhodobe, ztraci sve ucinky!

reagovat 11.2.2002 01:28 - as důl

kofein zvyšuje krevní tlak , při vyšších dávkách(tj při těch , při kterých začíná opravdu působit) způsobuje třest rukou a horší schopnost soustředit se. Jedním z přínosů je , že rozšiřuje tepny a žily... Dá se koupit samostatně jako potravinový doplněk nebo v jiných látkách jako třeba v Guaraně. O ní se mluví že je to komerční záležitost , protože kofein v ní obsažený příjde v přepočtu na gram opravdu draze. Na druhou stranu podle mého subjektivního názoru ale funguje lépe než samostatný kofein. Obě látky ale trumfne obyčejný kafe - kofeinu tam je nejvíc a je nejlevnější. Jo , abych nezapoměl , 10 mg je smrtelná dávka , ale kóma začíná dřív. nebojte se , k těmto dávkám se nemůžete přiblížit - odpovídá to tak 10 krabičkám kofeinu v tabletách.

Další látkou je lecitin.
Lecitin se získává ze soji a neuronům slouží buď jako "palivo" nebo jako médium přenosu informaci , teď nevím. Jinak také zlepšuje pleť a odbourává choláč. Je prokázáno (jako u mála z nootrophik) že funguje a jak funguje.
Nelze se jím předávkovat. Jeho účinky jsem poznal asi tak po týdnu. zlepšení paměti je výrazné , hlavně se zlepší schopnost něco si rychle a přesně zapamatovat.

Kalicor.
o něm až příště. Jeho účinná látka je piracetam.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2016 19:02 - Michal

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenosti s kombinací nootropik a antipsychotik, konkrétně Olanzapinu a Clonazepamu. Ruší se jejich vedlejší účinky? Není to rizikové? Konzultoval jsem s lékařem, ale nedoporučil. Nootropika beru od střední, je mi 30. Díky za reakce.

reagovat 18.8.2016 20:24 - David

Ahoj, já jsem nějakou dobu bral nootropika a antipsychotika, neměl jsem žádné problémy. Ale nejsem odborník.

reagovat 19.6.2017 11:27 - Modaexpert

Vyzkoušejte www.modafinil.cz

reagovat 31.1.2018 23:00 - Denis

Ahoj, po studiu Biofyziky, jsem se s kolegou rozhodl na český trh přinést přípravky pod názvem IQ drug. Při studiu jsem viděl, jak lidé dokáží být dezinformovaní o produktech, které nakupují a proto chceme nejen dodávat nové účinné nootropika, ale také seznamovat společnost o jejich účincích a kombinacích pomocí blogu.

Pokud se o "nootropika; smart drugs; kognitivní zesilovače" zajímáte, přikládám několik odkazů.

www.posilenimozku.cz
www.iqdrug.cz
www.facebook.com/iqdrug
www.instagram.com/iqdrug

Pěkný zbytek dne a popřípadě i čtení přeje

Denis

reagovat 16.5.2018 21:08 - Tomáš

Doporučuji pro více energie a lepší paměť Guaranu, Ašvagandu nebo Ginkgo, ale ne v tobolkách :-) www.nootropik.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *